Kam vyrazit na lyže s dětmi v Itálii? | Italia Travel

CK Italia Travel s.r.o. » Informace o Itálii » Kam vyrazit na lyže s dětmi?


Kam vyrazit na lyže s dětmi?

Itálie je pro své krásy a geografickou blízkost vyhledávanou turistickou lokalitou v jakémkoliv ročním období. Stále větší oblibě našinců se těší zejména alpská střediska pro lyžování s malými dětmi, protože nabízí výborné přírodní podmínky, služby i výhodné ceny.

Italové jsou přátelští, otevření a mají velmi rádi děti – bambini, které se u nich těší mnoha privilegiím. Pokud tedy uvažujete, kam vyrazit na lyže s dětmi, určitě je vezměte do Itálie – rodiny jsou zde opravdu vítány! Alpská zimní střediska přizpůsobují svou nabídku i těm nejmenším návštěvníkům, a dospělí lyžaři jsou k nim ohleduplní. Dětem se leccos promine, což znamená pro rodiče značnou úlevu.

Dáme vám tipy na nejlepší resorty pro děti

 • Passo Tonale/Ponte di Legno - typické lyžařské středisko pro rodiny s dětmi, jež nabízí všechny typy sjezdových tratí od začátečnických až po náročné lyžaře. 
  Na své si tedy přijdou i zkušení rodiče. Většina ubytovacích kapacit najdete přímo na sjezdovce nebo do 200 m od sjezdovek.
  Ideální sněhové podmínky jsou zde až do Velikonoc, výhodné ceny jsou v období free ski, tj. před a po sezóně.
  Náročnějším bychom doporučili hotel Gardenia.
 • Monte Bondone - menší, komornější lyžařské středisko, které se těší stále větší oblibě díky velmi výhodným cenám skipasů (srovnatelné ceny jako v ČR), zaručujícím ideální sněhové podmínky. Pro náročnější můžeme doporučit hotel Montana nebo Le Blanc, oba hotely nabízí 1 dítě do 8 let zcela zdarma.
  Monte Bondone, jako jedno z mála středisek nabízí skipas DOUBLE, tj. přenosný šestidenní skipas, který mohou používat oba rodiče (při střídání na sjezdovce, nemusí mít tedy každý rodič svůj vlastní skipas, výhodné především u rodičů malých dětí, kteří ještě nelyžují).
  Klientům, hledajícím cenově výhodné ubytování bychom doporučili Rezidenci Cielo Aperto s bazénem

Po celou sezónu můžete při cestách do Itálie využívat akční nabídky – slevy, například pro skupiny či novomanžele, a ceny last minute. Ve všech lyžařských střediscích v Itálii mají děti do 8 let v doprovodu dospělých lyžařů skipas zcela zdarma (na jednoho rodiče připadá jeden dětský skipas zdarma, dva rodiče tedy mají nárok na 2 dětské skipasy do 8 let, co se týká délky platnosti, tak i typu skipasu).

Další tipy - Jak lyžovat bezpečně s dětmi?

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací