Doprava do Itálie | Italia Travel

Doprava do Itálie

Do Itálie je možné využít několik způsobů dopravy. Díky její blízkosti je velice oblíbená doprava osobními automobily či autobusy. Do Itálie se však můžete dopravit i vlakem či letecky.

Doprava osobními automobily

Tento typ dopravy je pro cestu do Itálie nejvyužívanější a je mezi českými turisty také nejoblíbenější.

Do Itálie můžete jet s českým řidičským průkazem. Mezinárodní řidičský průkaz není v Itálii vyžadován. K řidičskému průkazu budete potřebovat samozřejmě i technický průkaz a zelenou kartu k vašemu automobilu.

Silniční síť ItálieItálie má výbornou silniční síť. Je možné využívat široké dálnice, které se táhnou od severu Itálie až na jih. Díky tomu zvládnete cestování po Itálii mnohem rychleji než v jiných zemích. Pro cestu po dálnicích nebudete potřebovat dálniční známku. Zpoplatněné úseky se platí vždy formou mýtného. Některé části dálnic (především na jihu Itálie) jsou zcela zdarma. Na placených úsecích se 100 km jízdy po dálnici pohybuje okolo 5 euro.

Placení mýtného se můžete vyhnout, pokud budete k jízdě využívat okresní cesty. Tyto cesty nevedou nikdy přímo, ale vždy Vás dovedou do cíle. Pro plánování trasy po okresních cestách je vhodné využít internetové plánovače tras či GPS navigaci.

Silniční pravidla

Silniční pravidla se v Itálii mírně liší od pravidel v České republice. Maximální povolené rychlosti uvádí následující tabulka.

Osobní automobil

Karavan/přívěs

Dálnice

130 km/h

Dálnice

100 km/h

Silnice pro motorová vozidla

110 km/h

Silnice pro motorová vozidla

90 km/h

Silnice druhé třídy

90 km/h

Silnice druhé třídy

80 km/h

Obec

50 km/h

Obec

50 km/h

Na rozdíl od České republiky je v Itálii tolerováno minimální množství alkoholu v krvi. A to 0,8 promile. Na všech sedadlech je nutné používat bezpečnostní pásy. Každý automobil musí mít výstražný trojúhelník. Při průjezdu tunelem je povinné rozsvícení světel. Při jízdě je zakázáno používání mobilního telefonu (pouze s hands free sadou).

V oblasti Val d´Aosta se v zimě musí používat sněhové řetězy.

Letecká doprava ItálieLetecká doprava

Letecká doprava patří jistě k nejrychlejším typům dopravy. Často se stává, že je tento typ dopravy i způsobem nejlevnějším. Výhodné zpáteční letenky jsou leteckými společnosti nabízeny několikrát do roka. Letět můžete do hlavních Italských měst – Benátek, Milána, Turína, Pisy, Říma, Neapole, Rimini či Catanie.

Z letišť se do centra měst většinou dostanete vlakovým spojením či autobusovou linkou. Dražší variantou je pak využití taxíků.

 

Vlaková doprava

V Itálii je hustá železniční síť, vlaky jsou velice rychlé a pohodlné. Vlaková doprava po Itálii vyjde dráže než autobusová.

Autobusová doprava ItálieAutobusová doprava

Autobusová doprava do Itálie často vyjde dráže než letecká. Cesta autobusem do Říma stojí okolo 3.000 Kč.

Autobusovou dopravu je vhodné využívat spíše v rámci cest v Itálii. Vyjde levněji než doprava vlakem a dostanete se jí i do menších měst, kam železnice nevede.

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací