Jak postupovat, když v Itálii onemocníte? | Italia Travel

CK Italia Travel s.r.o. » Jak postupovat, když v Itálii onemocníte?


Jak postupovat, když v Itálii onemocníte?

Motosoccorso

Od motorkové ambulance až po screening v hotelu, italská pláž benátského regionu v oblasti zdravotnických služeb exceluje.

K dispozici je organizovaná task force, připravená úspěšně zvládnout potřeby turistů v celkovém počtu16 milionů. Jsou to především rodiny s dětmi, které vyhledávají oblasti, kde je nablízku pediatrická péče a místa první pomoci. A pro zahraniční návštěvníky je k dispozici také telefonní služba anebo vícejazyčná  app.

"Co se stane, pokud na dovolené onemocním anebo budu potřebovat lékařské ošetření?"  To je určitě otázka, kterou si při cestě do zahraničí klade snad každý a rodiny s dětmi především.

Dobrou zprávu přináší v tomto směru Bibione - druhá italská pláž několik kilometrů od Benátek, která pro léto 2016 nabízí prvotřídní síť zdravotnických služeb - ve znamení klidu.  A to i tehdy, pokud budete potřebovat lékařské ošetření.

Stačí přejít na app, na kontakt call center - obě jsou vícejazyčné a odtud na kardiologickou kontrolu, na pomoc operátorů v jiné řeči, kteří spolupracují se službou první pomoci anebo využít motosanitku, která se lehce proplete i v hustém provozu.

Během čtyř letních měsíců se zdravotní středisko USL 10 stane co do počtu turistů největším v Itálii: sloučí pod sebou letoviska v oblasti Bibione, Jesolo, Caorle a Eraclea a je připraveno poskytnout zdravotní péči pro 16 milionů turistů. Skutečný primát z hlediska čísel, ale především co do kvality.

Vícejazyčná telefonní linka vám poskytne důležité informace o dostupných zdravotních službách z nichž jen tak pro ilustraci: poskytne kontakt na nejbližšího dětského lékaře anebo vám poradí jak postupovat v případě úžehu. Stačí vytočit telefonní číslo 0039 0421 388501 (od pondělí do pátku od 9:00 do 13:00) a spojíte se s operátory, kteří mluví italsky, anglicky a německy. A kdo dává přednost digitální formě, může využít aplikaci "Dovolená ve zdraví", která je k dispozici ve čtyřech jazycích a zanedlouho i v ruštině a dostane zde důležité informace, adresy a telefonní kontakty.

Jedná o skutečnou zdravotnickou task force složenou z profesionálních osob a zdravotnického vybavení, která se přestěhuje na pobřeží, aby zde zaručila klidnou dovolenou tisícům osob, které jako každý rok zvolili benátské pláže regionu Veneto. Na léto 2016 se ke stálým pracovníkům přidá dalších 120 odborníků.

Motosanitky společně s klasickými sanitkami a helikoptérou jsou schopné snadno a rychle se pohybovat i na ucpaných dopravních tepnách, jsou vybaveny defibrilátorem a vším co je třeba k poskytnutí první pomoci, plicní ventilaci, tracheální intubaci a intravenóznímu podávání léčiv.

Zdravotní středisko pro všeobecnou zdravotní pomoc bude otevřeno až do půlnoci, dále byla posílena i pediatrická služba, zatímco hotely, které se podílí na této iniciativě mohou poskytnout přímo v hotelových prostorách sérii screeningových vyšetření s rychlým výsledkem.

Středisko první pomoci v Bibione bylo obohaceno novou laboratorní technikou, ekografickým  a EKG přístrojem, které přenášejí výsledky od pacienta přímo do nejbližšího centra intenzivní péče v obci San Donà di Piave (Benátky).

A na pláži? Vyhrává prevence, a proto zde najdete 28 záchranářských míst s plavčíky, kteří mají pod dohledem koupající se a spoustu služeb věnovaných především rodinám s dětmi: počínajíc službou nursery on the beach, kde je přebalování anebo příprava kojenecké stravy velmi jednoduchá, čistá a klidná záležitost.

Moderní první pomoc má i v Lignano v severoitalském regionu Friuli Venezia Giulia. V roce 2016 zde uvedli do provozu nové centrum první pomoci v nízkoenergetické budově vedle policejní stanice mezi Lignano Sabbiadoro a Lignano Pineta. 

 

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací