Informace o Itálii | Italia Travel

CK Italia Travel s.r.o. » Informace o Itálii


Informace o Itálii

FlorencieItálie je velice oblíbenou dovolenkovou destinací nejen pro české turisty. Patří tak právem mezi jednu z nejnavštěvovanějších zemí.
Dovolená v Itálii znamená pro každého z nás něco jiného. Pro milovníky dlouhých, písčitých pláží je Itálie synonymem dovolené u moře. Naopak pro milovníky zimních radovánek a vysokých hor je Itálie symbolem zimních dovolených. Mimo přírodní krásy však Itálie nabízí i bohatství kulturní. Po celé Itálii leží plno historických „perel“, jako je Řím, Benátky či Florencie.
Lago di GardaTrendem v posledních letech je dovolená na horách i v letních měsících. Itálie nabízí hory včetně vodních ploch – díky horským jezerům Lago di Garda a Lago di Ledro. Na horách můžete trávit svůj volný čas procházkami, nordicwalkingem, jízdou na kole, trekkingem a dalšími aktivitami.
Díky těmto možnostem je Itálie ideálním místem pro dovolenou všech věkových kategorií!

 

Základní informace o Itálii

ItálieInformace o zemi

Oficiální název: Italská republika
Hlavní město: Řím
Státní zřízení: republika
Rozloha: 301.203 km2
Počet obyvatel: 59.464.644 (2011)
Úřední jazyk: italština
Měna: euro (EUR)
Nejvyšší bod: Mont Blanc (Monte Bianco) de Courmayeur 4748 m
Nejdelší řeka: Pád
Čas: SEČ

Poloha Itálie

Itálie leží v jižní Evropě u středozemního moře. Velká část Itálie se rozkládá na Apeninském poloostrově. Na severu je Itálie zakončena obloukem Alp, kterým hraničí se Slovinskem, Rakouskem, Švýcarskem a Francií.
Itálie je oblíbená turisty díky jejímu dlouhému pobřeží, které začíná v Janovském zálivu (region Ligurie) na severu země. V této oblasti je Itálie omývána Ligurským mořem, které je průlivem mezi pevninou, ostrovem Elba a ostrovem Korsika. Sicílii a Sardinii pak omývá rozsáhlé Tyrhénské (Jónské) moře.
Na severu Itálie se rozkládá velehorské pásmo italských Alp, které láká turisty nejen v zimě, ale i v létě. Itálie na Apeninském poloostrově nabízí krásné, písčité a oblázkové pláže, které jsou na severu rozlehlé a jihu spíše útulné.
Celou tvář Itálie dokreslují její ostrovy Sicílie a Sardinie a sopky Vesuv a Etna, které turisty lákají k návštěvě nitra svého kráteru.

Města a místa Itálie

SicílieJe pravdou, že všechny cesty vedou do Říma – tedy do Itálie. V Itálii naleznete písčité i kamenité pláže, zasněžené hory i historické památky. Což znamená, že Itálie je rájem pro turisty!
Oblíbených míst v Itálii je opravdu mnoho…
Mezi nejoblíbenější místa pro letní dovolenou patří: Bibione, Florencie, Lago di Garda, Emilia Romagna, Ischia, Sicílie a mnohé další.
Vyhledávanými lyžařskými oblastmi jsou: Dolomity Superski, Alta Valtellina či Val di Sole

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací