Dovolená v Itálii | Italia Travel

Dovolená v Itálii

Pokud Itálii neznáte až tak dobře, rádi Vám poradíme, kam se v této krásné zemi podívat a co navštívit. Se svými dvaceti kraji má Itálie opravdu co nabídnout!

Mapa Itálie

Dovolená pro rodiny s dětmi

Pláže ItáliePro rodiny s dětmi je vhodné především letovisko Lignano. Toto letovisko, které leží v kraji Fruli Venezia Giulia, je oblíbené díky své blízkosti od ČR, ale také díky písečným plážím s pozvolným vstupem do moře. V Lignanu a jeho okolí najdete mnoho zábavních aktivit. Např. aquaparky, lunaparky, zoo, golfová hřiště, ale také historické památky.

V sousedním kraji Veneto leží mnoho oblíbených letovisek, která leží u moře, ale i ve vnitrozemí. Pořské letovisko Bibionenabízí svým návštěvníkům lunapark, který je vhodný nejen pro děti, ale i pro dospělé. Městečko Caorle je známé aquaparkem, rybářským přístavem a krásným historickým centrem. Veneto ItáliePro návštěvníky Benátek je jistě zajímavá návštěva města Lido di Jesolo s aquaparkem. Mezi menší a klidnější letoviska v této oblasti patří Eraclea Mare. K oblíbeným vnitrozemským městům tohoto kraje patří historická Verona, blízko které leží známé jezero Lago di Garda.
Pro rodiny s dětmi je také vhodná dovolená v regionu Emilia Romagna. Mezi vyhledávaná letoviska v této oblasti patří Rimini či Lido Adriano. Z těchto letovisek doporučujeme výlet do San Marina či přilehlých zábavních parků a muzeí.

Dovolená na jihu Itálie – klid a krásné pláže

Kalábrie ItáliePro milovníky malých, malebných letovisek je vhodný region Kalábrie. V této oblasti již nenaleznete ploché písčité pláže jako na severu. Delší vzdálenost od ČR Vám tato oblast vynahradí průzračným mořem, klidným prostředím a typickou italskou atmosférou.
Na západním pobřeží Kalábrie, u Tyrhénského (neboli Ligurského) moře, naleznete spíše menší hrubopísčité a oblázkové pláže. Na východní straně u Jónského moře jsou naopak široké písčité pláže.
Oproti letoviskům na severu Itálie zde mají pláže strmější přístup do moře a nejsou lemovány promenádami s obchody či diskotékami.
Mezi oblíbená letoviska v této oblasti patří: Capo Vaticano, Tropea či Santa Maria del Cedro

Dovolená pro milovníky hor

Dovolenou na horách si v Itálii můžete užívat v zimě i v létě.
Nejoblíbenějším místem pro dovolenou na horách v zimě jsou Dolomiti Superski, které leží v regionu Trentino na severu Itálie. Oblast Dolomiti Superski je jedním z největších lyžařských areálů vůbec. V jednom komplexu leží 12 perfektních lyžařských středisek.
Tůry ItáliePro milovníky horských túr je vhodná oblast Dolomity – Marmolada. Při procházkách po horských masivech můžete navštívit bezpočet horských chat, které jsou ideální pro odpočinek a občerstvení. V Dolomitech nenajdete pouze přírodní krásy a památky, ale také významná historická místa (např. muzeum v přírodě z 1. světové války Grande Guerra).
Pro letní dovolenou jsou vhodné také Dolomity – Pecol Civetta. Z této oblasti můžete vyrazit např. na Staulanza, kde si můžete prohlédnout proslulé dinosauří stopy.
K letní dovolené by měla patřit také voda. I tu můžete nalézt na horách – v podobě horských jezer. Nejznámějším jezerem v Itálii je bezpochyby jezero Lago di Garda, které leží na hranici regionů: Trentino, Lombardie a Veneto. Dovolená v okolí Lago di Garda je vhodná pro milovníky aktivní dovolené (trekking, horská kola apod.).

Za poznáním do Itálie

Pisa ItálieV Itálie je mnoho kulturních a přírodních památek, které stojí za to navštívit.
Město Pisa je po světě známé svojí Šikmou věží. Jedná se o menší „studentské“ město, které si stále zachovává svůj středověký ráz. Mimo Šikmou věž stojí za návštěvu i muzeum Museo dell’Opera del Dumo či kostel Santa Maria della Spina.
Mezi nejprestižnější města Itálie patří Florencie. V tomto městě působilo mnoho významných malířů, sochařů a architektů. Florencie je nyní moderním městem, které je plné historických památek. Na své si zde přijdou i milovníci nákupů.
Věčné město – Řím by měl v Itálii navštívit opravdu každý. Řím ItálieJedná se o jedno z nejstarších měst Evropy! Dnes se jedná o světovou metropoli, která je známá po celém světě. V Římě je bezpočet historických památek. Proto byste si na návštěvu tohoto města měli ponechat více dní.
Mezi méně známá historická města Itálie patří Padova. Toto univerzitní město Vás jistě mile překvapí. Padova patří mezi nejdůležitější poutní místa křesťanské Itálie. Z Padovy je vhodné podniknout výlet i do nedalekých Benátek.

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací