Doprava | Italia Travel

Doprava

Autobusová doprava

Na vyžádání Vám můžeme zajistit autobusovou dopravu. Odjezdy z ČR jsou v pátek, návrat do ČR v neděli. Pokud máte zájem o autobusovou dopravu, napište nám nástupní místo, ať Vám můžeme poslat přesnou cenovou kalkulaci. U některých nástupních míst je příplatek za svoz od 150 do 360 Kč/osoba.

Letovisko

Cena za osobu - obousměrná jízdenka

Lignano

2 090 Kč (1 směr 1 500 Kč)

Bibione

2 090 Kč (1 směr 1 500 Kč)

Caorle

2 090 Kč (1 směr 1 500 Kč)

Porto Santa Margherita

2 090 Kč (1 směr 1 500 Kč)

Lido di Altanea

2 090 Kč (1 směr 1 500 Kč)

Duna Verde

2 090 Kč (1 směr 1 500 Kč)

Eraclea Mare

2 090 Kč (1 směr 1 500 Kč)

Lido di Jesolo

2 090 Kč (1 směr 1 500 Kč)

Rimini

2 400 Kč (1 směr 1 600 Kč)

Riccione

2 400 Kč (1 směr 1 600 Kč)

San Benedetto del Tronto

2 800 Kč (1 směr 1 750 Kč)

Alba Adriatica, Tortoreto Lido

2 800 Kč (1 směr 1 750 Kč)

Peschici, Rodi Garganico, San Menaio, Vieste

3 100 Kč (1 směr 2 100 Kč)

Cena zahrnuje: přepravu jedné osoby (včetně dětí), přepravu zavazadla do 15 kg v zavazadlovém prostoru (do 25 kg pro dopravu na Gargano), přepravu příručního zavazadla o hmotnosti 5 kg. Přeprava zvířat není možná.

Informace k autobusové dopravě:

 • Vozy jsou většinou vybaveny nápojovými automaty pro přípravu kávy, čaje, ledničkou pro chlazené nápoje, sklopnými sedadly, v průběhu cesty máte možnost zhlédnout filmy na videu. Ne vždy je možné vyřešit rozdílné požadavky cestujících na výběr filmu a dobu provozu videa. Prosíme o vzájemnou toleranci. V době zastávek si můžete u řidičů zakoupit teplé a studené nápoje. Všechny vozy jsou nekuřácké. Je-li pro kteroukoliv trasu nebo jízdu použit autobus luxusnější, s WC, s většími zavazadlovými prostory atd., jde vždy o službu cestovní kanceláře navíc, která není zahrnuta do ceny přepravy, za niž cestující nepřiplácí. V žádném případě se nejedná o službu nárokovou, a to ani v případě, že jedna cesta již byla uskutečněna tímto vozem.
 • Místenky na sedadla se nevystavují, zasedací pořádky jsou připraveny před odjezdy a to zvlášť „tam i zpět“. I když jsou zasedací pořádky dílem náhody, snažíme se v rámci svých omezených možností vyhovět Vašim individuálním požadavkům uvedeným v cestovní smlouvě, např. zdravotní důvody atd. CK v zájmu udržení příznivé ceny dopravy využívá celou kapacitu autobusu, tzn. i poslední řadu sedadel. Cestující jsou povinni dodržovat zasedací pořádek určený cestovní kanceláří.
 • Odjezdy autobusu jsou vždy 1 den před nástupem k čerpání služeb v pobytových místech. Doprava je nonstop s bezpečnostními a hygienickými přestávkami.
 • Příjezd autobusů k ubytovacím kapacitám bývá v některých případech v časných ranních hodinách, v případě, kdy autobus rozváží klienty, může být naopak až v poledních hodinách. Při organizaci autobusové přepravy na lokalitách využívá v některých případech naše cestovní kancelář transfery, což je rozvoz a svoz klientů mezi jednotlivými ubytovacími kapacitami či pobytovými místy mikrobusy nebo taxíky místních agentur. Činíme tak zejména v hlavní sezóně, kdy je vzhledem k obrovskému počtu osobních automobilů doprava autobusy v pobytových místech značně komplikována. U většiny lokalit jsou klienti dovezeni na centrální místo, odkud se klienti sami dopraví k místu přihlášení k pobytu a následně ke své ubytovací jednotce.
 • Odjezdy autobusů z pobytových míst bývají v odpoledních až večerních hodinách, po povinném odpočinku řidičů, proto je nutné počítat s nočními přejezdy. Příjezd do ČR je pak druhý den v ranních resp. dopoledních hodinách. Vzhledem k nepředvídatelným okolnostem, jako je počasí, čekání na hraničních přechodech, popřípadě technické problémy atd., může dojít k prodloužení plánované doby přepravy, případně ke změně hodiny odjezdů a příjezdů. CK nenese odpovědnost za případné zpoždění dopravních prostředků a za následky z toho vyplývající, pokud k tomuto zpoždění došlo zásluhou tzv. vyšší moci nebo některou skutečností, kterou nemohla CK přes maximální snahu ovlivnit, ani jí zabránit. Nedoporučujeme našim klientům sjednávat si důležité schůzky ve dnech příjezdů. Upozorňujeme rovněž na skutečnost, že první a poslední den v cílovém místě zájezdu je určen k přepravě, nikoliv k samotné rekreaci. Informaci o čase odjezdu při ukončení pobytu sdělí obvykle v dopoledních nebo poledních hodinách v den odjezdu z destinace zástupce cestovní kanceláře v místě pobytu (ústně či písemně) anebo dispečink cestovní kanceláře (prostřednictvím SMS na mobilní telefonní číslo uvedené v cestovní smlouvě). Cestovní kancelář nezodpovídá za nedoručení zprávy v případě problémů na straně telefonního operátora, změny tel. čísla ze strany klienta anebo jeho chybného uvedení v cestovní smlouvě či nedostupnosti tel. čísla.
 • Zavazadla: vzhledem k tomu, že objem zavazadlových prostorů v autobusech je limitován a autobusy nesmějí být z důvodu bezpečnosti přetíženy, a chceme-li udržet přijatelnou kulturu cestování, je nutné, aby klienti omezili počet a velikost přepravovaných zavazadel. Doporučujeme užívat kufry a skladné tašky, nikoliv krosny. CK si vyhrazuje právo nepřepravit nepřiměřené zavazadlo (nafukovací člun, surf, jízdní kolo apod.). Z důvodu celních předpisů nemůžeme přepravovat ani uzavřené bedny, kartony piv nebo cigaret a nebezpečné náklady (plynové nebo kyslíkové bomby apod.) Všechna zavazadla musí být označené jmenovkou! Za běžnou velikost a počet zavazadel považujeme: 1 kufr nebo sportovní tašku na oblečení a věci osobní spotřeby o max. hmotnosti 15 kg; malé příruční zavazadlo do autobusu o max. hmotnosti 5 kg. Cestovní kancelář ani dopravce neručí za zavazadla, jejich ztrátu, odcizení, poškození či pozdní dodání a nezabezpečuje úschovnu zavazadel během čekání na nástup/přestup. Klient je povinen naložit si svá zavazadla do přepravního prostředku a v cílové/přestupní stanici si zavazadla převzít (platí pro cestu tam i zpět).
 • Z důvodu zachování kultury cestování a zajištění klidné přepravy si cestovní kancelář vyhrazuje právo na „vyloučení z přepravy“ těch klientů, kteří svým chováním narušují její chod, popř. hrozí, že by tato situace mohla nastat. Vyloučena je osoba v podnapilém stavu, pod vlivem drog, příp. osoba slovně napadající a hrubě se vyjadřující k pracovníkům kanceláře. V tomto případě nevzniká osobě vyloučené z přepravy nárok na jakoukoliv kompenzaci.

Vlastní doprava

Za 9 hodin máte možnost být u moře. Všechny pobyty lze realizovat vlastní dopravou. Pro rodiny s malými dětmi jsme vybrali letoviska na severu Itálie v oblasti Lignana, Caorle, Eraclea Mare a Jesola právě z důvodu krátké doby transferu. Z České republiky trvá cesta autem do těchto oblastí cca 8 – 10 hod., individuálně dle počtu zastávek.

Vlastní doprava: doporučujeme následující trasy

a) Plzeň - Rozvadov - Regensburg - Mnichov – Salzburg – Villach - Udine

b) České Budějovice - Dolní Dvořiště - Linz - Salzburg – Villach - Udine

c) Brno - Mikulov - Vídeň – Graz A2 – Klagenfurt – Villach - Udine

Lignano Sabbiadoro

dále pak pokračujete z Udine po sdálnici A4 ve směru Venezia a cca po hodině bude následovat sjezd z dálnice s názvem LATISANA.

V Rakousku nutno zaplatit dálniční známku 8,80 Eur (platí na 10 dní). V Itálii platby dálnic na platidlech za každý průjezd zvlášť, nejsou žádné předplacené karty jako v Rakousku nebo v ČR. Při vjezdu na italskou dálnici A4 (Ugovizza Tarvisio) je potřeba vzít lístek a platí se při výjezdu z dálnice, možno platit hotově nebo kreditní kartou (Visa, MasterCard, Diners, American Express).

Dálnice Ugovizza Tarvisio - Latisana (Lignano), cena je cca 11,30 Eur

Vzdálenost z ČR

 • Ostrava – Lignano cca 800 km (cca 8 - 9 hod)
 • Brno – Lignano cca 600 km (cca 6 – 7 hod)
 • Praha – Lignano cca 700 km (cca 7 – 8 hod)

Caorle, Jesolo, Eraclea

Za Udine po A4 směr Venezia. Sjezd z dálnice San Stino di Livenza, potom už jsou značené směrovky Eraclea Mare, Jesolo, Caorle.

Cena dálnice Ugovizza Tarvisio – San Stino di Livenza: cca 13,30 Eur

 • Ostrava – Caorle, Jesolo, Eraclea cca 900 km (9 – 10 hod)
 • Brno - Caorle, Jesolo, Eraclea cca 700 km (7 – 8 hod)
 • Praha - Caorle, Jesolo, Eraclea cca 800 km (8 – 9 hod)

Letecká doprava

Vyberte si svou dovolenou včas, lze zakoupit letenky cenově srovnatelné s náklady vynaloženými na vlastní dopravu. Využíváme nízkonákladových leteckých společností tzv. low-coast letenky, ale jsme schopni nabídnout i klasická pravidelná linková spojení. Zde doporučujeme objednat dovolenou s předstihem, vzhledem k blížícímu se datu odletu se cenové relace letenek stále navyšují.

Odletová místa:

Praha - letiště Václava Havla

 • Letový řád – odchylky od plánovaného letového řádu jsou přípustné
 • Platné časy jsou vždy uvedeny na cestovních dokladech

Na základě Vašich požadavků Vám individuálně zpracujeme nejideálnější a cenově nejpřijatelnější letové spojení do cílové destinace. Lety jsou operovány leteckými společnostmi Wizz Air, Smart Wings, Travel Servis, ČSA, Alitalia a další. Letové řády, tarify a ceníky se vždy řídí všeobecnými přepravními a obchodními podmínkami dané letecké společnosti.

Vždy s předstihem cca 10 dnů před Vaší cestou obdržíte:

 • Cestovní doklady (elektronické letenky)
 • plánované trasy
 • ubytovací vouchery

Letiště Václava Havla - Praha

Pražské Letiště Václava Havla je od centra města vzdáleno přibližně 17 km, nachází se na severozápadním okraji Prahy. Cesta z letiště do centra města zabere okolo 20 až 25 minut (něco kolem 55 minut pokud využijte MHD). Na adrese www.letiste-ruzyne-praha.cz naleznete nejdůležitější informace o letišti a o dalších službách, které lze naletišti využít.

Parkování na letišti:

 • Na letišti se přímo u Terminálů 1 a 2 nachází tzv. krátkodobá parkoviště. Zde je však zdarma pouze 15 minut. Po uplynutí této doby je parkování u Terminálu 1 zpoplatněno částkou 100,- Kč za každých započatých 30 minut. U Terminálu 2 je to obdobné, ale každých započatých 30 minut je zpoplatněno částkou 60 Kč. Parkovné je možno platit hotově nebo platebními kartami (VISA, MasterCard) v samoobslužných pokladnách v obou letištních terminálech nebo u výjezdu z parkoviště.
 • 15 minut zdarma slouží ke krátkodobému parkování v bezprostřední blízkosti Terminálu 2
 • Levné parkování blok D. Tato možnost je vhodná především pro ty, kteří odlétají na dovolenou a chtějí své auto zaparkovat na letišti Praha co nejlevněji. Parking D je optimálním řešením. Na novém parkovišti D s kapacitou 850 míst, které je určeno pro dlouhodobé stání, nyní zaplatíte místo původních 2 000 Kč za týden pouze 1 200 Kč. Dvoutýdenní stání vás přijde na 1 900 Kč. Budova Parkingu D se nachází 10 minut chůze od letiště. Využít je možné i jednu zastávku MHD k Terminálům Sever 1 a 2, lístek na MHD je poskytován spolu s parkovacím lístkem a je v jeho ceně. Parkování není nutné předem objednat.

Informace před odletem:

 • Před odjezdem na letište si řádne zkontrolujte, zda jste si nezapomněli vzít s sebou veškeré potřebné dokumenty a předměty nezbytné pro cestu, především pak: letenky, cestovní pas (dokument potvrzující Vaši totožnost).
 • Prijeďte na letiště s dostatečným časovým předstihem: navrhujeme – alespoň dvě hodiny před zahraniční cestou, 90 minut před tuzemským letem. Odbavení zavazadel a bezpečnostní kontrola jsou časově náročné.
 • Pamatujte si, prosím, aby jste vyložili z příručního zavazadla předměty, které není povoleno přepravovat, zvlášte pak ostré předměty a náčiní, a také tekutiny v obalech větších než 100 ml. Tyto předměty zabalte do registrovaného zavazadla (toho, které poletí v zavazadlovém prostoru letadla). Vaše zavazadla důkladně označte visačkami se jménem, příjmením, adresou a telefonem. Nikdy nepřijímejte k přepravě zavazadla jiných osob. Pokud si všimnete v letištní hale zavazadel nebo balíku samostatně stojících, které nikomu nepatří, z bezpečnostních důvodů se jich nedotýkejte! Informujte, prosím, o této skutečnosti neprodleně obsluhující personál letište.
 • Když pristupujete k odbavení (check-in) mějte, prosím, již pripravenou letenku a cestovní pas (dokument potvrzující Vaši totožnost). Velmi to urychlí Vaše odbavení.
 • Během bezpečnostní kontroly umístěte veškeré kovové předměty: klíče, hodinky, pásky s velkými sponami, mobilní telefony, walkmany, mince atp. do připravené nádoby/tácy a položte je na pásu rentgenového přístroje spolu s Vaším celým příručním zavazadlem. Do připravených větších nádob je vhodné umístit svrchní ošacení: bundy, saka, kabáty. Usnadní to a urychlí bezpečnostní kontrolu.

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací