Co si nezapomenout zabalit na cestu k moři? | Italia Travel

Co si nezapomenout zabalit na cestu k moři?

28. 07. 2017

Soustředili jsme praktické tipy cestovatelů, které se týkají věcí s sebou k moři. Dnes už sice můžete vše potřebné kromě pasu zakoupit na místě, ale určitě chcete své finance využít jinak, například na suvenýry. Takže, jak na to?

Hlavní potřeby

Hlavní potřeby – doklady, léky, láhve s vodou a svačiny – mějte v příručním zavazadle. Klíčový je platný cestovní pas, případně do států EU občanský průkaz (nemají se brát oba doklady – nebo alespoň uložte každý jinam). Dále jsou nutné kartičkyzdravotního pojištění – evropská a cestovní, řidičský průkaz (mezinárodní) a doklady od auta, ideálně 2 platební karty (debetní i kreditní – zapište si číslo na případné blokování), cestovní dokumenty (smlouva, voucher, jízdenka, letenka, automapa, cestovní pokyny, vytištěné trasy…), brýle, kontaktní čočky s roztokem, peníze, klíče, mobilní telefon s nabíječkou (kredit/paušál, aktivovaný roaming), hodinky, fotoaparát nebo kamera s nabíječkou, označení kufru, zámek s klíčkem, lékárnička (Panthenol, Kinedryl, Endiaron, Fenistil, Ibalgin, Paralen, obvazy, náplasti, dezinfekční prostředky, antikoncepce).

Oblečení, plážové, hygienické a další potřeby

Oblečení nepotřebujete k moři hodně. Nezapomeňte na pokrývku hlavy, vícero bot a pro jistotu i něco teplejšího. Na pláži využijete plavky (i dvoje), plážové boty, boty do vody, šnorchl, ploutve, plavecké brýle, opalovací kosmetiku (pro začátek s ochranným faktorem 30), repelent, sluneční brýle, rohož či jinou podložku na ležení, slunečník, plážový stan, nafukovací matraci, plážový ručník, tašku a ženy šaty (pareo).

Kromě běžné kosmetiky (zubních kartáčků, mýdla, šamponu…) nezapomeňte na holicí potřeby pro muže i ženy, zrcátko, ženské hygienické potřeby, prezervativy, papírové kapesníky, pomádu na rty, manikúru (nůžky, pinzetu). Přiberte také malovátka, antiperspirant, parfém, gumičky a sponky do vlasů. Praktické jsou odličovací ubrousky a cestovní balení kosmetiky.

I v případě all inclusive stravy se může hodit káva (2v1, 3v1), čaj, cukr, lžička, rychlovařič vody, takzvaná „spirála“, prostředek na mytí nádobí a houbička, hrnek, žvýkačky, slivovice (dezinfekce).

Na cestu k moři se také bere polštářek, deka, baterka, nůž s vývrtkou a otvírákem, repelent do zásuvky, blok, propiska, adresy na pohlednice, šňůra na prádlo s kolíčky, šití, prací prostředek, fén, cestovní žehlička, zápalky či zapalovač, slovník se základními frázemi, špunty do uší, čtečka, knihy, oddechové časopisy, MP3 přehrávač s nabíječkou, společenské hry, křížovky a případně i drobné suvenýry pro místní obyvatele. 

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací