Hory a jezera | Italia Travel

Hory a jezera

Lago di GardaItálie je bohatá země nejen kulturou, ale i přírodou a přírodními památkami. Italské hory nabízí dechberoucí panoramata, klid a krásnou panenskou přírodu. Půvabná údolí a velkolepé horské masivy jsou nezapomenutelnou podívanou pro všechny návštěvníky Itálie.

Když rostou teploty, příjemné počasí můžete hledat právě na horách či u horských jezer. Okouzlí Vás příjemný a osvěžující vánek a křišťálově čistá voda ledovcových jezer. Dovolenkové dny můžete trávit procházkami či projížďkami na kolech. Po náročném dni se můžete osvěžit v horských jezerech.

AlpyHory Itálie

Nejznámějšími horami Itálie jsou zajisté Alpy, které se rozkládají v severní části země. Toto pohoří se táhne od Francie až po Slovinsko. Díky své rozmanitosti vytváří mnoho nádherných míst, které jsou prostředím vhodným ke strávení zimní i letní dovolené.

Alpy létoMezi významné horské masivy Italských Alp patří Dolomity. Nejslavnějším a také nejkrásnějším horským střediskem této oblasti je Cortina d´Ampezzo. Středisko bylo v roce 1956 bylo dějištěm ZOH. Nejvyšší hora Dolomit – Marmolada leží nedaleko údolí Val Di Fassa.

Dalšími známými horami jsou Apeniny, které se táhnou napříč Itálií až na Sicílii. Tyto hory dosahují téměř 3.000 m.n.n. Apeninské pohoří je stále seismicky aktivní, proto jsou v této oblasti častá zemětřesení a erupce. Nejznámějšími sopkami pásu Apenin jsou Vesuv a Etna.

Jezera Itálie

Jezera jsou častá především v severní části Itálie – v Alpách. Tato jezera vznikla ústupem pleistocénních ledovců.

Lago di Garda neboli Gardské jezero je největším italský jezerem. Zároveň je Lago di Garda jedním z nejkrásnějších alpských jezer, které leží v samém srdci alpského předhůří. V létě je zde velmi příjemné počasí bez velkých veder.

MisurinaDalším nádherným jezerem je Lago di Misurina, které leží v nedaleko střediska Cortina d´Ampezzo. V okolí jezera je rozsáhlá síť turistických cest a také olympijská bobová dráha.

Jezero Lago di Molveno leží blízko krásné horské formace Dolomiti di Brenta. Toto jezero je ideální pro vyznavače vodních sportů.

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací