Praktické informace pro zimní lyžařské pobyty | Italia Travel

CK Italia Travel s.r.o. » Praktické informace pro zimní lyžařské pobyty


Praktické informace pro zimní lyžařské pobyty

LYŽOVÁNÍ V ITÁLII

Označení sjezdovek barvou:

  • černá = pro náročné zdatné lyžaře
  • červená = pro středně pokročilé lyžaře
  • modrá = pro začátečníky

Přepravní zařízení (lanovky, kabiny, vleky) jsou většinou v provozu od 8:00 až 9:00 do 15:30 až 17:30 viz provozní řád jednotlivé oblasti. Může dojít k omezení z důvodů špatných povětrnostních nebo technických podmínek.

Podle italského zákona musí děti do 14 let povinně používat homologovanou lyžařskou přilbu.

DOPRAVA

Cestu autem je dobré si naplánovat tak, abyste se mohli v klidu a pohodlně dostat do místa Vaší dovolené. Je potřeba počítat i se zdravotními přestávkami během cesty. V zimním období i s určitou časovou rezervou z důvodu sněžení a špatného počasí. Nebo pak v období jarních prázdnin, kdy vznikají časté dopravní kolony. Naše uvedené trasy v odjezdových pokynech jsou pouze doporučené.

Je zde uvedena především adresa, kterou si např. můžete zadat do GPS navigace a dále pak i telefonní číslo, kam se můžete v případě problému obrátit.

UBYTOVÁNÍ

Kategorie ubytovacích kapacit je označena 1* - 5* dle kvality.

Tyto kategorie ubytovacích kapacit jsou stanoveny příslušnými národními úřady dané země a nemusí být totožná s hodnocením a kritérii v ČR.

Některé ubytovací kapacity (obzvláště v horských oblastech) nemusí toto oficiální označení od příslušného orgánu mít.

Vybavení a rozloha pokojů se může i u stejné kategorie lišit.

Přidělení jednotlivých pokojů probíhá ze strany hotelu, místní agentury nebo ubytovatele a cestovní kancelář na něj nemá vliv.

Pro označení apartmánů v Itálii se používá:

  • Mono – byt bez ložnice, jedná se o jednu místnost, kde je zároveň i kuchyňský kout, sociální zařízení
  • Bilo – byt s 1 ložnicí, obývací pokoj s kuchyňským koutem, sociální zařízení
  • Trilo – byt se 2 ložnicemi, obývací pokoj s kuchyňským koutem, sociální zařízení
  • Quadrilo – byt se 3 ložnicemi, obývací pokoj s kuchyňským koutem, sociální zařízení
  • Hotelové pokoje jsou většinou dvoulůžkové s možností přistýlky. Přistýlka může být formou rozkládacího lůžka, gauče, pohovky, palandy atd. Rodinné pokoje mají většinou dvě přistýlky a jsou prostornější. V případě přistýlek je potřeba počítat s prostorovým omezením.

CHECK-IN

U zimních zájezdů do horských středisek  je nástup na ubytování v první den pobytu možný ve většině případů mezi 15. – 19. hodinou. V případě opožděného příjezdu např. vzhledem k dopravní situaci je nutné oznámit předem na telefonní číslo uvedené v pokynech k odjezdu.

CHECK-OUT

V poslední den musí být ubytování ukončeno většinou mez 9. – 10. hodinou. V případě, že chcete svůj pobyt ukončit předčasně, je nutné se přizpůsobit provozní době agentury nebo recepce, a to z důvodů vrácení klíčů od apartmánů nebo pokoje. Vše lze na požádání vyřídit.

PŘEKNIHOVÁNÍ

Ve všech turistických oblastech dochází k příležitostnému překnihování. V tomto případě Vám bude nabídnuto náhradní ubytování stejné kategorie.

ZÁVĚREČNÝ ÚKLID

U některých ubytovacích kapacit je závěrečný úklid zahrnut v ceně, někde je za povinný příplatek, který hradí klient přímo na místě v Euro. Je potřeba počítat s tím, že ne všude jsou akceptovány kreditní karty. V případě, že je závěrečný úklid zahrnut v ceně, je však nutno, aby klient provedl běžný úklid (zametení podlahy, vynesení koše s odpadky a hlavně úklid kuchyňského koutu). Některé kapacity mohou požadovat v případě neuklizení kuchyňského koutu další poplatek.

VRATNÁ KAUCE

V apartmánech se ve většině případů skládá při příjezdu vratná kauce, která je klientovi vrácena po skončení pobytu a předání apartmánu v nepoškozeném stavu. Výše kauce je upřesněna v pokynech k odjezdu.

SKIPASY

Ve většině případů je v ceně zájezdu zahrnut 6-denní skipas. U zkrácených pobytů pak v úměrně zkrácené délce. První den lyžování standardně začíná dnem následujícím po příjezdu, poslední den platnosti skipasu je potom den před odjezdem (příklad: příjezd a odjezd v sobotu, 1. den lyžování je neděle a poslední den lyžování je pátek). Většinou je skipas ve formě čipové karty. Někde je požadována vratná záloha 5 Euro/skipas. CK Italia Travel neručí za plné využití skipasu, například z důvodu špatných klimatických podmínek, nedostatku sněhu nebo uzavření některých částí skiareálu.

U zlevněných skipasů typu junior, senior nebo dítě může provozovatel chtít předložit platný cestovní doklad z důvodu ověření data narození.

Podmínkou dětského skipasu zdarma je doprovod alespoň 1 dospělé osoby, která má zakoupen skipas stejné platnosti, typu a délky. Vícedenní skipasy jsou nepřenosné a jsou označené (pánský nebo dámský).

WELLNESS CENTRA

V některých hotelech a rezidencích můžou klienti využívat wellness centra. Vstup je buď zdarma nebo za poplatek (dle cestovní smlouvy). Tato informace je blíže specifikováno u každé kapacity zvlášť. Jsou zde ale určitá omezení, která klient musí respektovat. Jedná se především o omezený nebo zakázaný vstup dětí (viz určitá věková hranice stanovená hotelem) do těchto zón. Dále pak klient musí respektovat otevírací dobu wellness centra, bazénu, vířivky, sauny nebo fitness a pak i  pravidla jako např. vstup s koupací čepicí do bazénu apod.

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací