Nejkrásnější památky Unesco v Itálii | Italia Travel

Nejkrásnější památky Unesco v Itálii

13. 06. 2017

Na seznamu kulturního a přírodního bohatství lidstva je zapsáno více než 1 000 lokalit a plných 5 % se nachází v jediné zemi – Itálii.

Pyšní se jimi především historická centra známých italských měst – Řím, Florencie a Benátky. Doplňují je města v Toskánsku – San Gimignano, Siena a Pisa s proslulou šikmou věží. Na seznamu Unesco je také renesanční město Pienza.

Na severu země můžete obdivovat i Raffaelovo rodiště Urbino či raně křesťanské stavby v Ravenně, které zdobí mozaiky. Světovým dědictvím jsou také italské přírodní památky, například skalní komplex Val Camonica či vinařská oblast Langhe-Roero a Monferrato.

Benátky s lagunou – zapsané na seznamu Unesco roku 1987

Benátky, město založené v 5. století, jsou oblíbeným cílem českých turistů i pro jejich dostupnost v severní Itálii. Rozkládají se na více než 100 ostrovech. V 10. století se staly významnou námořní mocností. Dnešní Benátky mají svou podobu od 12. až 17. století. Jako velmoc východního Středozemí získaly obrovské bohatství, díky němuž vznikly podél lagun nádherné paláce a kostely. V Benátkách působilo mnoho slavných umělců, například malíři Canaletto, Giorgione, Tizian, Tiepolo, Tintoretto, Veronese a další.

Benátky můžete navštívit v rámci letní dovolené v některém ze severoitalských letovisek (Bibione, Caorle…). Určitě si zde prohlédněte chrám sv. Marka, budovy prokurací a Dóžecí palác s vězením, honosná benátská náměstí, kostely a paláce, obchodní uličky i slavný most Rialto.

Navštivte Florencii – kolébku renesance

Také střed Florencie, kolébky renesance a kulturního centra severní Itálie, je zapsán na Seznamu světového dědictví Unesco. Nejslavnějším věkem Florencie byla léta 1864 až 1870, v nichž měla statut hlavního města Itálie. Kromě renesančního centra je Florencie známá Michelangelovou sochou Davida, která stojí na náměstí Piazza della Signoria. Je však jen kopií originálu, který se od roku 1873 nachází v galerii Accademia. Patronem města, jehož italský název zní Firence, je však San Giovanni Battista.

A na závěr praktický tip. Chcete-li si ve Florencii prohlédnout světoznámou galerii Uffizi a nemíníte stát v několikahodinové frontě, připlaťte si několik eur a využijte vstup do 5 minut, který zajišťují speciální organizátoři přímo u bran galerie. Může to být lepší řešení než předchozí objednávka lístků přes internet.

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací