| Italia Travel

Pisa

Pisa

Pisa má atmosféru menšího studentského města, ale zachovava si svůj středověký šarm. Památky, které zde najdeme, poukazují na historickou významnost města. Po staletí byla velmi silným rivalem bývalé Benátské republiky a Janova. Pisa je téměř celá obehnaná hradbami, uvnitř kterých se nachází malebné uličky s obchody, restauracemi a bary.

Památky v Pise

Na poznání města a jeho památek Vám doporučujeme dva celé dny.

Pisa je celosvětově známá svojí Šikmou věží (Torre Pendente), jejíž stavební historie zaujme a zároveň mírně pobaví. Věž je po rekonstrukci opět zpřístupněna veřejnosti. Nachází se na Náměstí Zázraku (Piazza dei Miracoli), které se skládá celkem ze čtyř budov. Jednou z nich je zmíněná (Šikmá věž, dále pak katedrála (Duomo), křtitelnice (Battistero) a hřbitov (Camposanto). Návštěvník je uchvácen jedinečnosti samostatně stojících, ale zároveň jeden celek tvořících monumentů.

pisa naměstí

Za návštěvu stojí také Museo dell’Opera del Duomo, tj. Muzeum, ve kterém se nachází originální části výše zmíněných staveb na Náměstí Zázraku.

Piazza dei Cavalieri je prostorné náměstí, které leží v srdci středověké části města. Dnes je oblíbené studenty a zůstává stále jedním z nejzachovalejších míst v Pise. Náměstí je obklopeno stavbami z 16. a 17. století. Nejvýznamější je Palazzo dei Cavalieri, jehož fasáda je vyzdobena groteskními figurami.

Milovníci sakrálních památek si také přijdou na své. Za zmínku stojí kostel Santa Maria della Spina, ve kterém byl po mnoho let uložen jeden z trnů Kristovy trnové koruny.

pisa naměstí

Průměrné venkovní měsíční teploty - Pisa

Měsíc Teplota min Teplota max
Leden 2 °C 11 °C
Únor 3 °C 12 °C
Březen 5 °C 15 °C
Duben 7 °C 18 °C
Květen 11 °C 22 °C
Červen 14 °C 26 °C
Červenec 17 °C 29 °C
Srpen 17 °C 29 °C
Září 14 °C 26 °C
Říjen 11 °C 21 °C
Listopad 6 °C 16 °C
Prosinec 3 °C 12 °C

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací