| Italia Travel

Florencie

Florencie (v originálu Firenze) je od 15 stol. jedním z nejprestižnějších měst Itálie. Právě ve Florencii byly položeny základy humanismu a renesance. Je rodištěm Danteho a působili zde významní malíři, sochaři a architekti, jakými byl např. Michelangelo a Leonardo da Vinci. Dnešní Florencie je hektické a moderní město, ale komu se podaří zapomenout na jeho ruch, otevře se mu široká nabídka muzeí, kostelů, překrásných chrámů a paláců, které jsou plné unikátních uměleckých děl.

Na své si přijdou také ti, kteří rádi nakupují, neboť Florencie je plná malých obchůdků s kvalitním zbožím, proslulá je např. svými výrobky z kůže.

Památky Florencie

Pro důkladné poznání Florencie a všeho, co zvídavému návštěvníkovi nabízí, je vhodné vyhradit tomuto městu přibližně 4 dny.

Za návštěvu určitě stojí Piazza del Duomo s hlavním chrámem (Duomo), přilehlou křtitelnicí (Battistero) a zvonicí (Campanile) v samém centru města. Jedná se o stavby z bílého, vzácného zeleného a růžového mramoru, jež se staly symbolem města. Nenechte si ujít také náměstí Piazza della Signoria s replikou Michelangelova Davida, Palazzo Vecchio a Loggia della Signoria s úchvatnými sochami Persea, Hercula a jinými sochařskými díly starého Říma a období renesance.

Přes řeku Arno vede Starý most Ponte Vecchio, který je nejstarším mostem ve Florencii, proslulý zlatnickými obchůdky. Milovník umění by neměl opomenout muzea a galerie s bohatými sbírkami uměleckých děl, například Palazzo Pitti (kde mimo jiné najdete obrazy Titiana a Raphaela) s přilehlými zahradami (Giardino di Boboli), Museo degli Argenti, Marino Marini, Museo Archeologico a Galleria dell’Accademia se světoznámým originálem sochy Davida od jedinečného Michelangela.

Na své si přijdou také milovníci sakrálních památek, kterých je ve Florencii nespočet. V celosvětovém měřítku patří Florencie k jednomu z nejnavštěvovanějších turistických míst, které stojí za to vidět.

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací