Zkuste jinou Itálii. Karibik najdete v Kalábrii | Italia Travel

Zkuste jinou Itálii. Karibik najdete v Kalábrii

15. 01. 2018

Láká vás Karibik, ale nikoli dlouhé únavné cestování? Zkuste evropský Karibik – tak trochu jinou Itálii. Konkrétně její jižní část, Kalábrii. Tamní moře a čisté pláže, oblázkové i písčité, patří k nejkrásnějším na světě.

V Kalábrii najdete nedotčenou přírodu, romantická zákoutí i městečka. Můžete se tu dosyta věnovat potápění a surfování. Vysoké skály a malé zátoky v oblasti Capo Vaticano vás dozajista nadchnou. Nejlepší období pro návštěvu Kalábrie je první polovina září, kdy je zde ještě stálé počasí a zároveň krásně vyhřátá voda. Dostanete se tu ze severu po dálnici A3 (od Neapole a Salerna). Další možností je letecká doprava do lázeňského města Lamezia Terme. Z dokladů vám stačí pouze platný občanský průkaz či cestovní pas platný alespoň po dobu pobytu v Kalábrii. Oficiální měnou je zde euro.

Tipy na ubytování v Kalábrii

Ubytovací kapacity, kterých v Kalábrii rychle přibývá, jsou často situovány přímo na pobřeží, poblíž historických center, na úpatí hor s výhledem na moře a podobně. Mezi oblíbená letoviska Kalábrie patří Capo Vaticano, Praia a Mare, Santa Maria del Cedro a Tropea s kostelem Santa Maria dell´Isola umístěným na skále u pláže.

Tipem na zázemí při poznávání italské Kalábrie může být tříhvězdičkový hotel Grotticelle s plnou penzí a bazénem v Capo Vaticano, který s rodiči nebo prarodiči ubytuje zdarma jedno dítě do 13 let. Letovisko i hotel potěší milovníky klidu, krásné přírody, členitých pláží a průzračné mořské vody. Moderní ubytování je situováno uprostřed subtropické vegetace a vyhlášená je i zdejší jihoitalská hotelová kuchyně. Další možností jsou apartmány Esmeraldo. Náleží k nim oplocená zahrada s bazény pro dospělé a děti, restaurace i bar s velkou terasou pro večerní animační programy a diskotéky. 

A co v Kalábrii určitě ochutnat? Populární jsou zde červené feferonky (potažmo feferonková zmrzlina) a červené cibulky. Lákavý je rovněž dezert Tartufo a marmelády či likéry z cedra, zvláštního druhu citrusu. Ve velkém se tu pěstují i bergamoty, využívané především v parfémářství.

Dopřejte si krásy Kalábrie – evropského Karibiku – už toto léto! Do konce ledna platí nejnižší ceny first minute zájezdů. 

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací