Apartmány Esmeraldo - Capo Vaticano | Italia Travel


Apartmány Esmeraldo - Capo Vaticano

Apartmány Esmeraldo - Capo VaticanoApartmány Esmeraldo - Capo VaticanoApartmány Esmeraldo - Capo VaticanoApartmány Esmeraldo - Capo VaticanoApartmány Esmeraldo - Capo VaticanoApartmány Esmeraldo - Capo Vaticano
Apartmány Esmeraldo - Capo VaticanoApartmány Esmeraldo - Capo VaticanoApartmány Esmeraldo - Capo VaticanoApartmány Esmeraldo - Capo VaticanoApartmány Esmeraldo - Capo VaticanoApartmány Esmeraldo - Capo Vaticano
Apartmány Esmeraldo - Capo VaticanoApartmány Esmeraldo - Capo VaticanoApartmány Esmeraldo - Capo VaticanoApartmány Esmeraldo - Capo Vaticano
BazénWi-Fi InternetParkovištěPlážový servis
Vzdálenost od moře: <600 m
Typy lůžek: 1, 2, 3, 4, 5
Stravování: Bez stravy
Doprava: Vlastní doprava
Zvětšit mapu Mapa zobrazuje zájezdy v okruhu nejbližších 5 km od místa tohoto zájezdu

Ubytování

Doporučujeme všem milovníkům klidu, krásné přírody, členitých pláží a průzračné mořské vody. Jedná se o krásný rozlehlý apartmánový komplex vhodný pro rodiny s dětmi a pro všechny věkové kategorie. Ubytování je uprostřed subtropické vegetace, zařízení je moderní, praktické a čisté.

Pláž:

Písečná s četnýma zátokama, pozvolný vstup do vody, vzdálenost 350 m, plážový servis: slunečník + 2 křesílka zdarma mimo hlavní sezónu (dle obsazenosti). Jemný písek bílé barvy v kombinaci se skalisky, pláž vhodná pro děti. Na pláž vede soukromá cesta patřící hotelovému komplexu, okolní svahy jsou pokryté tropickou a subtropickou vegetací. Jedná se o velmi příjemnou procházku, hotel v případě zájmu, zajišťuje hostům zdarma transfer minibusem.

Sport a zábava:

Motorizované i nemotorizované sporty na pláži jako jsou lodičky a šlapadla. V areálu je tenisový kurt, ping-pong, sálové hry pro děti a mládež. Možnost rybolovu v místní zátoce.

Ubytování a vybavení:

Prostorné apartmány jsou velmi funkčně zařízeny. Ubytovací komplex se skládá z několika jednopatrových budov. Součástí ubytování je oplocená zahrada s bazénem pro dospělé, bazénem pro děti, restaurace, bar s velkou terasou pro večerní animační programy a diskotéky. Místo k parkování přímo před hlavní budovou. Možnost připojení k wifi na recepci za poplatek. Apartmány jsou v přízemí nebo v 1. poschodí, mají velkou terasu, některé s výhledem na moře nebo do zahrady. Kuchyňka je vybavena sporákem, ledničkou a kompletním nádobím. Zařízení je moderní a praktické.

 • Typ ubytování mono 3 - maximální obsazenost 3 osoby. Obývací místnost s kuchyňským koutem, manželskou postelí a samostatným lůžkem, koupelna se sprchou, wc, velká terasa. Není možnost výhledu na moře.
 • Typ ubytování bilo 4 - maximální obsazenost 4 osoby. Obývací místnost s kuchyňským koutem a rozkládacím gaučem, ložnice s manželskou postelí, koupelna se sprchou, wc, velká terasa
 • Typ ubytování trilo 5 - maximální obsazenost 6 osob. Obývací místnost s kuchyňským koutem a rozkládacím gaučem, 2 samostatné ložnice s manželskou postelí, koupelna se sprchou a wc, velká terasa. 6. osoba za příplatek 10 Euro/os./noc (platba na místě)

Cena zahrnuje:

 • pronájem apartmánu na příslušný počet nocí
 • zástupce CK na telefonu
 • bazén
 • parkoviště
 • spotřeby energií, vody

Povinné příplatky:

 • vratná kauce - 50 Euro/apartmán
 • závěrečný úklid - 30 Euro/apartmán, platí se na místě
 • pobytová taxa - 0,75 Euro/os./noc, děti do 14 let osvobozeny

Fakultativní příplatky:

 • wi-fi internet - na recepci za poplatek
 • plážový servis - 10 Euro/den/2 židličky a slunečník na hotelové pláži, do 1.8. a od 1.9. zdarma
 • ložní prádlo - 10 Euro/jednolůžko, 12 Euro/dvoulůžko
 • ručníky - 10 Euro/set ručníků
 • zvířata - 3 Euro/den

Capo Vaticano

Malebné přímořské letovisko Capo Vaticano, které bylo postaveno ve svahu nad zátokou Grotticelle, leží zhruba na stejné rovnoběžce jako jedinečné souostroví Liparských ostrovů. Jedná se o velmi klidné romantické místo s nově vybudovanou promenádou v samotném centru vesničky. Najdete zde jen pár obchůdků, hotelové bary a cukrárnu. Doporučujeme milovníkům klidných pobytových míst s rodinnou atmosférou. Pokud dokážete ocenit klid a nádhernou přírodu, opravdu nic Vám tady nebude chybět. Nedoporučujeme těm z vás, kteří hledají rušná místa s intenzivním nočním životem. Noční klid tady nastává kolem půlnoci.

Pobřeží a pláže Capo Vaticano

Pláž je přímo pod svahem, cca 500 m od samotného centra. Pláž je tvořena několika zátokami s bílým jemným pískem a azurově modrou průzračnou mořskou vodou, jejíž kvalita je srovnatelná s Karibskou oblastí. V jedné části je hostům k dispozici pláž včetně služeb, jako je bar a veškerý plážový servis, zbytek tvoří ničím nerušená přírodní pláž.

Přímo z hotelového komplexu je krásný výhled na konec pevniny jižní Itálie, dále na ostrov Sicílie přes Messinskou zátoku a na Liparské ostrovy.

Služby a zábava

Jelikož je pobřeží členité a skalnaté, není tady klasická promenáda přímo na pobřeží, na kterou může být návštěvník zvyklý ze severoitalských nebo španělských destinací.

Kdo má zájem o společenský či kulturní život mimo hotelový komplex, případně vyrazit za nákupy, musí na výlet do sousedního městečka Tropea, které je vzdálené cca 7 km.

Architektonické památky

Capo Vaticano znamená v překladu Mys věšteb. Tento název místo dostalo podle toho, že zde žili vědmy a různí mágové.

Památky je možné navštívit v blízkém městě Tropea. Dominantou města je Duomo (katedrála) z 11. století, která je připomínkou normanské nadvlády v oblasti. Za návštěvu stojí také Chiesa del Jesu – jeden z nejstarších a historicky nejcennějších kostelů.

Fakultativní výlety Capo Vaticano

Tropea – je možné využít autobusové dopravy či pronájem auta. V Tropei je každý týden pořádán trh s nabídkou veškerého zboží, nejen ovoce a zeleniny. A v samotném centru městečka najdete krásné luxusní obchůdky s poslední módou či překrásné historické paláce. Ve večerních hodinách se promění ve velmi živé jihoitalské městečko.

Liparské ostrovy – celodenní výlet motorovým člunem, zastávka na ostrově Lipari, Vulcano a Stromboli. Lipari: návštěva etnografického a historického muzea, dobrovolný okruh po ostrově minibusem, volný program. Vulcano: koupání v proslulých sirných přírodních bazénech (doporučeno jako léčba kožních nemocí, např. lupénky, ekzémů atd...), volný program. Stromboli: individuální procházka po ostrově, návštěva místního kostelíčku. Pozdní návrat na pevninu. Nedoporučujeme těm z vás, jež trpí tzv. mořskou nemocí a špatně zvládají plavbu lodí, protože se jedná o celkem tříhodinovou plavbu. Výlet uvítají milovníci poznání, neboť se jedná o jedinečné přírodní souostroví, které si dochovalo původní ráz, kulturu i mentalitu a doposud není dotčené západní konzumní civilizací.

Sicílie Sicílie - výlet na Sicílii, nutno vlastním vozem, plavba trajektem do Messiny (plavba trvá cca 1hod).

Messina - vstupní brána na Sicílii, důležitá křižovatka s rušným přístavem, na hlavním náměstí místní katedrála Rogera II. s největšími astronomickými hodinami na světě. Dále možno navštívit národní muzeum nebo normanský kostelík.

Taormina - nepřeberné množství jedinečných památek. Při návštěvě této perly Sicílie zcela určitě zanecháte část svého srdce. Můžete zde navštívit Řecko-římské divadlo, místní katedrálu Duomo nebo historické paláce jako je např. Palazzo Corvaia a další. Z Taorminy, která leží na skále, je možno sjet lanovkou dolů na pobřeží do přímořského letoviska Letoiani nebo Giardini Naxos - dnes moderní středisko, historicky se však jedná o první řeckou kolonii založenou na území Sicílie.

etna Etna - nachází se pouhých 45 min jízdy od Taorminy, největší evropská aktivní sopka je přístupná do 2 třetin nadmořské výšky, nutno počítat s klimatickými změnami vysokohorského typu.

Sirakusy – doporučujeme pro náročnější cestovatele, nutno naplánovat v kombinaci s noclehem na Sicílii. Jedná se o jedno z historicky nejzajímavějších a z dob antiky nejbohatších měst jižní Itálie. Nachází se zde celá řada antických památek. Na pevninské části, v tzv. přírodním muzeu, je možno navštívit největší římský amfiteátr na Sicílii, slavnou jeskyni známou pod názvem Dionýsovo ucho, nebo největší dosud dochovaný řecký amfiteátr, kde uváděl své hry slavný Aischylos. Dále se zde nachází byzantské hrobky nebo podzemní pohřební katakomby patřící k původní byzantské bazilice. V samotném centru města, neboli v ostrovní části, můžete navštívit celou řadu památek: Národní muzeum s archeologickými nálezy a starověkými sbírkami, pozůstatky dórského chrámu, jež je nejstarším dórským chrámem Sicílie, místní katedrála s radnicí, slavný Pramen Aretusy nebo si můžete vychutnat krásný výhled na veřejnosti nepřístupný štaufský hrad.

Průměrné venkovní měsíční teploty - Capo Vaticano

Měsíc Teplota min Teplota max Teplota moře
Leden 6 °C 14 °C 14 °C
Únor 6 °C 14 °C 13 °C
Březen 7 °C 16 °C 14 °C
Duben 9 °C 18 °C 15 °C
Květen 12 °C 22 °C 17 °C
Červen 16 °C 26 °C 21 °C
Červenec 18 °C 29 °C 24 °C
Srpen 18 °C 29 °C 25 °C
Září 16 °C 27 °C 24 °C
Říjen 13 °C 23 °C 22 °C
Listopad 9 °C 18 °C 19 °C
Prosinec 7 °C 15 °C 16 °C

Itálie

Itálie je pohostinná země plná geografických kontrastů, jež nám středoevropanům nabízí spoustu možností, jak příjemně a pestře prožít dovolenou. Itálie uspokojí opravdu každého návštěvníka. Pokud jste vyznavačem plážového odpočinku, prostorné a udržované písčité pláže či romantické zátoky Vás určitě nezklamou.

Milovník kultury, historie, architektury nebo umění najde jen velmi málo zemí, které by této kolébce evropské civilizace mohly konkurovat. Ženy, vyznavačky shoppingu, mohou využít příležitosti pobytu v této módní zemi a zakoupit krásný model šatů nebo pohodlné a úžasné boty.

Geografie Itálie

Reliéf Itálie a samotná pobřeží se při cestě ze severu na jih Itálie výrazně mění. Při vjezdu do Itálie nás uvítají impozantní Dolomity, které v roce 2009 získaly titul světového dědictví lidstva.

Horským vlkům a aktivním sportovcům Itálie v albu určitě nemůže chybět. Severní pobřeží Jadranu je rovinaté, chladnější a vše je velmi udržované a naprosto čisté. Pobřeží je zde písčité a charakteristické jsou dlouhé a široké pláže.

Směrem k Florencii se geografický povrch Itálie zvlňuje a samotným pohledem Vás zahřejí typicky oranžově zbarvené toskánské pahorky porostlé cypřišemi. Směrem k Římu se mění jak geografie, architektura, tak i podnebí Itálie. Tady začínáme cítit závan starověkého Říma a afrického klimatu. Od Říma směrem ke Kampánii je Itálie bohatá na zeleň a charakteristická jsou členitá pobřeží. Směrem na jih k Pulii nebo Kalábrii se reliéf stává hornatějším.

Počasí v Itálii

V rámci celé Itálie narazíte na rozdílné klimatické podmínky. Díky Alpám, které působí jako bariéra proti severním větrům, je počasí v Itálii velice příjemné.

Nejteplejší je samozřejmě jih Itálie, kde působí africké klima. Navštívit zde můžete Sicílii, Emilia Romagna nebo Kalábrii a Kampánii. V létě se v těchto oblastech můžete dočkat teplot až 45°C.

Ve střední Itálii se můžete v létě těšit na teploty kolem 25-30°C. I v této oblasti se projevuje subtropické středomořské podnebí.

Mírnější teploty můžete čekat na severu Itálie v oblasti Pádské nížiny. V této oblasti převládá vnitrozemský charakter podnebí.

Nejteplejším měsícem je v Itálii červenec a nejchladnější je měsíc leden.

Itálie - oblast plná intenzivních barev

Tisíce odstínů oranžové a červené vybarvují svítání a západ slunce. Odstíny bílé, šedé a žluté dominují skaliskům, útesům a písčitým plážím. Množství odstínů zelené, jež vykreslují venkovskou krajinu, louky, hory a bohaté lesy. Mimo letní sezónu tuto zeleň živí vydatné deště. Ostrovy Sicílie nebo Sardínie jsou v letních měsících sušší, zeleň je sežehnutá silným slunečním žárem a několik měsíců zde nespadne ani kapka. Romantické pláže a průzračná azurově modrá voda je zde určitě srovnatelná s Karibikem. Nechybí ani skvosty historických měst, jako jsou Benátky, jedinečný Řím, Florencie plná umění, Pisa, Neapol, Verona, Padova, Boloň, Janov a další.

Italská kuchyně

Pokud patříte k náročným gurmánům, ani Vás Itálie nezklame. Celosvětově proslulá italská kuchyně skutečně chutná téměř každému. Když nepřijdete na chuť typickým těstovinám, tak si vás určitě získá pravá italská pizza nebo právě připravené čerstvé dary moře.

A abychom nezapomněli na naše nejmenší návštěvníky, i ti budou v Itálii velmi spokojení a tudíž hodní, neboť pro ně najdete celou řadu společenského vyžití. Všude je mnoho aquaparků, zoologických zahrad nebo klouzaček a prolezaček přímo na čistém písku zlatavých pláží nebo u plážové promenády. A pokud ochutnají pravou italskou zmrzlinu, tak budou na výsost spokojeni a rodiče taky.

Itálie pro aktivní sportovce

V případě, že na dovolené neradi lenošíte, ale dáváte přednost aktivnímu sportu, téměř v každém přímořském letovisku najdete

 • tenisové kurty
 • volejbalová a golfová hřiště
 • motorové i nemotorové sporty na pláži.

Pokud jste pravými aktivními sportovci, pak nesmíte opomenout překrásné Dolomity. V zimě lákají dokonalými sněhovými podmínkami a udržovanými sjezdovkami. V létě si Vás získají překrásnými lesními stezkami nebo adrenalinovými jištěnými cestami - via ferrata. Ty ale doporučujeme jen zkušeným horalům.

Pro více informací, například důležitá telefonní čísla či celní předpisy, navštivte tyto stránky Ministerstva zahraničních věcí:

http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/italie/cestovani/index.html


Dotaz k zájezdu

Pole označená * jsou povinná.

Jméno a příjmení: *
Telefon: *
E-mail: *
Váš dotaz: *
 
 
 

Nezávázná rezervace

Tato rezervace je pro vás nezávazná a slouží k prověření, zda je ubytování volné ve vámi požadovaném ubytovacím zařízení. Nyní prověříme volná místa a následně vás budeme informovat (do 24 hod. v pracovní dny).

Pole označená * jsou povinná.

Dobrý den,

děkuji za zařízení dovolené v Itálii Capo Vaticano Esmeraldo, vše proběhlo dle našich představ. Apartmány v přízemí poblíž sebe a nemuseli po příjezdu jsme byli hned ubytováni.

Hezký den přeje Lenka Herzogová, Velim

 

 

Herzogovi - Esmeraldo, 21. 07. 2017

Ceník zájezdu

Slevy uvedené v ceníku platí do: 28. 02. 2018

TermínPočet
nocí
Mono 3 - cena za apartmánBilo 4 - cena za apartmánTrilo 5 - cena za apartmán
28.04. - 05.05.2018 7 5 490 Kč4 670 Kč6 390 Kč5 440 Kč7 690 Kč6 540 KčObjednat
05.05. - 12.05.2018 7 5 490 Kč4 670 Kč6 390 Kč5 440 Kč7 690 Kč6 540 KčObjednat
12.05. - 19.05.2018 7 5 490 Kč4 670 Kč6 390 Kč5 440 Kč7 690 Kč6 540 KčObjednat
19.05. - 26.05.2018 7 5 490 Kč4 670 Kč6 390 Kč5 440 Kč7 690 Kč6 540 KčObjednat
26.05. - 02.06.2018 7 5 490 Kč4 670 Kč6 390 Kč5 440 Kč7 690 Kč6 540 KčObjednat
02.06. - 09.06.2018 7 5 490 Kč4 670 Kč6 390 Kč5 440 Kč7 690 Kč6 540 KčObjednat
09.06. - 16.06.2018 7 5 490 Kč4 670 Kč6 390 Kč5 440 Kč7 690 Kč6 540 KčObjednat
16.06. - 23.06.2018 7 6 390 Kč5 440 Kč7 790 Kč6 630 Kč8 690 Kč7 390 KčObjednat
23.06. - 30.06.2018 7 6 390 Kč5 440 Kč7 790 Kč6 630 Kč8 690 Kč7 390 KčObjednat
30.06. - 07.07.2018 7 6 390 Kč5 440 Kč7 790 Kč6 630 Kč8 690 Kč7 390 KčObjednat
07.07. - 14.07.2018 7 8 790 Kč7 480 Kč11 190 Kč9 520 Kč13 390 Kč11 390 KčObjednat
14.07. - 21.07.2018 7 8 790 Kč7 480 Kč11 190 Kč9 520 Kč13 390 Kč11 390 KčObjednat
21.07. - 28.07.2018 7 11 490 Kč9 770 Kč14 690 Kč12 490 Kč16 890 Kč14 360 KčObjednat
28.07. - 04.08.2018 7 11 490 Kč9 770 Kč14 690 Kč12 490 Kč16 890 Kč14 360 KčObjednat
04.08. - 11.08.2018 7 21 690 Kč18 440 Kč25 190 Kč21 420 Kč27 390 Kč23 290 KčObjednat
11.08. - 18.08.2018 7 21 690 Kč18 440 Kč25 190 Kč21 420 Kč27 390 Kč23 290 KčObjednat
18.08. - 25.08.2018 7 21 690 Kč18 440 Kč25 190 Kč21 420 Kč27 390 Kč23 290 KčObjednat
25.08. - 01.09.2018 7 11 490 Kč9 770 Kč14 690 Kč12 490 Kč16 890 Kč14 360 KčObjednat
01.09. - 08.09.2018 7 5 490 Kč4 670 Kč6 390 Kč5 440 Kč7 690 Kč6 540 KčObjednat
08.09. - 15.09.2018 7 5 490 Kč4 670 Kč6 390 Kč5 440 Kč7 690 Kč6 540 KčObjednat
15.09. - 22.09.2018 7 5 490 Kč4 670 Kč6 390 Kč5 440 Kč7 690 Kč6 540 KčObjednat
22.09. - 29.09.2018 7 5 490 Kč4 670 Kč6 390 Kč5 440 Kč7 690 Kč6 540 KčObjednat
29.09. - 06.10.2018 7 5 490 Kč4 670 Kč6 390 Kč5 440 Kč7 690 Kč6 540 KčObjednat
06.10. - 13.10.2018 7 5 490 Kč4 670 Kč6 390 Kč5 440 Kč7 690 Kč6 540 KčObjednat
13.10. - 20.10.2018 7 5 490 Kč4 670 Kč6 390 Kč5 440 Kč7 690 Kč6 540 KčObjednat
20.10. - 27.10.2018 7 5 490 Kč4 670 Kč6 390 Kč5 440 Kč7 690 Kč6 540 KčObjednat
27.10. - 03.11.2018 7 5 490 Kč4 670 Kč6 390 Kč5 440 Kč7 690 Kč6 540 KčObjednat


nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás