Nejznámější jezera Itálie | Italia Travel

Nejznámější jezera Itálie

21. 07. 2017

Největší a nejznámější jezera Itálie jsou Lago di Garda, Lago Maggiore a mimořádně hluboké Lago di Como. Všechna se nacházejí v Lombardii, oblasti severozápadní Itálie, která se táhne od Alp až k údolí řeky Pád.

Dovolená u některého z italských jezer vám poskytne lákavé spojení čistých pláží, malebných hor a vynikajícího italského jídla a pití. Můžete si tu zorganizovat pestrý program s ohledem na všechny účastníky výpravy. Stále častěji se zde pořádají i svatební obřady.

Okolí italských jezer je úžasné také pestrou vegetací – rostou tu olivy, palmy, oleandry, agáve, vinná réva, jedlé kaštany, fíky, granátová jablka, myrta, citronovníky, pomerančovníky a dokonce korkové duby či svatojánský chléb. Subtropy můžete v jediném dni vystřídat alpskou vegetací s borovicemi, jedlemi a klečí.

Tipy pro rodiny s dětmi v okolí Lago di Garda

Ideální pro aktivní rodinnou dovolenou je italské jezero Lago di Garda, které zaujímá 370 kilometrů čtverečních, má délku 52 kilometrů, šířku 2,5 až 17,5 kilometrů, průměrnou hloubku 136 metrů a maximální hloubku až 346 metrů.

Dá se zde provozovat řada vodních i dalších sportů, například windsurfing, golf, horolezectví, inline bruslení. V okolí jezera Lago di Garda naleznete nenáročné i obtížnější terény pro cykloturistiku a turistiku, také zajištěné „via ferraty“. Svobodu vám dá motorová loď dostupná bez řidičského oprávnění. Lokalita je stále větším pojmem i pro motorkáře.

V hotelu La Limonaia s polopenzí mohou být v pokoji s rodiči ubytovány zdarma až 2 děti do 6 let. Jakmile se nabažíte jezera, dopřejte svým ratolestem velkou ZOO a také Gardaland (Castelnuovo del Garda), jeden z největších a nejznámějších zábavních parků v Itálii. Nabízí nepřeberné množství atrakcí za vstupné 35 €/den/dospělí (29 €/den/děti nad 100 centimetrů výšky a do 10 let, zdarma do výšky 100 centimetrů).

Další atraktivitou je lanové centrum Jungle Adventure Parks (San Zeno di Montagna) či vodní zábavní park Aqua Paradise Park (Lazise sul Garda). Vstupné zde činí 23 €/den/dospělí (18 €/den/děti 100–140 centimetrů výšky, zdarma do výšky 100 centimetrů). Celou rodinu zaujme botanická zahrada v Gardone.

Podzimní či jarní dovolená může být i poznávací

Mnoho lidí se shoduje, že dovolená u jezera v Itálii je příjemnější na podzim, kdy je tu méně turistů, teploty se pohybují od 20 do 25 stupňů a není problém sehnat cenově dostupné ubytování.

Podzimní, případně jarní měsíce jsou nejlepší i k návštěvě historických měst. V okolí nejznámějších italských jezer je populární zejména Verona (asi 86 km z Riva del Garda) s mnoha římskými památkami, zejména Arénou z 1. století a hlavním náměstím Piazza Erbe s malebným tržištěm. Nenechte si zde ujít Casa di Romeo a Casa di Giulietta (Romeo a Julie).

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací