I letos vás vezmeme letecky do Itálie | Italia Travel

I letos vás vezmeme letecky do Itálie

20. 03. 2019

Zvykli jste si na pohodlí leteckých dovolených? Využijte možností leteckých společností, abyste se vyhnuli nejvíce turistickým oblastem. Na sever Itálie z České republiky a okolí každoročně dorazí tisíce turistů, ale co takhle klidnější Kalábrie?

Vyrazte letadlem za krásami Kalábrie

Kalábrie je ideální destinací, pokud se chcete vyhnout davům českých a německých turistů. Nachází se až „na špičce italské boty“ – na jihu Itálie, kde ji omývá Jónské a Tyrhénské moře. Moře v Kalábrii patří mezi nejčistší v Evropě a místní pláže letoviska Capo Vaticana získaly řadu ocenění – dokonce se řadí mezi 20 nejkrásnějších pláží na světě. Západně od ní leží Sicílie a z Kalábrie na ni budete mít krásný výhled.

Kalábrie

Moře rozdělují Kalábrii na dva různé světy. Na západě u Tyrhénského moře objevíte pláže s hebkým bílým pískem a mořem čistým jako v Karibiku. Na východě u moře Jónského vás okouzlí bujná vegetace a kamenité, či písčité pobřeží.

Krásy přírody ocení každý a pokud chcete trochu městského života, nevynechejte Tropeu s bohatou historií a kulturním dědictvím. Dalším oblíbeným cílem je Capo Vaticano plné typických majáků, perfektní pro klidnou rodinnou dovolenou. Z útesů můžete pozorovat sopku Stromboli a můžete odsud vyrazit na mnoho výletů lodí. Pozoruhodné je i hlavní město Catanzaro, národní parky, či historické přístavní město Crotone.

Kalábrie patří mezi nejchudší regiony Evropy, a i přesto se řadí mezi nejatraktivnější letoviska – netknutou přírodu, nepřeplněné pláže a perfektní podmínky pro potápění si zkrátka zamilujete. Vynechat nemůžete ani místní dezert Tartufo, což je zmrzlinová koule plněná likérem, či ovocem.

Letecká doprava a ubytování v Kalábrii

Do Kalábrie se dostanete letecky pohodlně a rychle. Společnost SmartWings létá přímo z Prahy i z Brna bez přestupu na italské letiště Lamezia Terme. Lety jsou k dispozici od června do října 4× týdně, z Brna pak jednou týdně. Let z Prahy trvá 2 hodiny a 15 minut, z Brna 2 hodiny a 10 minut. Ceny se pohybují cca od 8 000 Kč do 10 000 Kč, záleží na konkrétním termínu, či akci aerolinie.

Pokud se vám nechce řešit nákup letenek a oceníte i výhodnější cenu společně s ubytováním v Capo Vaticano a možností dokoupení stravy, prohlédněte si naši nabídku leteckých zájezdů do Kalábrie – o vše se postaráme za vás. Doprava do Kalábrie je zajištěna letadly Boeing 737 české letecké společnosti Travel Service. Odlety jsou z Brna a Prahy do Lamezia Terme, přehled termínů naleznete po rozkliknutí jednotlivých ubytovacích kapacit – nabízíme hotely i apartmány.

Za dvě hodiny jste tedy z Česka až ve slunné Itálii. Těšit se můžete na ubytování blízko pláže a plno atrakcí dle vybraného resortu. Například v apartmánu Esmeraldo vám bude k dispozici bazén, plážový servis i tenisové kurty v ceně pobytu. V hotelu Grotticelle, který je 350 m od moře, si užijete soukromou zahradu, bazén i plážový servis, u obou kapacit je z teras krásný výhled na Kalábrii nebo na Liparské ostrovy.

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací