Apartmány Esmeraldo - Capo Vaticano letecky | Italia Travel

Apartmány Esmeraldo - Capo Vaticano letecky

Apartmány Esmeraldo - Capo Vaticano leteckyApartmány Esmeraldo - Capo Vaticano leteckyApartmány Esmeraldo - Capo Vaticano leteckyApartmány Esmeraldo - Capo Vaticano leteckyApartmány Esmeraldo - Capo Vaticano leteckyApartmány Esmeraldo - Capo Vaticano letecky
Apartmány Esmeraldo - Capo Vaticano leteckyApartmány Esmeraldo - Capo Vaticano leteckyApartmány Esmeraldo - Capo Vaticano leteckyApartmány Esmeraldo - Capo Vaticano leteckyApartmány Esmeraldo - Capo Vaticano leteckyApartmány Esmeraldo - Capo Vaticano letecky
Apartmány Esmeraldo - Capo Vaticano leteckyApartmány Esmeraldo - Capo Vaticano leteckyApartmány Esmeraldo - Capo Vaticano leteckyApartmány Esmeraldo - Capo Vaticano leteckyApartmány Esmeraldo - Capo Vaticano leteckyApartmány Esmeraldo - Capo Vaticano letecky
Apartmány Esmeraldo - Capo Vaticano leteckyApartmány Esmeraldo - Capo Vaticano leteckyApartmány Esmeraldo - Capo Vaticano leteckyApartmány Esmeraldo - Capo Vaticano leteckyApartmány Esmeraldo - Capo Vaticano leteckyApartmány Esmeraldo - Capo Vaticano letecky
Apartmány Esmeraldo - Capo Vaticano leteckyApartmány Esmeraldo - Capo Vaticano leteckyApartmány Esmeraldo - Capo Vaticano leteckyApartmány Esmeraldo - Capo Vaticano leteckyApartmány Esmeraldo - Capo Vaticano letecky
BazénWi-Fi InternetPlážový servis
Vzdálenost od moře: <600 m
Typy lůžek: 2, 3, 4, 5, 6
Stravování: Bez stravy
Doprava: Letecky
Zvětšit mapu Mapa zobrazuje zájezdy v okruhu nejbližších 5 km od místa tohoto zájezdu

Ubytování

Doporučujeme všem milovníkům klidu, krásné přírody, členitých pláží a průzračné mořské vody. Jedná se o krásný rozlehlý apartmánový komplex vhodný pro rodiny s dětmi a pro všechny věkové kategorie. Ubytování je uprostřed subtropické vegetace, zařízení je moderní, praktické a čisté.

Pláž:

Písečná s četnýma zátokama, pozvolný vstup do vody, vzdálenost 350 m, plážový servis - slunečník + 2 křesílka v ceně (v srpnu za poplatek). Jemný písek bílé barvy v kombinaci se skalisky, pláž vhodná pro děti. Na pláž vede soukromá cesta patřící hotelovému komplexu, jedná se o velmi příjemnou procházku. Hotel v případě zájmu, zajišťuje hostům zdarma transfer minibusem. Okolní svahy jsou pokryté tropickou a subtropickou vegetací.

Sport a zábava:

Motorizované i nemotorizované sporty na pláži jako jsou lodičky a šlapadla. V areálu je tenisový kurt, ping-pong, sálové hry pro děti a mládež. Možnost rybolovu v místní zátoce.

Poloha:

Pobřeží Tyrhénského moře, rovnoběžka na úrovni Liparských ostrovů, přímo z apartmánů je výhled na zbytek jižní Itálie. Jedná se o klimatickou oblast zaručující krásné počasí od počátku měsíce května až do konce měsíce října. Apartmány se nachází ve svahu nad zátokou Grotticelle, cca 350 m od písčité pláže, ve velmi klidné části. Nejbližší městečko Tropea je vzdáleno 7 km, kde je možno vyrazit za nákupy nebo za kulturou či památkami. V blízkosti aparmánů jsou jen nejdůležitější služby a minimarkety se základní nabídkou.

Ubytování a vybavení:

Prostorné apartmány jsou velmi funkčně zařízeny. Ubytovací komplex se skládá z několika jednopatrových budov. Apartmány jsou v přízemí nebo v 1. poschodí, všechny mají velkou terasu s výhledem na moře nebo do zahrady. Kuchyňka je vybavena sporákem, ledničkou a kompletním nádobím. Zařízení je moderní a praktické.Návštěvníci apartmánů mohou využívat služby sousedního hotelu Grotticelle: bazény, lehátka na slunění, bar s vnitřním i venkovním posezením a restauraci, tenisový kurt (1 hod zdarma), přístup na wi-fi (na recepci za poplatek).

 • Typ ubytování mono 3 - maximální obsazenost 3 osoby. Obývací místnost s kuchyňským koutem, manželskou postelí a samostatným lůžkem, koupelna se sprchou, wc, velká terasa.
 • Typ ubytování bilo 4 - maximální obsazenost 4 osoby. Obývací místnost s kuchyňským koutem a rozkládacím gaučem, ložnice s manželskou postelí, koupelna se sprchou, wc, velká terasa
 • Typ ubytování trilo 6 - maximální obsazenost 6 osob. Obývací místnost s kuchyňským koutem a rozkládacím gaučem, 2 samostatné ložnice s manželskou postelí a přistýlkou, koupelna se sprchou a wc, velká terasa.

Vybavení:

 • parkoviště
 • soukromá zahrada
 • bazén
 • wifi internet na recepci za poplatek

Cena zahrnuje:

 • pronájem apartmánu na příslušný počet nocí
 • zástupce CK na telefonu
 • bazén
 • plážový servis - slunečník a dvě plážová křesla (11.6.-30.7. a 3.9.-24.9. zdarma, jinak za poplatek)
 • ložní prádlo
 • závěrečný úklid
 • spotřeby energií, vody
 • tenisové kurty
 • delegát
 • letecká doprava
 • letištní taxy a palivový příplatek
 • transfer letiště/hotel/letiště

Povinné příplatky:

 • vratná kauce - 50 Euro/apartmán
 • pobytová taxa - cca 5 Euro/os./týden

Fakultativní příplatky:

 • wi-fi internet - na recepci za poplatek
 • ručníky - 10 Euro/dospělý a 7 Euro/dítě, platí se na místě, na vyžádání
 • zvířata - 3 Euro/noc, platí se na místě

Způsob stravování:

Vlastní. Možnost dokoupení stravy:

polopenze dospělý             3.300 Kč/osoba/týden

polopenze dítě 2-13 let       2.500 Kč/dítě/týden

plná penze dospělý            5.400 Kč/osoba/týden

plná penze dítě 2-13 let      3.600 Kč/dítě/týden

 

Doplňující informace:

Do těchto apartmánů je možnost vlastní dopravy: Apartmány Esmeraldo - vlastní doprava

Doprava do Kalábrie je zajištěna letadly Boeing 737 české letecké společnosti Travel Service. Odlety jsou z Brna a Prahy do Lamezia Terme.

Capo Vaticano

Malebné přímořské letovisko Capo Vaticano, které bylo postaveno ve svahu nad zátokou Grotticelle, leží zhruba na stejné rovnoběžce jako jedinečné souostroví Liparských ostrovů. Jedná se o velmi klidné romantické místo s nově vybudovanou promenádou v samotném centru vesničky. Najdete zde jen pár obchůdků, hotelové bary a cukrárnu. Doporučujeme milovníkům klidných pobytových míst s rodinnou atmosférou. Pokud dokážete ocenit klid a nádhernou přírodu, opravdu nic Vám tady nebude chybět. Nedoporučujeme těm z vás, kteří hledají rušná místa s intenzivním nočním životem. Noční klid tady nastává kolem půlnoci.

Pobřeží a pláže Capo Vaticano

Pláž je přímo pod svahem, cca 500 m od samotného centra. Pláž je tvořena několika zátokami s bílým jemným pískem a azurově modrou průzračnou mořskou vodou, jejíž kvalita je srovnatelná s Karibskou oblastí. V jedné části je hostům k dispozici pláž včetně služeb, jako je bar a veškerý plážový servis, zbytek tvoří ničím nerušená přírodní pláž.

Přímo z hotelového komplexu je krásný výhled na konec pevniny jižní Itálie, dále na ostrov Sicílie přes Messinskou zátoku a na Liparské ostrovy.

Služby a zábava

Jelikož je pobřeží členité a skalnaté, není tady klasická promenáda přímo na pobřeží, na kterou může být návštěvník zvyklý ze severoitalských nebo španělských destinací.

Kdo má zájem o společenský či kulturní život mimo hotelový komplex, případně vyrazit za nákupy, musí na výlet do sousedního městečka Tropea, které je vzdálené cca 7 km.

Architektonické památky

Capo Vaticano znamená v překladu Mys věšteb. Tento název místo dostalo podle toho, že zde žili vědmy a různí mágové.

Památky je možné navštívit v blízkém městě Tropea. Dominantou města je Duomo (katedrála) z 11. století, která je připomínkou normanské nadvlády v oblasti. Za návštěvu stojí také Chiesa del Jesu – jeden z nejstarších a historicky nejcennějších kostelů.

Fakultativní výlety Capo Vaticano

Tropea – je možné využít autobusové dopravy či pronájem auta. V Tropei je každý týden pořádán trh s nabídkou veškerého zboží, nejen ovoce a zeleniny. A v samotném centru městečka najdete krásné luxusní obchůdky s poslední módou či překrásné historické paláce. Ve večerních hodinách se promění ve velmi živé jihoitalské městečko.

Liparské ostrovy – celodenní výlet motorovým člunem, zastávka na ostrově Lipari, Vulcano a Stromboli. Lipari: návštěva etnografického a historického muzea, dobrovolný okruh po ostrově minibusem, volný program. Vulcano: koupání v proslulých sirných přírodních bazénech (doporučeno jako léčba kožních nemocí, např. lupénky, ekzémů atd...), volný program. Stromboli: individuální procházka po ostrově, návštěva místního kostelíčku. Pozdní návrat na pevninu. Nedoporučujeme těm z vás, jež trpí tzv. mořskou nemocí a špatně zvládají plavbu lodí, protože se jedná o celkem tříhodinovou plavbu. Výlet uvítají milovníci poznání, neboť se jedná o jedinečné přírodní souostroví, které si dochovalo původní ráz, kulturu i mentalitu a doposud není dotčené západní konzumní civilizací.

Sicílie Sicílie - výlet na Sicílii, nutno vlastním vozem, plavba trajektem do Messiny (plavba trvá cca 1hod).

Messina - vstupní brána na Sicílii, důležitá křižovatka s rušným přístavem, na hlavním náměstí místní katedrála Rogera II. s největšími astronomickými hodinami na světě. Dále možno navštívit národní muzeum nebo normanský kostelík.

Taormina - nepřeberné množství jedinečných památek. Při návštěvě této perly Sicílie zcela určitě zanecháte část svého srdce. Můžete zde navštívit Řecko-římské divadlo, místní katedrálu Duomo nebo historické paláce jako je např. Palazzo Corvaia a další. Z Taorminy, která leží na skále, je možno sjet lanovkou dolů na pobřeží do přímořského letoviska Letoiani nebo Giardini Naxos - dnes moderní středisko, historicky se však jedná o první řeckou kolonii založenou na území Sicílie.

etna Etna - nachází se pouhých 45 min jízdy od Taorminy, největší evropská aktivní sopka je přístupná do 2 třetin nadmořské výšky, nutno počítat s klimatickými změnami vysokohorského typu.

Sirakusy – doporučujeme pro náročnější cestovatele, nutno naplánovat v kombinaci s noclehem na Sicílii. Jedná se o jedno z historicky nejzajímavějších a z dob antiky nejbohatších měst jižní Itálie. Nachází se zde celá řada antických památek. Na pevninské části, v tzv. přírodním muzeu, je možno navštívit největší římský amfiteátr na Sicílii, slavnou jeskyni známou pod názvem Dionýsovo ucho, nebo největší dosud dochovaný řecký amfiteátr, kde uváděl své hry slavný Aischylos. Dále se zde nachází byzantské hrobky nebo podzemní pohřební katakomby patřící k původní byzantské bazilice. V samotném centru města, neboli v ostrovní části, můžete navštívit celou řadu památek: Národní muzeum s archeologickými nálezy a starověkými sbírkami, pozůstatky dórského chrámu, jež je nejstarším dórským chrámem Sicílie, místní katedrála s radnicí, slavný Pramen Aretusy nebo si můžete vychutnat krásný výhled na veřejnosti nepřístupný štaufský hrad.

Průměrné venkovní měsíční teploty - Capo Vaticano

Měsíc Teplota min Teplota max Teplota moře
Leden 6 °C 14 °C 14 °C
Únor 6 °C 14 °C 13 °C
Březen 7 °C 16 °C 14 °C
Duben 9 °C 18 °C 15 °C
Květen 12 °C 22 °C 17 °C
Červen 16 °C 26 °C 21 °C
Červenec 18 °C 29 °C 24 °C
Srpen 18 °C 29 °C 25 °C
Září 16 °C 27 °C 24 °C
Říjen 13 °C 23 °C 22 °C
Listopad 9 °C 18 °C 19 °C
Prosinec 7 °C 15 °C 16 °C

Itálie

Itálie je pohostinná země plná geografických kontrastů, jež nám středoevropanům nabízí spoustu možností, jak příjemně a pestře prožít dovolenou. Itálie uspokojí opravdu každého návštěvníka. Pokud jste vyznavačem plážového odpočinku, prostorné a udržované písčité pláže či romantické zátoky Vás určitě nezklamou.

Milovník kultury, historie, architektury nebo umění najde jen velmi málo zemí, které by této kolébce evropské civilizace mohly konkurovat. Ženy, vyznavačky shoppingu, mohou využít příležitosti pobytu v této módní zemi a zakoupit krásný model šatů nebo pohodlné a úžasné boty.

Geografie Itálie

Reliéf Itálie a samotná pobřeží se při cestě ze severu na jih Itálie výrazně mění. Při vjezdu do Itálie nás uvítají impozantní Dolomity, které v roce 2009 získaly titul světového dědictví lidstva.

Horským vlkům a aktivním sportovcům Itálie v albu určitě nemůže chybět. Severní pobřeží Jadranu je rovinaté, chladnější a vše je velmi udržované a naprosto čisté. Pobřeží je zde písčité a charakteristické jsou dlouhé a široké pláže.

Směrem k Florencii se geografický povrch Itálie zvlňuje a samotným pohledem Vás zahřejí typicky oranžově zbarvené toskánské pahorky porostlé cypřišemi. Směrem k Římu se mění jak geografie, architektura, tak i podnebí Itálie. Tady začínáme cítit závan starověkého Říma a afrického klimatu. Od Říma směrem ke Kampánii je Itálie bohatá na zeleň a charakteristická jsou členitá pobřeží. Směrem na jih k Pulii nebo Kalábrii se reliéf stává hornatějším.

Počasí v Itálii

V rámci celé Itálie narazíte na rozdílné klimatické podmínky. Díky Alpám, které působí jako bariéra proti severním větrům, je počasí v Itálii velice příjemné.

Nejteplejší je samozřejmě jih Itálie, kde působí africké klima. Navštívit zde můžete Sicílii, Emilia Romagna nebo Kalábrii a Kampánii. V létě se v těchto oblastech můžete dočkat teplot až 45°C.

Ve střední Itálii se můžete v létě těšit na teploty kolem 25-30°C. I v této oblasti se projevuje subtropické středomořské podnebí.

Mírnější teploty můžete čekat na severu Itálie v oblasti Pádské nížiny. V této oblasti převládá vnitrozemský charakter podnebí.

Nejteplejším měsícem je v Itálii červenec a nejchladnější je měsíc leden.

Itálie - oblast plná intenzivních barev

Tisíce odstínů oranžové a červené vybarvují svítání a západ slunce. Odstíny bílé, šedé a žluté dominují skaliskům, útesům a písčitým plážím. Množství odstínů zelené, jež vykreslují venkovskou krajinu, louky, hory a bohaté lesy. Mimo letní sezónu tuto zeleň živí vydatné deště. Ostrovy Sicílie nebo Sardínie jsou v letních měsících sušší, zeleň je sežehnutá silným slunečním žárem a několik měsíců zde nespadne ani kapka. Romantické pláže a průzračná azurově modrá voda je zde určitě srovnatelná s Karibikem. Nechybí ani skvosty historických měst, jako jsou Benátky, jedinečný Řím, Florencie plná umění, Pisa, Neapol, Verona, Padova, Boloň, Janov a další.

Italská kuchyně

Pokud patříte k náročným gurmánům, ani Vás Itálie nezklame. Celosvětově proslulá italská kuchyně skutečně chutná téměř každému. Když nepřijdete na chuť typickým těstovinám, tak si vás určitě získá pravá italská pizza nebo právě připravené čerstvé dary moře.

A abychom nezapomněli na naše nejmenší návštěvníky, i ti budou v Itálii velmi spokojení a tudíž hodní, neboť pro ně najdete celou řadu společenského vyžití. Všude je mnoho aquaparků, zoologických zahrad nebo klouzaček a prolezaček přímo na čistém písku zlatavých pláží nebo u plážové promenády. A pokud ochutnají pravou italskou zmrzlinu, tak budou na výsost spokojeni a rodiče taky.

Itálie pro aktivní sportovce

V případě, že na dovolené neradi lenošíte, ale dáváte přednost aktivnímu sportu, téměř v každém přímořském letovisku najdete

 • tenisové kurty
 • volejbalová a golfová hřiště
 • motorové i nemotorové sporty na pláži.

Pokud jste pravými aktivními sportovci, pak nesmíte opomenout překrásné Dolomity. V zimě lákají dokonalými sněhovými podmínkami a udržovanými sjezdovkami. V létě si Vás získají překrásnými lesními stezkami nebo adrenalinovými jištěnými cestami - via ferrata. Ty ale doporučujeme jen zkušeným horalům.

Pro více informací, například důležitá telefonní čísla či celní předpisy, navštivte tyto stránky Ministerstva zahraničních věcí:

http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/italie/cestovani/index.html


Dotaz k zájezdu

Pole označená * jsou povinná.

Jméno a příjmení: *
Telefon: *
E-mail: *
Váš dotaz: *
 
  Informace o zpracování osobních údajů.
 
 

Nezávazná rezervace

Tato rezervace je pro vás nezávazná a slouží k prověření, zda je ubytování volné ve vámi požadovaném ubytovacím zařízení. Nyní prověříme volná místa a následně vás budeme informovat (do 24 hod. v pracovní dny).

Pole označená * jsou povinná.

Vážená paní Hložánková,

ač jsem v to ne zcela věřil, musím konstatovat, že v objednaném zájezdu byly bez výjimky splněny všechny mé požadavky a vše, co jste uváděla v průběhu objednávání, bylo pravda, resp. skutečnost to předčila.

Jelikož výše zmíněné není v dnešní době již takovou samozřejmostí jak by mělo být, chci vám a vaší kanceláři tímto velmi poděkovat za vydařenou dovolenou.

Děkuji Ing. Pavel Chrást

 

Chrástovi - Esmeraldo Capo Vaticano, 13. 08. 2018

Ceník zájezdu

TermínPočet
nocí
Mono 3 cena za osobu na 1. a 2. lůžku v apartmánu mono 3Mono 3 cena za osobu na 3. lůžku v apartmánu mono 3Bilo 4 cena za osobu na 1. a 2. lůžku v apartmánu bilo 4Bilo 4 cena za osobu na 3. a 4. osoba v apartmánu biloTrilo 6 cena za osobu na 1. a 2. lůžku v apartmánu trilo 6Trilo 6 cena za osobu na 3.,4.,5. lůžku v apartmánu trilo 6Trilo 6 cena za osobu na 6. lůžku v apartmánu trilo 6
11.06. - 18.06.2019 7 12 990 Kč8 990 Kč13 990 Kč8 990 Kč16 990 Kč8 990 Kč12 990 KčObjednat
18.06. - 25.06.2019 7 13 990 Kč8 990 Kč14 990 Kč8 990 Kč17 990 Kč8 990 Kč12 990 KčObjednat
25.06. - 02.07.2019 7 13 390 Kč8 990 Kč14 490 Kč8 990 Kč17 990 Kč8 990 Kč12 990 KčObjednat
02.07. - 09.07.2019 7 14 490 Kč8 990 Kč15 990 Kč8 990 Kč17 990 Kč8 990 Kč12 990 KčObjednat
09.07. - 16.07.2019 7 14 990 Kč8 990 Kč15 990 Kč8 990 Kč17 990 Kč8 990 Kč12 990 KčObjednat
16.07. - 23.07.2019 7 14 990 Kč8 990 Kč15 990 Kč8 990 Kč17 990 Kč8 990 Kč12 990 KčObjednat
23.07. - 30.07.2019 7 14 990 Kč8 990 Kč15 990 Kč8 990 Kč17 990 Kč8 990 Kč12 990 KčObjednat
30.07. - 06.08.2019 7 14 990 Kč8 990 Kč15 990 Kč8 990 Kč17 990 Kč8 990 Kč12 990 KčObjednat
06.08. - 13.08.2019 7 14 990 Kč8 990 Kč15 990 Kč8 990 Kč17 990 Kč8 990 Kč12 990 KčObjednat
13.08. - 20.08.2019 7 14 990 Kč8 990 Kč15 990 Kč8 990 Kč17 990 Kč8 990 Kč12 990 KčObjednat
20.08. - 27.08.2019 7 14 990 Kč8 990 Kč15 990 Kč8 990 Kč17 990 Kč8 990 Kč12 990 KčObjednat
27.08. - 03.09.2019 7 13 990 Kč8 990 Kč15 990 Kč8 990 Kč17 990 Kč8 990 Kč12 990 KčObjednat
03.09. - 10.09.2019 7 13 990 Kč8 990 Kč14 990 Kč8 990 Kč17 990 Kč8 990 Kč12 990 KčObjednat
10.09. - 17.09.2019 7 13 990 Kč8 990 Kč14 990 Kč8 990 Kč17 990 Kč8 990 Kč12 990 KčObjednat

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací