5 nejhledanějších destinací pro dovolenou u moře v Itálii | Italia Travel

5 nejhledanějších destinací pro dovolenou u moře v Itálii

18. 03. 2017

Přijměte pozvání do Itálie – BEL PAESE neboli krásné země. Itálie oplývá uměním, krajinou, sluncem, jídlem, vínem i přátelskými obyvateli.

Přiblížíme vám 5 nejvíce žádaných italských destinací pro letní dovolenou u moře. Můžete se do nich vypravit s rodinou, v páru, s přáteli, ale klidně i single, protože si tu za všech okolností najdete program „na míru“. Dovolená v Itálii je skutečně pestrá.

1.    Caorle – necelých 800 km od Prahy a 700 km od Brna

Půvabné italské městečko Caorle je od Prahy vzdáleno jen 790 km a od Brna 700 km. Caorle je historickou perlou severoitalského mořského pobřeží. Architektonické památky zde doplňují moderní hotely, apartmány a krásné pláže turistické části. Ubytování zajišťuje například tříhvězdičkový moderní hotel Columbus, který se nachází přímo u západní pláže Ponente. Atraktivitou Caorle je akvapark Aquafollie. Nabízí mnoho atrakcí pro malé i velké: tobogány, skluzavku, divokou řeku, vodopád, whirlpool, bazén s umělými vlnami, hasičskou skluzavku, mokrou bublinu či brouzdaliště. Děti se vyřádí i na hřišti, trampolínách, v bazénku s balónky, v herně nebo v autíčkách.

2.    Bibione – letovisko s 8km pláží a množstvím zábavy

Oblíbenost Bibione se zakládá na jeho blízkosti z České republiky, dostupných cenách ubytování, prostorných písčitých plážích a pestrém kulturním i sportovním zázemí. Pláž je v Bibione dlouhá 8 km a mírně se svažuje do moře, proto je vhodná i pro rodiny s malými dětmi. Průměrná teplota moře v Bibione dosahuje v letních měsících 24 stupňů. Dají se odtud podnikat výlety do blízkých Benátek či Terstu. V Bibione využijte například apartmány Marina Grande přímo u pláže, které nabízejí 3 typy tradičního italského apartmánového ubytování: mono (bez ložnice), bilo (1 ložnice) a trilo (2 ložnice).

3.    Lignano Sabbiadoro – oceněné za čistou mořskou vodu

Lignano se pyšní okouzlující polohou na poloostrově, jehož pobřeží vyčnívá do azurově modrého moře. Charakterizuje ho výjimečně čistá voda. Několikrát dokonce obdrželo takzvanou Modrou vlajku Evropy, což je velmi přísné národní ocenění přímořských středisek s čistým životním prostředím. Pro zájemce, kteří hledají kombinaci odpočinku, blízkosti pláže a veškerých potřebných služeb, jsou vhodné například Apartmány Cristallo. Malí návštěvníci zajisté ocení plážové prolézačky, houpačky, klouzačky a další dětské atrakce. Poblíž se nalézá i dětský park a borovicový háj. A větší návštěvníci se mohou těšit na celou řadu barů, vináren a zábavních podniků s večerní hudbou.

4.    Rimini – ráj koupání, opalování a promenád okolo moře

Do letoviska Rimini se každoročně vrací mnoho českých rodin. Nachází se v severní části italského pobřeží, mezi městy Ravenna a Ancona v regionu Emilia Romagna. Nezávislé San Marino je odtud jen 20 km. Rimini proslavily nesčetné kulturní památky, možnosti zábavy, kvalitní služby i široká písečná pláž s přilehlou promenádou. V Rimini máme pro vás „bonbónek“: čtyřhvězdičkový hotel Due Mari s plnou penzí, který se nachází v klidnější části letoviska, pár kroků od pláže. Určitě zde navštivte moderní obchody s italskou módou, výborné restaurace a pizzerie se slavnou italskou pizzou nebo cukrárny s pravou italskou zmrzlinou.

5.    San Benedetto del Tronto – dovolená snů na Palmové riviéře

Městečko San Benedetto del Tronto je velmi oblíbené letovisko ve střední Itálii, Palmové riviéře. Najdete tu množství palem a různobarevných oleandrů, pěší promenády a cyklistické stezky, které lemují krásnou pláž s čistým bílým pískem a azurově modrou mořskou hladinou. Pro zájemce, kteří hledají ubytování přímo u pláže, avšak v dosahu společenského vyžití, je jako stvořený 4hvězdičkový Grand Hotel Excelsior s plnou penzí.

Užijte si na Palmové riviéře i kdekoliv jinde v Itálii dovolenou snů!

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací