5 důvodů proč jet k moři do Itálie s dětmi | Italia Travel

5 důvodů proč jet k moři do Itálie s dětmi

27. 03. 2019

Vybíráte letní dovolenou? Neberte nejmenší členy rodiny jako omezení – v italských letoviscích se to jen hemží rodinami s dětmi a každoročně tam pro ně naleznete spoustu aktivit a vyžití, díky kterým dovolenou zvládnete bez komplikací. Navíc mnohé ubytovací komplexy nabízejí pobyt pro nejmenší děti zcela zdarma.

1.    Bezpečné moře i pláže

Italské pláže jsou široké a vstup do vody je pozvolný, proto se nemusíte bát, že by se malí hned dostali do velké hloubky. Moře je teplé (v sezóně okolo 24 stupňů). Italové děti milují a jsou pro ně vždy na prvním místě, takže i ty vaše se zde budou cítit jako v ráji.

Řada italských pláží navíc drží ocenění Modrá vlajka, což je certifikace, která hodnotí kvalitu pláží podle čtyř aspektů – čistota vody, úroveň bezpečnosti a služeb, péče o životní prostředí a kvalita environmentální východy. Každá pláž s modrou vlajkou musí být uklizená, musí zde být přístup k pitné vodě a dostatek toalet, příp. i s přebalovacím pultem a odpadkových košů, navíc nabízí ekologické programy, dá se zde třídit odpad a podobně. Jsou to například Bibione, pláže v Grado, Caorle, Lignano Sabbiadoro, Eraclea Mare, Cavallino, či Lido di Jesolo.

2.    Plno aktivit, které si děti zamilují

Na každém rohu je připravena spousta aktivit pro malé i větší děti. Dostatek hřišť a atrakcí naleznete v okolí každé pláže i ubytování. V moři se dá šnorchlovat, hledat mušle, stavět hrady z písku, jistě si i vy naleznete to své a společně s dětmi načerpáte spoustu energie ze sluníčka a moře. Když vás přestane bavit pláž, jistě naleznete spoustu lokací, kam vyrazit na výlet – v severní oblasti je oblíbeným cílem například Terst, zámek Miramare, pláž Sistiana, kterou známe z Účastníků zájezdu nebo slavné Benátky, čeká vás i řada akvaparků a lunaparků.

Aqualandia

3.    Kam jinam na dobré jídlo než do Itálie?

Pizza, pasta, gelato! Ne nadarmo je italská kuchyně považována za jednu z nejoblíbenějších na světě. Italskou gastronomii si zamiluje každý – nejlepší zmrzlina, těstoviny, pizza a dospělí jistě ocení kvalitní kávu a víno. Co italský region, to jiné speciality. Už jste zkusili caprese, tartufo, nebo pravé italské olivy? Více o italském jídle a stolování si můžete přečíst v článku o tom, proč italská kuchyně nejsou jen těstoviny a pizza.

4.    Letoviska Itálie, která myslí na děti

Pokud dáte raději přednost cestování autem, bude pro vás ideální destinací sever Itálie, který je z Česka dosažitelný za pár hodin. Jedním z nejbližších středisek je Lignano, kam vám cesta zabere přibližně 10 hodin. Lignano vás okouzlí svou proměnlivostí – v oblasti Sabbiadoro se můžete těšit na obchody, kavárny, restaurace a bary, ubytovací oblastí je Pineta. Oblíbenou destinací pro děti je část Lignano Riviera – ideální i pro milovníky přírody. Dospělí i děti ocení návštěvu jednoho z největších aquaparků v Evropě – Aquasplash v oblasti Pineta, nebo vyrazte do zábavního parku Gulliverlandia.

Gargáno pláže

O Bibione jste už určitě slyšeli. Každoročně láká rodiny s dětmi z celého světa. Pečlivě upravené letovisko je rájem pro cykloturistiku, děti ocení celoročně otevřený lunapark a řadu hřišť, dětských heren a dalších atrakcí. Najdete zde i oblíbenou psí pláž Pluto Beach, která je plně vybavena pro vaše psí miláčky. Doporučit můžeme také Caorle, kde můžete prozkoumat třeba pobřežní promenádu „lungomare“ plnou soch z balvanů, užijete si perfektní turistické vybavení, ale zároveň můžete prozkoumat také historickou část oblasti nebo navštívit menší aquapark Aquafollie.

5.    Na jihu vás naláká čisté moře

Klidně vyrazíte s dětmi letadlem? Poté vám doporučíme oblast Kalábrie – na samé špičce italské boty, levovisko Capo Vaticano. Moře v Kalábrii patří mezi nejčistší v celé Evropě a místní pláže získaly několik ocenění. Patří také mezi nejkrásnějších 20 pláží světa, nemusíte do dalekého Karibiku. Ač patří mezi nejchudší regiony Evropy, nádherná nedotknutá příroda, perfektní podmínky pro potápění a nepřeplněné pláže ji řadí mezi nejatraktivnější letoviska.

 

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací