Silvi Marina 2018 - perla adriatického pobřeží Itálie | Italia Travel

Silvi Marina

Hotel Onda*** s plnou penzí - Silvi Marina

Hotel Onda*** s plnou penzí - Silvi Marina

Hezky zařízený hotel s bazénem cca 400 m od pláže v letovisku Silvi Marina, 2 km od centra.

BazénKlimatizaceWi-Fi InternetParkovištěPlážový servisTelevizeTrezor

Více informací

od 3 270 Kč

Vzdálenost od moře: <600 m
Typy lůžek: 2, 3, 4
2 děti zdarma do 8 let
Village Camping Europe Garden - Silvi Marina

Village Camping Europe Garden - Silvi Marina

Komplex s bazénem dále od pláže, ideální pro rodinnou dovolenou.

BazénKlimatizaceWi-Fi InternetParkovištěPlážový servisTelevizeTrezor

Více informací

od 3 270 Kč

Vzdálenost od moře: >1000 m
Typy lůžek: 2, 3, 4, 5, 6

Víc informací o Silvi Marina

Abruzzo leží ve střední Itálii a spadá do oblasti nazývané také Palmová riviéra, která se rozprostírá podél jaderského pobřeží asi 100 km jižně od Ancony. Pobřeží zasahuje i do regionu Marche směrem na sever. Zde je nejznámějším městem v oblasti San Benedetto del Tronto s velkým množstvím oleandrů a palem, které lemují pobřežní promenádu, dodávají městečku tropický ráz a vytvářejí exotickou atmosféru. Neopomunetelné jsou především zdejší široké písečné pláže, čisté moře azurové barvy a řada kulturních a historických památek. Z Palmové riviéry je vidět i na nejvyšší italský vrchol Gran Sasso d´Italia. Můžete si vybrat pobyt v rušnějších letoviscích, jako je např. San Benedetto del Tronto, příp. menší Alba Adriatica nebo Tortoreto, tak i v klidnějších střediscích, jako je např. Villa Rosa di Martinsicuro, Cupra Marittima nebo Silvi Marina.

Silvi Marina

Menší středisko plné zeleně díky všudypřítomným borovicovým hájům, je vhodným místem dovolené především pro rodiny s dětmi, neboť je zde dlouhá pozvolná písečná pláž se spoustou atrakcí pro děti. Silvi Marina leží cca 60 km jižně od známých středisek San Benedetto del Tronto, Martinsicuro a Villa Rosa di Martinsicuro. V letovisku najdete celou řadu sportovních možností: tenis, golf, půjčovny kol, vodních skútrů, lodí a šlapadel, windsurfing nebo paragliding. Nejen díky kvalitnímu vyžití a četným ubytovacím kapacitám, ale také díky křišťálově čistému moři a plážím se zlatavým pískem bývá středisko nazýváno "perlou adriatického pobřeží". Silvi Marina se dělí na Silvi Paese (nebo Silvi Alta) a Silvi Marina (pobřežní část). Město leží na řece Piomba a najdete zde nádherné vily z konce 19. století. Věhlas této oblasti, kromě nádherně čistého moře a nejlepších pláží v Evropě, přinesl i průmysl zpracování lékořice. O historii vzniku názvu Silvi Marina existují dvě teorie: část vědců předpokládá, že původ slova je od chrámu, věnovanému Silvanovi, ochránci stád a pastýřů (San Silvano), jiní se domnívají, že původ slova je v latinském slově "silva", což znamená les. Z archeologických vykopávek je jisté, že území bylo osídlené už v době římského impéria. Pobřeží bylo pod silným římským vlivem, důležité architektonické památky se dochovaly do dnešní doby. Proto je oblast hojně navštěvovaná nejen klasickým letním turistou, ale i milovníky historie. Strategická poloha letovisek umožňuje nespočetné možnosti fakultativních výletů do okolí: Ascoli Piceno, hlavní město Řím, římské město Fanu nebo Ancona, vodní parky atd.

Pláže, klima a památky

Pláže v této oblasti jsou udržované, široké, se světlým jemným pískem a pozvolným vstupem do moře. Ideální pro děti a neplavce. Přes 30 km dlouhá pláž, začínající u Pedasa se táhne až po Tortoreto Lido. Jsou zde jak veřejné, tak soukromé pláže, na kterých je i plážový servis, sprchy, půjčovny šlapadel, lodiček, dětská hřiště apod.

Moře tu bývá většinou klidné a voda průzračná. Díky jemnému písku může být u břehu mírně zakalená. Klima je tu mírné, příjemné a dny plné slunce od května do října.

Tipy na výlety

Acquapark Onda Blu v Tortoreto Lido – mnoho tobogánů, skluzavek, bazénů s umělými vlnami, minipark pro děti, lehátka, slunečníky, kavárny, bary a obchody. Orientační cena celodenního vstupného cca 13 Euro/osobu.

Ascoli Piceno – slavné římské městečko

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací