Znáte Kampánii? Máme pro vás 5 tipů, kde strávit dovolenou | Italia Travel

Znáte Kampánii? Máme pro vás 5 tipů, kde strávit dovolenou

13. 06. 2018

Kampánie je krajina na jihozápadu Itálie, leží mezi Tyrhénským mořem a pásem Apenin. Pokud jste o Kampánii nikdy neslyšeli, určitě jste slyšeli alespoň o jejím hlavním městě Neapoli, o Neapolském zálivu, nebo o sopce Vesuv. Dnes vám přinášíme inspiraci na 5 míst, kde strávit dovolenou v této oblasti a co při návštěvě nevynechat.

Letovisko Marina di Camerota

Marina di Camerota je jedním z nejvyhledávanějších míst v oblasti Národního parku Cilento. Jedná se o malé město s historickým centrem, které se rozrostlo z původně rybářské vesnice. Turisty láká jeho dostupná poloha, romantické pláže, útesy a krásné jeskyně a celkově nádherná příroda. Nabízí pláže kamenité, oblázkové, písčité s hrubým i jemným pískem, které jsou omývány průzračně čistým mořem. Jednou z nejoblíbenějších pláží je Cala Bianca Beach. V centru je dostatek italských obchůdků, pizzerií, restaurací, barů – zkrátka všeho, co je na dovolené potřeba. Ubytování v této oblasti si vyberte zde.

Amalfi Kampanie

Letovisko Marina di Ascea

Ascea je historické město plné romantických vilek, s pobřežní promenádou a mnoha obchody a restauracemi. Nachází se stejně jako Marina di Camerota v Národním parku Cilento. Marina di Ascea leží na pobřeží Tyrhénského moře. Její pláže byly několikrát oceněny Modrou vlajkou za jejich čistotu. V severní a jižní části stojí středověké věže, které byly vybudovány na obranu pobřeží před Saracény. Severní věž je součástí archeologického naleziště Velia, které je zapsáno v seznamu UNESCO. Z nabídky ubytování v Marina di Ascea si vybere každý.

Letovisko Acciaroli

Acciaroli se nachází ve stejné oblasti, jako předchozí letoviska. Je to přístavní město, které je proslulé kvalitou vody a rovněž už několikrát získalo ocenění Modrá vlajka. Zajímavostí této oblasti je, že se zde lidé dožívají rekordně vysokého věku, což je předmětem zkoumání vědců z celého světa. Acciaroli je perfektním cílem pro vaši letní dovolenou.

Výlet – Neapol

Neapol (Napoli) je třetím největším italským městem a je velmi hustě osídlena. V Neapolském zálivu se nacházejí nádherné ostrovy Ischia, Procida a Capri, kam je možné podniknout výlet lodí. Neapol je městem protikladů, je plné historických památek a zároveň klidu a lehkomyslnosti místních. Každá neapolská čtvrť je jiná a každá přitom má co nabídnout. V historickém centru nevynechejte Neapolský dóm, galerii, či Španělskou čtvrť. Na historickou čtvrť navazuje honosná třída Via Toledo končící v přístavní čtvrti Santa Lucia. Neapolský přístav střeží hned dva středověké hrady – Castel Nuovo a Castel dell’Ovo. Za návštěvu stojí i mořské akvárium L´Acquario di Napoli. Nezapomeňte, že Neapol je také centrem kvalitního espressa a té nejlepší pizzy.

Neapol

Výlet – Sopka Vesuv a Pompeje

Dominantou Kampánie je světoznámá sopka Vesuv, vysoká cca 1280 metrů. Jedná se o jedinou činnou sopku v Evropě. V roce 79 n. l., výbuch zničil několik měst, včetně slavných Pompejí, které rozhodně také stojí za návštěvu. Po výbuchu sopky zůstalo město Pompeje „zakonzervováno“ až do dnešních dní. Při procházce tudy vás zaujmou domy vyzdobené freskami a nádhernými mozaikami, chrámy, divadla, lázně, ale také taverny, pekárny či veřejné záchodky nebo nevěstinec. Poslední výbuch Vesuvu proběhl v roce 1944. Z nejbližšího městečka Ercolano vede k Vesuvu 11 km dlouhá silnice. Zhruba 1 km od sopky je parkoviště pro automobily, z něhož lze pěšky dojít ke kráteru za 20 minut.

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací