Zkuste Gargáno, tu pravou Itálii | Italia Travel

Zkuste Gargáno, tu pravou Itálii

23. 03. 2018

Často se říká, že pravá Itálie začíná až pod Římem. Je to pravda? Vyrazte na poloostrov Gargano a přesvědčte se sami. Průzračné azurové moře, bílé vesničky na skalnatých útesech a středomořskými větry ošlehaná příroda vám vyrazí dech.

Nespoutaná příroda a kouzlo pravé Itálie

Poloostrov Gargano tvoří ostruhu pověstné italské boty. Z České republiky vás čeká cesta dlouhá kolem 1600 kilometrů, která však stojí za objevení krás tohoto místa. Pozoruhodná příroda na vrcholcích horského masivu a dlouhé vápencové pobřeží vytvarované mořem a větrem do jeskyní a skalních oken jen potvrzují úžasnou atmosféru Gargana.

Písečné pláže naleznete zejména v okolí měst Vieste a Rodi Garganico. Na poloostrově jsou dvě slaná jezera – Lago di Lesina a Lago di Varano. Jak je pro Itálii typické, pěstující se zde hlavně citróny a olivy a důležitý je také rybolov – na pobřežích si můžete všimnout starobylých dřevěných konstrukcí pro chytání ryb, zvané také trabucco. Velkou část poloostrova zabírá Národní park Gargano, plný jeskyní, lomů a vegetace.

Gargáno Vieste

Součástí života zdejších lidí je bohatý folklór, který můžete zažít při nejrůznějších slavnostech. Ochutnejte Gargano také na talíři – typickými ingrediencemi jsou ryby, olivy, česnek, cibule a papričky.

Léto je zde dlouhé a velmi suché, což z Gargana vytvořilo ideální destinaci pro přímořskou turistiku. Teploty se v sezoně (květen až září) pohybují mezi 25 a 30 °C.

Města, která dýchají historií a životem

Vysoko na skále se rozléhá rybářské městečko Peschici, které do dáli září typickými zdmi nabílenými vápnem, které stále žije svým životem. Domy jsou mnohdy vytesány do skal. Městečko se skládá ze spletitých uliček, průchodů, malých náměstí a přístupné je z přístavu. Protože bylo dříve pevností, vstupuje se zde kamennou bránou. Na nejvyšším místě se nachází kostel Sant'Elia Profeta.

Jedním z nejstarších měst v Garganu je Vieste, které údajně založil mytický hrdina Pizzomunno, jehož vápencová, 25 metrů vysoká „socha“ stojí na pláži Spiaggia del Castello. Historii má město bohatou a před nějakou dobou se vzdalo turistům, jak říkají místní. Centrum města se nachází na vápencové skále mezi dvěma plážemi. Na nejvyšším místě najdeme starobylý hrad, kde má sídlo armáda. V okolí je plno olivových plantáží a kempů. Před žárem slunce chrání pinety – řídké lesy borovic lemující pláže.

Gargáno pláž

Malé vinice a háje borovic, kde je život klidný a zdálo by se, že pomalejší. To je přístavní město Termoli. Navštívit zde můžete jak historickou část, tak tu moderní se spoustou obchodů. V přístavu kotví malé loďky, zámožné jachty i rybářské lodě a plachetnice.

Odpočinek u moře je samozřejmostí

Pláže v Garganu se velmi různí. Některé jsou desítky metrů dlouhé, jiné i několik kilometrů, všechny jsou odděleny skalními útesy. V nejoblíbenější oblasti Vieste je pobřeží velmi členité, je tu hodně malých menších pláží, které zajistí více soukromí. Všechny pláže jsou tvořeny jemným bílým pískem a bezpečným pozvolným vstupem do moře, které je jedno z nejčistších v Itálii. Přístupné jsou jak pláže veřejné, tak soukromé, kde je samozřejmostí plážový servis, bary a restaurace.

Prohlédněte si naši nabídku ubytování v Garganu, vyberte si to nejvhodnější pro vás a můžete se těšit na letní dovolenou, kde zažijete tu pravou Itálii plnými doušky.

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací