Vyrážíte do Bibione? Co je nového v roce 2018 | Italia Travel

Vyrážíte do Bibione? Co je nového v roce 2018

11. 05. 2018

Uvažujete o letní dovolené v Bibione? Dobrá volba. Toto přímořské městečko na severu Itálie si oblíbily rodiny s dětmi, junioři i senioři. V porovnání s 90. lety 20. století se změnilo k nepoznání – je mnohem lépe vybavené a nabízí žádané turistické služby, řadu z nich bezplatně.

Bibione láká české turisty i tím, že se tam dostanou pohodlně po vlastní ose. Z Prahy je to zde 750 km, což lze zvládnout zhruba za 10 hodin. A co je v Bibione nového v roce 2018?

Mezi netrpělivě očekávané novinky patří wi-fi zdarma na téměř celém benátském pobřeží, díky čemuž zahraniční turisté značně ušetří. V sezóně 2018 si tedy můžete v Bibione na pláži přečíst online noviny, působit na facebooku či instagramu a případně i chvilku pracovat. Bibione, ležící jen kousek od Benátek, je zároveň horkým kandidátem na titul Největší pláž v Itálii, která turistům nabízí bezdrátové internetové připojení.

Bibione pláž

Pláž v Bibione má také oficiální titul „Přátelská k dětem“. V nadcházející sezóně se tu můžete spolehnout na certifikovaná dětská hřiště, přítomnost plavčíků, plážové přebalovací stoly a dětské postýlky, restaurace a snack bary, v nichž si ohřejete dětské láhve a dětská jídla. V Bibione je od roku 2014 také zakázáno kouření na celé pláži. Tady si prostě odpočinete i s nejmenšími dětmi zcela bezpečně.

Kromě novinek vás v Bibione i v létě 2018 čekají už osvědčené bezplatné služby, k nimž patří 22 záchranných stanovišť s čluny, 7 lékařských stanovišť první pomoci, dermatolog na pláži, dětská lékařská služba i první pomoc pro psy, kteří mají v Bibione svou vlastní pláž.

Neocenitelnou pomocí může být stažení mobilní aplikace, která shrnuje v mnoha jazycích veškeré letní léčebné a ošetřovatelské služby, jízdní řády, telefonní čísla, lékárny a zdravotnická zařízení nejblíže k místu vaší dovolené v Bibione i dalších střediscích severní Itálie.

Bibione 2018: to je také cyklistika, lunapark, zoo, golf, wellness, festivaly…

Bibione oplývá také pestrými možnostmi sportování a zábavy. Řadí se k nim stezky pro cyklisty a in-line bruslaře, jogging na plážové promenádě či zábavní lunapark. V nedalekém Lignanu můžete navštívit aquapark, zoo nebo golfové 9 a 18jamkové hřiště. V Bibione nabízí své služby mnoho půjčoven jízdních kol, tandemů, skútrů a osobních aut. 

Promenáda v Bibione

Populární jsou i ochutnávky vína – zrovna v Bibione vznikla nová vinařská stezka DOC Lison Pramaggiore, která vede úchvatnou krajinou. Přírodní krásy prezentuje také rybářské údolí Valgrande Bibione se 475 hektary, z nichž 320 tvoří voda. Můžete ho navštívit s průvodcem ve skupinách, pěšky, na kole nebo na koni. Je to i překrásný terén pro fotografy.

Milovníky wellness zve Bibione Thermae – jediné italské lázeňské centrum vybudované přímo u moře, s vodou o teplotě 52 stupňů, čerpanou z hloubky 500 metrů. V rámci dovolené v Bibione se můžete vypravit i do blízkých Benátek či Terstu a zpestřit si letní relax nezapomenutelnými výlety. Mezi novinky letní sezóny 2018 patří i lodní spojení mezi Lignano Sabbiadoro a Bibione či vlak pro cyklisty, který propojuje Bibione a Veronu.

Zájemci o kulturní vyžití si jistě vyberou mezi varhanními koncerty, divadelními představeními a festivaly, kterých se v Bibione organizuje celá řada. Například 12. a 13. září 2018 oslavuje Bibione sklizeň. Festival hroznového vína, na němž nechybí skvělá italská kuchyně, přitahuje každoročně mnoho turistů.

Nákupy v Bibione, noční život

Tipy na ubytování v moderním italském letovisku Bibione

Rozmanité Bibione je známé cenově dostupným a přitom komfortním ubytováním. Přesvědčí vás o tom například apartmány Delfino, které naleznete v tiché části letoviska. Jejich velmi příznivá cena zahrnuje i plážový servis (slunečníky, lehátka). Rodiče si tyto služby velmi pochvalují. Přímo u pláže a jen kousíček od veškeré vybavenosti letoviska Bibione vás přichýlí rezidence Laguna Grande a méně než 50 metrů od moře leží apartmány Bristol, opět s plážovým servisem v ceně. Další variantou může být čtyřhvězdičkový hotel Alemagna s plnou penzí, obklopený borovicovým hájem, který se nachází v klidné části letoviska Bibione Lido del Sole. 

Neváhejte a využijte slevy, které pro ubytování v Bibione platí před vypuknutím hlavní sezóny. Tahle přímořská dovolená se vám bude líbit. Kromě báječného koupání v moři je všude pizza, zmrzlina, výtečná italská káva, víno a potkáváte samé usměvavé lidi.

Buon viaggio neboli Šťastnou cestu do italského Bibione!

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací