Vyměňte v létě v Itálii moře za pohodová jezera | Italia Travel

Vyměňte v létě v Itálii moře za pohodová jezera

15. 03. 2018

Sníte o pohodové dovolené v krásné přírodě? Vynechejte letos přímořská letoviska plná turistů a vypravte se k jezeru Garda na sever Itálie. Čeká na vás průzračná voda původně ledovcového jezera, obklopena majestátními horami, které vaší dovolené dají kouzlo pobytu v ráji, a zároveň se můžete těšit na počasí ideální pro letní odpočinek.

Pokud netrváte na slané mořské vodě, není nic jednoduššího, než si zamluvit ubytování a vyrazit – cesta příliš času nezabere, protože Lago di Garda je z České republiky jedním z nejdostupnějších míst pro dovolenou.

Jezero místo moře – Lago di Garda

Gardské jezero (Lago di Garda) se nachází na severu Itálie mezi Alpami a Pádskou nížinou a je největším jezerem v zemi. Je malým rájem v úpatí Dolomit a zasahuje do třech regionů – Trentino, Veneto a Lombardie. Kolem jezera se tyčí skály připomínající norské fjordy.

Nejvyšší horou je Monte Baldo (2218 m.n.m), kam se dá vyjet lanovkou z města Malcesine. Moderní lanová dráha je vybavena speciálními kabinami, které se otáčejí kolem své osy a tím vám naskytnou nádherný panoramatický výhled, během pár minut se můžete kochat panenskou přírodou a okolím jezera.

Lago di Garda

Díky poloze jezera zde vládne středomořské klima, které vytváří ideální podmínky pro růst květin, palem, olivovníků či citrusů. Během sezony teplota vystoupá až na 35 °C.

Ráj pro sportovce, milovníky přírody i plážové povaleče

Kolem jezera se vine cyklostezka, která střídá roviny okolo vinohradů a sadů jabloní s horskými stezkami, míjí také několik středověkých hradů. Dává možnost bohatému vyžití pro náročné cyklisty i začátečníky a milovníky in-line bruslení. Cyklisté jsou zde srdečně vítáni a ubytování je jim přizpůsobeno. Jižní část jezera je méně náročná, severní je hornatá, vhodná pro zdatnější cyklisty.

Díky větrům, které na jezeře vanou, jde o perfektní místo pro windsurfing. Na své si samozřejmě přijdou také ti, kteří se rádi věnují vysokohorské turistice. Těšit se můžete na hustou síť turisticky značených stezek, stejně jako zajištěné cesty pro horolezce. Během posledních let zde vznikly desítky kvalitních golfových hřišť.

Lago di Garda - pláž

Oproti tomu je jezero také vyhledávaným plážovým resortem, coby kamenem dohodil z České republiky (blíže než moře). Pláže jsou celkově dlouhé 50 kilometrů a dělí se spíše na menší pláže, kde si každý najde své soukromí.

Nudit se nebudou ani děti. Vezměte je na jih do zábavního parku Gardaland. Čeká zde na vás více než 30 atrakcí (plavba vorem, dům hrůzy, 4D kino, volný pád, nejrychlejší horská dráha).

Spousta příležitostí k výletům

Nejznámějšími a nejnavštěvovanějšími městečky v okolí je Malcesine a Limone sul Garda.

Malcesine považuje řada turistů za nejhezčí město v této lokalitě. Nachází se v regionu Veneto a leží přímo pod horou Monte Baldo. Centrum města je plné úzkých spletitých uliček, obchůdků, kaváren a restaurací, kam můžete vyrazit na ochutnávku italských specialit. Pokud toužíte po troše historie, navštivte hrad Scaligero nebo kostel Santa Maria della Fontana. V městečku můžete navštívit také malý přístav s barevnými domky.

Na západním břehu jezera (v regionu Lombardie) se nachází původně rybářské město Limone sul Garda, které bylo dlouho od okolí odříznuto a přístup sem byl pouze lodí. Limone sul Garda je známé pěstováním citroníků a také kvalitním olivovým olejem. Obdobně i zde můžete navštívit řadu obchodů, kaváren a restaurací, nebo se jen tak projít po kolonádě, doprovázet vás bude pronikavá vůně všudypřítomných citroníků.

V jižní části jezera si nenechejte ujít lázeňské poloostrovní městečko Sirmione, jehož dominantu tvoří Scaligerijský hrad ze 13. stol., nebo nejstarší římská vila Grotte di Catullo z 1. stol. př. n. l.

Pokud vás Lago di Garda zaujalo, prohlédněte si naši nabídku ubytování u jezera Lago di Garda a neváhejte vyrazit na trochu jinou dovolenou, než jste zvyklí.

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací