Vyberete si rušné Lignano Sabbiadoro, nebo klidné Lignano Riviera? | Italia Travel

Vyberete si rušné Lignano Sabbiadoro, nebo klidné Lignano Riviera?

13. 04. 2017

Italské letovisko Lignano je oblíbené zejména pro rodinnou dovolenou, protože leží blízko České republiky, ani ne 10 km od známějšího Bibione, a vašim ratolestem nabízí písečné pláže s pozvolným vstupem do moře. Jezdí se tu rekreovat i sami Italové.

Letovisko Lignano tvoří 3 části. Nejrušnější část s denním a nočním životem, kde se nalézá spousta obchodů, barů a diskoték, má název Lignano Sabbiadoro. Klidnější úsek s piniemi a borovicemi je Lignano Pineta. Nejzelenější a nejklidnější částí Lignana je Lignano Riviera pokrytá hustým borovicovým lesem. Leží u ústí řeky Tagliamento a má většinou vilkovou zástavbu.

V Lignanu a jeho okolí najdete mnoho zábavních aktivit, například aquapark se spoustou atrakcí, skluzavek a bazénů, Akvárium Gulliverlandia, lunapark, zoo s 1 500 druhy zvířat, golfová hřiště, ale i historické památky. Za návštěvu stojí i Hemingway club, nádherný park o rozloze 4 ha, obklopený vzrostlými stromy.

V destinaci můžete využít volné i placené, ale vždy pečlivě udržované pláže s nabídkou lehátek, slunečníků a občerstvení. A pamatuje se tu i na vaše psí miláčky, pro které byla vybudována psí pláž (Doggy beach).

Lignano Sabbiadoro – vyhlášené centrum zábavy

Lignano Sabbiadoro nabízí například zrekonstruované apartmány Verde, které najdete jen kousek od plážové promenády a centra. Zaujmou všechny, kteří si přejí rušnější dovolenou. Ubytování u pěší zóny umožňuje návštěvu řady restaurací, barů, obchodů, pizzerií se slavnou italskou pizzou i zmrzlináren s vyhlášenou italskou zmrzlinou. Kousek od apartmánů je i přístav a známá restaurace Terrazza a Mare s výhledem na moře. Ve vzdálenosti zhruba 1,5 km se nachází zábavní park Junior pro děti.

Lignano – doprava z ČR

Vzdálenost italského letoviska Lignano z ČR (z Mikulova) je pouhých 620 km (z Dolního Dvořiště 565 km a z Ružinova 605 km). Pojedete-li autem, využijte dálnici A4, Tarvisio – Venezia, dálniční sjezd Latisana. Pro cestu po italských dálnicích, na rozdíl od českých a rakouských, nepotřebujete dálniční známku – zpoplatněné úseky uhradíte formou mýtného. Při cestování vlakem je nejbližší železniční stanicí Latisana.

Jak vidíte, Lignano vám umožňuje dovolenou „na míru“ – ať už se chcete bavit, nebo spíše relaxovat ve stínu borovic. Můžete tam dojet rychle autem, či si vychutnat romantickou jízdu vlakem. A z okolních atraktivních míst vám doporučujeme navštívit Benátky, Padovu a Veronu

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací