Vítá vás Arabba/Marmolada. Co v areálu nevynechat? | Italia Travel

Vítá vás Arabba/Marmolada. Co v areálu nevynechat?

23. 07. 2018

Arabba/Marmolada, lyžařské centrum ležící v severoitalské provincii Belluno, patří k nejkrásnějším a technicky nejlépe vybaveným zimním střediskům v oblasti Dolomity Superski.

Zároveň je Arabba/Marmolada nejvyhledávanějším lyžařským areálem proslulého okruhu Sella Ronda, který ji dokonale propojuje se sousedními středisky Val di Fassa, Val Gardena a Alta Badia.

Arabba Itálie lyžování 2018

Do Arabby/Marmolady míří každoročně také hodně Čechů. Z Prahy je to sem 680 km, z Brna 740 km a z Ostravy 910 km. Pod horou Marmolada (3342 m n. m.), dominantou celých Dolomit, se můžete těšit na 85 km dokonale upravených lyžařských sjezdových tratí a 15 km běžeckých tratí s přehledným značením. Protože je ledovec hory Marmolada orientován na sever, užijete si tu lyžování i na jaře. Své dovednosti můžete rozvíjet také na svahu s boulemi. A klidně přijeďte nalehko, protože v centru Arabba spolehlivě fungují půjčovny lyží a snowboardů. 

Fantastické lyžování s kulisou zimní pohádky

V areálu určitě nevynechejte 12 km dlouhou červenou sjezdovou trať Pista Bellunese, jejíž začátek je na vrcholu Marmolada a cíl v městečku Malga Ciapela. Zpět se dostanete moderní kabinovou lanovkou. Arabba a Malga Ciapela dýchají atmosférou pohádkově krásných horských vesniček, které ještě „nepřeválcovala“ masová turistika. Rodiny s dětmi v italském zimním středisku Arabba/Marmolada určitě potěší lyžařská škola a školička nebo otevřené kluziště, byť není oblast nejvhodnější pro začátečníky nebo pro rodiny s malými dětmi (je zde málo modrých sjezdovek), těm doporučujeme spíše sousední Alta Badii.

Arabba lyžování 2018

Mezi další místní atrakce náleží paragliding a Heliski – přelet helikoptérou nad Sella Ronda a horou Marmolada s následným sjezdem na lyžích. Nevšední výlet vychází zhruba na 80 eur za osobu.

Arraba/Marmolada vás uvítá cenově příznivými stylovými restauracemi, bary a kavárnami. Větší společenské vyžití však nabízí slavná Corvara v Alba Badii, vzdálená 9 km. Tam najdete i bazén nebo zimní stadion.

Tipy na zimní dovolenou v Arabbě/Marmoladě 

Zimní dovolená v Arabba/Marmolada může být pohodová i plná adrenalinových zážitků. Záleží jen na vás, jak si ji zkombinujete.

Máte-li malé děti, využijte možnosti jejich ubytování zdarma, které nabízí tříhvězdičkový hotel Marianna. K dispozici je tu i wellness centrum se saunou, vířivkou a soláriem. Chcete-li ubytování hned u sjezdovky a zároveň na klidném místě, vyzkoušejte apartmány Giglio Rosso. V prostorném apartmánu s kuchyňským koutem, myčkou, wi-fi připojením i trezorem se může ubytovat až 5členná rodina nebo parta přátel. Luxusnější ubytování nabízejí apartmány Village Precomun, rozmístěné v soukromých domech a rezidencích po celém středisku Arabba/Marmolada, 300 až 600 m od centra a 200 až 300 m od sjezdových tratí.

Arabba/Marmolada je prestižní lyžařské středisko, špičkově vybavené nejen v rámci Itálie, které má ale značně omezenou lůžkovou kapacitu. Proto neváhejte a zajistěte si zde zimní dovolenou včas. S detaily vám rádi poradíme.

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací