V létě na hory do Itálie. Kam vyrazit na lehkou i těžší túru? | Italia Travel

V létě na hory do Itálie. Kam vyrazit na lehkou i těžší túru?

20. 06. 2018

Dovolená na horách není skvělým nápadem jen v zimě, ale i v létě. Turistika je ideální způsob, jak trávit aktivní dovolenou – a pokud se vám zrovna nebude chtít vyrazit na túru, hotely nabízí i bazény, či wellness, takže zábavu si najdete vždy. Představíme vám místa, která navštívit v Itálii, konkrétně v Dolomitech v italských Alpách.

Proč vyrazit do Dolomit?

Dolomity jsou součástí Alp na severu Itálie. Skládá se z mnoha různě vysokých hor, z nichž nejvyšší je Marmolada (3 343 m. n. m.). Příroda v Dolomitech je ohromující – obdivovat můžete jak rozlehlé horské louky, tak skalní masivy s ledovci, nebo výhledy z hor, pokud se vydáte na túru. Protéká tudy řeka Adige a narazit můžete i na jezera, například Lago di Misurina, nebo Toblacher See. V roce 2009 byly Dolomity zapsány do seznamu UNESCO.

Na své si zde přijdou milovníci zimních sportů, cyklistiky, turismu, horolezci i fanoušci historických památek. Vyhlášené jsou místní „via ferraty“ neboli zajištěné cesty, kam se může na túru vydat každý. Pokud chcete zažít perfektní aktivní dovolenou, jsou Dolomity tím pravým místem pro vás.

Dolomity

Aktivity i pro začátečníky a děti

Dolomity nejsou jen pro nadšence do složitých stezek a výšlapů. Zábavu si zde najdou i rodiny s dětmi. Od městečka Corvara můžete vyjet lanovkou až na Pralongiu (2016 m. n. m.), odkud vás čeká pohodová procházka dolů přes lesy a louky, které jsou plné krás. Lanovky jsou celkově šikovným řešením pro začátečníky, či děti. Z vesnice Badia – Santa Croce je možné vyjet lanovkou na 1 800 m. n. m., odkud vede jednoduchá trasa přizpůsobená přímo pro děti – po cestě můžete navštívit dětský fun park, kde jsou atrakce jako například skluzavky, houpačky, skákací hrad, prohlédnout si mohou také zvířata, třeba kozy, lamy, osly, nebo poníky.

Pralongia Alm

Jedna z příjemných, téměř odpočinkových cest, vede z Colfosca do horského průsmyku Passo Gardena (2 121 metrů). Vyjet můžete i na nejvyšší horu Marmoladu a v mezistanici lanovky navštívit muzeum První světové války. Navštívit můžete také řadu zábavních parků, jezera určená pro koupání, vodní svět a další atrakce.

Pořádné túry pro milovníky horské turistiky

Při složitějších túrách nezapomeňte na vhodné vybavení, které je na via ferratách dokonce vyžadováno. Nezapomínejte také na kontrolu předpovědi počasí. Nejvíce láká nejvyšší hora, z části ledovcem zahalená, Marmolada, která je jedinou horou v Dolomitech, kde se lyžuje i v letním období. Nejvyšší hora má dvě tváře – jižní svahy, které jsou příkré, převislé a mají vysoké skalní stěny, a svahy severní, které jsou pro běžné turisty přístupnější, ty jsou pokryty ledovcem. Lanovkou se dá vyjet až do výše 2 625 m.

Skvělou volbou je také absolvovat vyhlídkovou cestu Sentiero Geologico Araba, která vede po hřebeni naproti Marmoladě, takže si celý její masiv můžete prohlédnout i z dálky. Nejlépe přístupnou „třítisícovkou“ je Piz Boe, kterou můžete dosáhnout lanovkou, výstupem po feratách, nebo turistickou cestou – záleží jen na vás.

Vyberte si to správné ubytování v Dolomitech a vyrazte na výlet. Ať už s partou přátel, nebo s celou rodinou – tady si vždy užijete dost zábavy.

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací