V létě k Jadranu. Čechy láká Itálie | Italia Travel

V létě k Jadranu. Čechy láká Itálie

01. 03. 2018

Itálie se stává čím dál více oblíbenou destinací i pro české turisty. A není divu. Krásné písčité pláže, azurové moře, tropické palmy a úžasná atmosféra italských barů, restaurací a kaváren, včetně celosvětově oblíbené italské kuchyně je lákadlem pro mnohé z nás.

Už v roce 2016 byla Itálie třetí zemí v návštěvnosti českými turisty, na italskou botu vyrazilo více než 552 000 cestovatelů. Přidáte se letos i vy? Prohlédněte si naši nabídku ubytování v okolí Jadranu.

Dnes vám povíme něco o Italských destinacích, které jsou z České republiky nejblíže – Bibione, Lignano a Caorle.

Pohodová dovolená pro všechny – Bibione

Bibione patří mezi nejoblíbenější destinace v Itálii. Nachází se v provincii Benátky, od samotných Benátek vzdáleno jen 85 kilometrů, takže jeden celodenní výlet máte bez starostí. Na pobřeží se rozléhá 8 kilometrů dlouhá písčitá pláž, která pojme desítky tisíc turistů, kteří si sem jezdí odpočinout. Sezónou pro letní dovolenou v Bibione jsou měsíce červenec a srpen, kdy se teploty pohybují kolem 30 °C.

V cenově příznivém Bibione si najde zábavu každý – je zde nespočet restaurací, barů, obchodů, butiků, bohaté sportovní zázemí i atrakce pro děti. Během celé sezóny můžete navštívit místní lunapark. Turistický ruch je zde v symbióze s ekologií a ochranou životního prostředí, nebojte se tedy vyrazit i za krásami italské přírody. Celá řada lidí si myslí, že Bibione nemá co nabídnout, ale je velmi udržované, čisté a nabízí veškeré služby.

Oblast plná života i klidu – Lignano

Během 10 hodin cesty autem dorazíte do destinace plné krásných pláží a cestovního ruchu jménem Lignano, které si zamiloval už sám Ernest Hemingway. Letovisko se nachází se v půli cesty mezi Terstem a Benátkami. Zde se určitě nebudete nudit. Navštivte jeden z největších aquaparků v Evropě – Aquasplash, nebo zábavní park Gulliverlandia, případně dětský park Junior s atrakcemi pro nejmenší.

Lignano se skládá ze tří částí, ve kterých naleznete vše, co byste mohli potřebovat – rušné město Lignano Sabbiadoro plné denního i nočního života, klidnou ubytovací oblast Pineta a Lignano Riviera obklopené zelení, kempy a borovicovými parky. Všude je slyšet cikády, schovávající se ve stínu borovic. Běžcům, bruslařům nebo cyklistům doporučíme dlouhou promenádu podél pobřeží nebo rozsáhlý lesní park Parco Hemingway.

Pláž dlouhá skoro 8 kilometrů a široká 150 metrů, je udržována denně, hlídaná plavčíky každých 150 m, kteří dbají o vaši bezpečnost. Naleznete zde veškeré sportovní vyžití, které si u moře dovedete představit.

Oslňující kombinace historie a moderny – Caorle

Na severu Itálie, pouhých 70 kilometrů od Benátek, leží přímořská, původně rybářská destinace Caorle, rozléhající se mezi ústími řek Livenza a Lemene, přímo u Jaderského moře. Od května do září zde můžete strávit krásnou dovolenou, nejteplejší samozřejmě v červenci a srpnu. Jedno z mála přímořských letovisek severního Jadranu, kde se mísí středověká historie s moderním turistickým životem.

Pláže v Caorle jsou písečné, pomalu se svažují do moře a čekají na klidné večery a romantické procházky, i koupání s celou rodinou. Promenáda Lungomare je plná soch z balvanů od umělců z celého světa. Na vaši návštěvu čeká zábavní Aquapark Aquafollie, pro děti je zde dostatek hřišť a atrakcí. Sportovci ocení sportovní paláce Pallamare a Palaexpomar a zahrají si tenis, golf nebo si zajdou do posilovny.

Caorle není uměle vytvořeným letoviskem, ale jde o historické město s původní zástavbou barevných domků, což mu dodává jedinečné kouzlo. V historickém centru můžete navštívit dóm z roku 1038, v moderní části zase široké možnosti rekreačního komplexu.

Rádi vám poradíme ohledně výběru dovolené přesně pro vaše potřeby, neváhejte nás kontaktovat a společně zařídíme i váš týden (nebo dva?) v ráji. 

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací