Tipy, kde hledat informace o počasí, dopravě, či jídle na cestách nejen do Itálie | Italia Travel

Tipy, kde hledat informace o počasí, dopravě, či jídle na cestách nejen do Itálie

26. 02. 2019

Čeká vás vaše vysněná letní dovolená? Abyste se mohli těšit ještě více, je fajn si předem zjistit, jaké bude počasí, kudy nejlépe jet, či která místa navštívit, abyste zahnali hlad něčím vynikajícím. Dáme vám několik tipů, na kterých stránkách vyhledávat, či které mobilní aplikace se vyplatí mít.

Internet v mobilu v zahraničí

Pokud máte smartphone, jistě víte, že mobilní internet je skvělá věc. Svůj mobilní internet můžete používat v zahraničí v zemích Evropského hospodářského prostoru stejně jako doma bez poplatků navíc. Tyto země jsou označeny jako „zóna 1“ a patří do ní všichni naši sousedi, Itálie, Chorvatsko a spousta dalších zemí v rámci Evropy. Pozor nepatří zde Švýcarsko, které není součástí EU, ale pokud budete v blízkosti švýcarských hranic, může se Váš telefon přihlásit na švýcarskou mobilní síť a tam neplatí evropský tarif zóny 1. Když data nemáte, dobře poslouží také veřejné WiFi sítě, které dnes již naleznete na každém rohu, v zahraničí jsou často vázané na heslo nebo se musíte oficiálně zaregistrovat na stránkách provozovatele přes email nebo Facebook.

Samozřejmě budete bez problémů cestovat i bez chytrého telefonu a internetu. Pokud máte zájem si dovolenou předem trochu naplánovat, můžete si informace vyhledat ještě v pohodlí domova a vypsat si je na papír, nebo třeba do cestovatelského deníku. Případně se můžete spolehnout na rady delegátů či ostatních, se kterými na dovolené budete trávit čas.

„Jen aby nepršelo.“ – informace o počasí

Počasí je důležitým faktorem letní dovolené. I kdyby nebylo zcela perfektní, zábava se dá přizpůsobit, když o vývoji počasí víte předem.

Oblíbenou stránkou s předpovědí vývoje počasí je Yr.no Norského meteorologického institutu. Naleznete zde jak předpověď, tak aktivní mapu srážek, tlaku, teploty a síly větru. Nevýhodou však může být, že stránka není v češtině.

Přehledné počasí v češtině naleznete na stránce Yahoo počasí, kde po registraci a přihlášení uvidíte vše v našem jazyce. Yahoo má také přehlednou aplikaci pro Android i iPhone. Nabízí předpověď až na 10 dní dopředu a informace o tlaku, srážkách, vlhkosti, či východu a západu slunce. Bez problémů si zde nastavíte jakoukoli lokalitu, či město, které vás zajímá.

Abyste se neztratili – dopravní informace

Čeká vás cesta, která se může poměrně snadno zkomplikovat nehodami a kolonami. Nejlépe si aktuální dopravní situaci ověříte v aplikaci Waze (Android i iPhone). Ta zobrazuje aktivní mapu, kam ostatní uživatelé přidávají informace o dopravě, a vy tak nemáte jen statickou mapu, ale o všech komplikacích víte předem. Aplikace vám navrhne nejlepší a nejrychlejší trasu, ale vyžaduje neustálé připojení k internetu, aby mohla zobrazovat aktuální informace.

Z domu si trasu můžete naplánovat na Google mapách, nebo na Mapy.cz. Obě stránky mají rovněž aplikaci do telefonu. Mapy jakéhokoli státu si můžete předem stáhnout do aplikace Mapy.cz a později je využívat bez připojení k internetu.

Kde se dobře najíst?

Na cestách se všichni chceme dobře najíst a vyhnout se situacím, kdy za špatné jídlo zaplatíme mnoho peněz. Rychlou cestou, jak najít dobrou restauraci, je jednoduché vyhledání ve vyhledávači Google. Stačí zadat správný výraz (například „restaurace v Benátkách“) a ve výsledcích se vám zobrazí seznam restaurací včetně adres, recenzí od hostů, otevírací doby a prokliku na mapu.

Vyhledat můžete také podniky v okolí, stačí zadat „restaurace v okolí“, či anglický výraz „restaurants near me“. Tímto způsobem můžete vyhledávat v podstatě cokoli (problémové bývá například nalezení bankomatu, v tom případě stačí do Google zadat „ATM near me“).

Existují i specializované weby a aplikace věnující se restauracím, barům, kavárnám, bistrům a dalším gastro podnikům, jako je třeba Zomato. Oblíbený je TripAdvisor, který vám kromě dobrých podniků a jejich hodnocení nabídne také tipy na výlet, stejně jako Foursquare. Všechny zmíněné jsou dostupné jako webová stránka i ve formě mobilní aplikace.

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací