Proč jet na dovolenou k moři do Itálie s dětmi? | Italia Travel

Proč jet na dovolenou k moři do Itálie s dětmi?

08. 04. 2017

Vypravte se s dětmi do Itálie! Kromě toho, že je v létě úžasně prosluněná a z České republiky dobře dostupná autem, má i mnoho dalších plus.

Italové jsou přátelští, dobrosrdeční a milují děti. „Bambini” jsou pro ně vždy na prvním místě. Také vaše ratolesti se tu budou cítit jako v ráji – a s nimi samozřejmě i vy.

Praktickým vyjádřením italské vstřícnosti vůči dětem je ubytování až pro 3 děti na pokoji s rodiči zdarma. Například hotel Cuba s plnou penzí v Rimini vám ubytuje zdarma až 2 děti do 7 let. Je vzdálený jen pár kroků od písečné pláže a 400 metrů od centra města.

Nechte se zlákat širokými čistými plážemi

A jsme u další velké výhody rodinné dovolené v Itálii – naleznete tu široké čisté pláže s pozvolným vstupem do vody, takže nemusíte mít o své děti obavy. Navíc se tu doslova na každém kroku nabízejí dětské atrakce, jimiž je efektivně zabavíte. Například v Bibione je 8km pláž, která se mírně svažuje do moře, což oceňují zejména rodiny s malými dětmi. Moře je tu v létě vyhřáté na příjemných 24 stupňů. A po dobré koupačce jistě využijete možnosti výletů do blízkých Benátek a Terstu.

Nebo vyzkoušejte letní italskou destinaci Lignano Sabbiadoro, několikrát oceněnou takzvanou Modrou vlajkou za mimořádně čistou mořskou vodu. Na malé návštěvníky tu čekají plážové prolézačky, houpačky a klouzačky.

Samostatnou kapitolu tvoří italská gastronomie. Kde jinde byste svým miláčkům dopřáli fantastické zmrzliny a pravou křupavou pizzu? Společně si tu užijete i vynikající ryby,mořské plody, sušenou šunku prosciutto, a celkově lehkou kuchyni založenou na olivovém oleji a spoustě zeleniny. Zejména italský oběd (pranzo) bývá vydatný – po předkrmu zvaném antipasto následuje první chod primo (polévka, těstoviny či risotto), pak chod secondo založený na masovém či rybím pokrmu, a na závěr se těšte na dezert (dolci), případně ovoce (frutta). Dospělí určitě nevynechají výtečnou italskou kávu a víno.

Mezi žádaná střediska rodinné dovolené patří severoitalské Caorle

Všechny zmíněné požitky nabízí například oblíbené italské letovisko Caorle, které je od Prahy vzdáleno jen 790 km a od Brna 700 km. A také něco navíc – slavný akvapark Aquafollie se zábavou pro malé i velké. Vyzkoušejte tamní tobogány, skluzavku, divokou řeku, vodopád, whirlpool, bazén s umělými vlnami, brouzdaliště a další atrakce. Dětem slouží i hřiště, trampolíny, balónkový bazének, herna či autíčka.

Ať už se vydáte kamkoliv od severu k jihu, děti jsou vítány v celé Itálii. A vy si tu báječně odpočinete!

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací