Proč je dovolená v Caorle dobrý nápad? | Italia Travel

Proč je dovolená v Caorle dobrý nápad?

15. 02. 2018

Vybíráte letní dovolenou a nemůžete se rozhodnout, jakou destinaci si vybrat? Pokud toužíte po slunné Itálii, našimi nejprodávanějšími a nejoblíbenějšími jsou Bibione, Lignano a Caorle. Všechny oblasti mají hodně společného, ale zároveň má každá trochu jinou atmosféru.

A proč si vybrat zrovna Caorle? Pojďme se podívat, co krásného vás v této destinaci čeká.

Perfektní místo i počasí

Pokud nechcete půlku dovolené strávit na cestě v autě, je pro vás Caorle ideální variantou, protože leží na severu Itálie. A to pouhých 70 kilometrů od Benátek, které jsou oblíbeným cílem tisíců turistů a z Caorle se tam dá cestovat lodí.

Caorle je jednou z přímořských destinací, které jsou České republice nejblíže. Rozkládá se mezi ústími řek Livenza a Lemene u pobřeží Jaderského moře.

Sezóna zde probíhá od května do září, v nejteplejších měsících – červenci a srpnu, se teploty pohybují nad 30 °C, což je ideální na koupání i slunění, ale zároveň nejde o tropická vedra.

Pláže pro romantiky, sportovce i rodiny

Místní pláže jsou tvořeny jemným pískem, pozvolně se svažují do moře a večery přímo vybízí k procházkám a pozorování romantických západů slunce. Kouzelná je i pobřežní promenáda „lungomare“, plná soch od umělců z celého světa, kteří sochy tvoří z balvanů v rámci místní soutěže.

Navštívit můžete zábavní aquapark Aquafollie a na plážích i ve městě naleznete spoustu aktivit pro děti, jako jsou hřiště, prolézačky a skluzavky.

Milovníci sportu také nepřijdou zkrátka, dva sportovní paláce Pallamare a Palaexpomar slouží atletům, ale vy si zde můžete zahrát tenis, golf anebo si zacvičit v posilovně. Samozřejmostí je plavání, plážový volejbal, ranní jogging při východu slunce či cyklistika. V Caorle se zkrátka nudit nebudete.

Moře je zde klidné a nežijí v něm žádní nebezpeční živočichové. Pláž je dlouhá téměř 18 kilometrů, je soukromá i veřejná a denně udržovaná. Na plážích jsou k dispozici bary, sociální zařízení, sprchy, restaurace, hřiště a další.

Obdivuhodná kombinace historie a moderny

Caorle není komerčním uměle vytvořeným letoviskem, ale je to historické město s původní zástavbou. Od dob, kdy bylo před více než 2000 lety založeno pastýři a rybáři už sice uplynulo hodně času, ale stále je to město s duší. Desetikilometrové letovisko se dělí do několika částí, které jsou velmi různorodé.

V historickém centru naleznete dóm z roku 1038, který je opravdovým skvostem Caorle. V dell'Orologio si můžete prohlédnout přístav a zajímavostí je, že jsou zde pojmenovány ulice podle znamení zvěrokruhu. V části Santa Margherita můžete relaxovat pod zelenými stromy a v moderní části Altanea, která se začala budovat relativně nedávno, využijte široké možnosti rekreačního komplexu. Altanea vám nabídne nespočet cyklostezek, pěších zón, bazény, či sportovní halu. Zde se nudit opravdu nebudete.

Pokud vás Caorle zaujalo, bude se vám určitě líbit i osobně. Je nejvyšší čas si svou dovolenou zarezervovat, prohlédněte si naši nabídku ubytování v Caorle a těšte se na dokonalý odpočinek.

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací