Pravou prázdninovou atmosféru najdete na Palmové riviéře | Italia Travel

Pravou prázdninovou atmosféru najdete na Palmové riviéře

08. 03. 2018

Těšíte se na letní dovolenou a ještě jste si nevybrali tu pravou destinaci? Palmová riviéra je skvělou volbou, pokud chcete strávit část léta v ráji s teplým azurovým mořem, obklopeni bohatou zelení a krásnými zahradami.

Dovolená v ráji

Palmová riviéra (Riviera delle Palme) se rozprostírá na pobřeží Jaderského moře, mezi většími městy Ancona a Pescara. Pokud se vám při myšlence na Itálii vybaví krásně modré moře, dlouhé písčité pláže a palmy všude kolem, vězte, že si tuto destinaci zamilujete.

San Benedetto

Příroda ale neznamená jen moře. Palmová riviéra je plná kvetoucích rostlin, udržovaných zahrad a parků, lemovaná vrcholky Apeninských hor. Pláže jsou dlouhé a široké, pomalu se svažující do moře, jsou pravidelně udržovány a součástí je samozřejmě plážový servis.

Díky perfektním klimatickým podmínkám je možné na zdejších dlouhých písčitých plážích strávit příjemnou dovolenou od jara až do podzimu. Nabízí se také možnost navštívit nedaleký vodní park Onda Blu.

Bohatá historie, čisté azurové moře, dva národní a čtyři regionální parky, panenská příroda, vynikající kuchyně a víno – to je dovolená snů na Palmové riviéře.

San Benedetto del Tronto – centrum Palmové riviéry

Hlavním a největším letoviskem je San Benedetto, příznačně zvané jako Perla Jadranu, které centrem Palmové riviéry.Vyskytuje se zde před 8 tisíc palmových stromů, které lemují ulice a dodávají městu tropické kouzlo.V San Benedettu je pláž dlouhá 5 kilometrů, široká až 50 metrů. Kolem ní je promenáda lemovaná palmami a oleandry.

Oblíbenou aktivitu si tady najde každý – součástí promenády je cyklostezka, dále zde naleznete tenisové kurty, otevřený i krytý plavecký bazén, stadion pro atlety i fotbalisty, dětská hřiště a dostatek kaváren a barů, které vám zpříjemní dovolenou v tomto místě. V okolí naleznete také historická městečka Cupra Marittima a Grottammare, která jsou společně se San Benedettem považována za srdce Palmové riviéry.

Alba Adriatica

Menší, než San Benedetto je letovisko Alba Adriatica, plné palem lemujících krásnou pláž a hájů piniových stromů. Perfektně udržované pláže, především ty placené, nabídnou kompletní zázemí, které byste mohli potřebovat – restaurace, bary, pizzerie, půjčovny skůtrů, vodní sporty, dětská hřiště a další.

Alba Adriatica

Na neplacených plážích naleznete větší klid, protože je tam méně návštěvníků. Samozřejmostí jsou diskotéky a bary, kde si můžete užít bujarý noční život.

Villa Rosa di Martinsicuro

Mezi městečky Martinsicuro a Alba Adriatica se nachází Villa Rosa. Podél moře je s ostatními městy a promenádami propojeno cyklistickou stezkou. Villa Rosa má krásné čisté písčité pláže, je ideální pro děti a milovníky klidné dovolené.

Po večerní procházce pod palmami ochutnáte výbornou místní zmrzlinu a pizzu, dáte si kvalitní kávu a na perfektní dovolenou budete vzpomínat ještě dlouho poté.

Nalákali jsme vás na pobřeží Jadranu? Prohlédněte si naši nabídku ubytování v oblasti Abruzzo a Palmová riviéra a vyražte na dovolenou snů.

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací