Pojeďte s námi do Toskánska. Děti jedou zdarma | Italia Travel

Pojeďte s námi do Toskánska. Děti jedou zdarma

28. 05. 2018

Toužíte po dovolené v kraji proslulém uměním, historií, krásnou přírodou a také celosvětově známým vínem? Potom je volba jasná, Toskánsko ve střední Itálii pro vás bude perfektním cílem.

Kouzlo historického Toskánska

Toskánsko leží ve střední Itálii, na severu na pobřeží Ligurského moře a na jihu na pobřeží Tyrhénského moře. Jeho hlavním městem je Florencie. Ve starověku bylo území dnešního Toskánska osídleno umělecky založenými Etrusky, kteří zde vytvořili vyspělou civilizaci. Krása a bohatství měst se v Toskánsku uchovala až dodnes.

Florencie

Typickými rostlinami jsou zde pinie a cypřiše, daří se zde také vínům a olivovníkům (lisuje se zde panenský olivový olej). Toskánská vína jsou světově proslulá, především víno Chianti. Sezónou pro letní dovolenou je období od května do října, nejtepleji je samozřejmě v hlavním letním období, tedy v červenci a srpnu. Pokud toužíte po klidné dovolené, zajeďte si do vyhřátého Toskánska v září.

Kromě dovolené v krásném počasí, zářivým sluncem a azurovým mořem Toskánsko nabízí spoustu míst, kam zajet na výlet, když budete chtít změnu od relaxace na pláži.

Co stojí za vidění?

Určitě si nemůžete nechat ujít hlavní město, renesanční Florencii. Centrum města, ve kterém žije přes 400 000 obyvatel, je od roku 1982 na seznamu UNESCO. Největšími lákadly jsou most Ponte Vecchio (Most Zlatníků) z roku 1345 a galerie Uffizi, v níž najdete originály Botticelliho, da Vinciho, Dürera, Buonarottiho, Tiziana, Rubense a dalších umělců.

Galerie Uffizi ve Florencii

Jedním z nejkrásnějších toskánských měst je Siena. Odjakživa soutěžila s Florencií, což obě města motivovalo k obdivuhodným stavitelským výkonům. I centrum Sieny je na seznamu UNESCO. Centrem města, které jako jedno z mála nebylo za 2. sv. války bombardováno, je náměstí Piazza del Campo, kde se každý rok koná oblíbený koňský dostih.

Šikmou věž v Pise známe všichni. Na Campo dei Miracoli (Náměstí Zázraků) kromě 56 m vysoké věže ze 14. století, nakloněné o přibližně 5 m, stojí také monumentální dóm a baptisterium, které je největší stavbou svého druhu v Itálii.

V okolí Toskánska se nachází množství ostrovů. Z přístavu Livorno se dostanete na Sicílii, Korsiku i do Sardinie. Určitě znáte také menší ostrov Elba, proslavený díky Napoleonu Bonaparte.

Na dovolenou i s dětmi

Většinu pobřeží lemuje několik řad lehátek se slunečníky. Ty si můžete za poplatek pronajmout. Nalézt můžete taky krásné nezpoplatněné pláže, například La Lecciona, Marina di Cecina, Cala Violina a další.

Pláž v Toskánsku

Chystáte se na dovolenou vzít i své ratolesti? Máme pro vás skvělou zprávu. Většina z naší nabídky ubytování v Toskánsku je pro jedno i více dětí zdarma. Vyberte si to nejlepší a vyrazte si užít léto do tepla.

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací