Nejoblíbenější psí pláže v Itálii | Italia Travel

Nejoblíbenější psí pláže v Itálii

19. 05. 2017

Dovolená v Itálii se psem? To není žádný problém! Italové jsou k pejskům velmi vstřícní, a kromě běžných pláží, na které je můžete vzít, zřizují i speciální psí pláže.

Před odjezdem však vašemu psíkovi nezapomeňte zajistit pas zvířete v zájmovém chovu, identifikaci mikročipem nebo tetováním a platné očkování proti vzteklině. Více úředních informací sdružuje speciální web. Do auta budete potřebovat bezpečnostní psí postroj a na pláže přístupné psům vodítko, někde i náhubek.

Nejlepší pláž pro psy je v Bibione a nazývá se Pluto

Vyhledávaná psí pláž Pluto v populárním severoitalském letovisku Bibione byla roku 2009 jmenována nejlepší psí pláží. Je placená a přístupná od června do září. Návštěvníci zde mají k dispozici 200 slunečníků s plážovými lehátky, která jsou rozmístěna v patřičných rozestupech, aby se psi navzájem neprovokovali. Jsou tu i vodítka, hygienické pytlíky, sprchy. Psa tu můžete dokonce přihlásit na výcvikové kurzy. Jak je uvedeno na jejím webu, pláž Pluto se pravidelně čistí a dezinfikuje speciálními stroji, pod dohledem veterináře.

Psí pláže jsou také v letoviscích Caorle a Lignano-Sabbiadoro

Další vyhlášené placené psí pláže jsou v okolí Porto Santa Margherita, části Caorle. Psa tu však můžete vzít i na rozlehlé volné pláže, například Spiaggia di Brussa na okraji Caorle. Rovněž rušné středisko Lignano Sabbiadoro nabízí oficiální psí pláž v délce 0,5 km. Neplatí tu tak přísná pravidla jako na pláži Pluto v Bibione – psi si mohou spolu hrát a dovádět ve vodě.

V podstatě v každém větším italském letovisku najdete různě velké pláže či úseky pláží pro psy. Množství návštěvníků mají psí pláže v Rosolina Mare, Lido di Volano, Lido di Spina, Duna Verde, Eraclea Mare. Oblíbené jsou také toskánské psí pláže. Více možností vykoupání psa v moři se všeobecně nabízí mimo hlavní sezónu.

I ubytování se psem je v Itálii dostatek

A co ubytování s pejskem? V pohostinné Itálii jsou samozřejmě kempy, apartmány, ale i hotely, které povolují malé psy. Stačí v online vyhledávání zájezdů Italiatravel u příslušné destinace v levé části webu zadat parametr „zvířata“. Například v Caorle se nabízí hotel Regina, Apartmány Panfilo a hotel Metropol.

Pokud tedy uvažujete o tom, kam se psem k moři, inspirujte se nadídkou italských letovisek. Dovolenou si tam na 100 % užijete vy i váš čtyřnohý miláček!

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací