Nejoblíbenější pláže severní Itálie | Italia Travel

Nejoblíbenější pláže severní Itálie

20. 02. 2019

Severní Itálie je plná krásných pláží, kde si užijete perfektní letní dovolenou, a zároveň je z České republiky dobře dostupná. Víte, které pláže jsou nejoblíbenější? A znáte ocenění Modrá vlajka?

Modrá vlajka – ocenění kvality pláží po celém světě

Modrá vlajka (Blue flag system) je certifikace, která hodnotí kvalitu pláží už od roku 1987. Hodnotí je podle čtyř aspektů – čistota vody, úroveň bezpečnosti a služeb, péče o životní prostředí a kvalita environmentální výchovy a informace. To znamená, že pláž musí být uklizená, musí zde být přístup k pitné vodě a dostatek toalet a odpadkových košů. Mimo to pláž nabízí ekologické programy, dá se zde třídit odpad, má informační centrum a podobně.

Ocenění uděluje porota Fondu pro ekologickou výchovu Evropské rady vždy na jeden rok, a tak je kontrola nejlepších pláží permanentní. Pokud chcete skvělé zázemí a jistotu, že vaše pláž bude mít všechno, co byste mohli potřebovat, vyhledejte právě ty, které jsou označeny Modrou vlajkou. V Itálii je jich za loňský rok 368 – prohlédněte si kompletní seznam.

Oblast Grado plná úžasných pláží

Oblast Grado v provincii Gorizia vás okouzlí – je historickým přístavem z doby římského impéria, v dnešní době se zaměřuje na lázeňství. Pokud milujete kouzlo historie, vyrazte do Grada, které si vás získá malebnými uličkami a náměstíčky i architektonickými památkami.

Grado pláže

Na seznamu pláží s Modrou vlajkou za rok 2018 jsou hned čtyři pláže této oblasti – Spiaggia Principale, Costa Azzurra a Pineta.

Bibione v San Michele al Tagliamento je jistotou

Pro Čechy je Bibione italským cílem číslo jedna. I když je všeobecně známé, jeho návštěva stojí za to. Vyniká nabídkou kulturního vyžití, sportovním zázemím i krásnými písčitými plážemi, které jsou široké a pomalu se svažují do moře. Je zároveň jedním z nejstarších italských letovisek, první boom zaznamenalo již v 60. a 70. letech minulého století.

Bibione pláže

V benátské provincii zažijete skvělou rodinnou dovolenou, navštívit můžete termální lázně, lunapark, aquapark, či místní trhy – nudit se zkrátka nebudete.

Navštivte Caorle a zamilujete se hned na poprvé

Trochu jižněji leží Caorle – klidné letovisko s historickým srdcem a původní atmosférou. Na první pohled vás upoutají krásná náměstí a zvonice kostelů. Naleznete zde vyhlášené pláže Levante (na východě) a Ponente (na západě). Typické jsou barevné domečky a úzké uličky, ve kterých můžete brouzdat, když vás přestane bavit odpočinek na pláži. Díky pomalému vstupu do vody jde o oblíbený cíl rodin s dětmi.

Kromě zmiňovaných pláží mají v této oblasti Modrou vlajku také Brussa, Duna Verde a Porto Santa Margherita.

Ostatní oceněné pláže severní Itálie

V provincii Udine se nachází oblíbené Lignano Sabbiadoro – středisko plné nočního života, party, restaurací a obchodů. Najdete zde krásnou novou promenádu vhodnou pro milovníky kolečkových bruslí nebo joggingu, stejně jako Lido di Jesolo, kde se koná celá řada společenských akcív benátské oblasti.

Na poloostrově blízko něj leží další destinace plná kvalitních pláží – Cavallino. Skvělým cílem je i klidné Eraclea Mare s prostornou promenádou jako dělanou pro romantické procházky, či vyjížďky s kočárky. Pláže zde lemuje hustý borovicový les, původní porost benátské riviéry, který byl ve většině letovisek vykácen z důvodu hotelové výstavby. 

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací