Nejkrásnější pláže v Evropě? Kalábrie na ně aspiruje | Italia Travel

Nejkrásnější pláže v Evropě? Kalábrie na ně aspiruje

04. 02. 2018

Pokud toužíte poznat jedny z nejkrásnějších pláží v Evropě a nevadí vám strávit na cestách více času, než při běžných dovolených do Itálie a Chorvatska, chcete se vyhnout davům českých a německých turistů a poznat překrásnou přírodu, je Kalábrie místem právě pro vás.

Vypravte se na špičku italské boty

Kalábrie se nachází na jihu Itálie, obklopena Jónským a Tyrhénským mořem. Tato dvě moře ji rozdělují na dva odlišné světy – pláže s jemným bílým pískem a průzračnou vodou na západě u Tyrhénského moře a kamenité nebo písčité pobřeží s bujnou přírodní vegetací na východní straně u toho Jónského. Kalábrie je hornatá a nížiny jsou hlavně kolem pobřeží, na západě od ní leží Sicílie.

Moře v Kalábrii patří mezi nejčistší v celé Evropě a místní pláže získaly několik ocenění. Patří také mezi nejkrásnějších 20 pláží světa, nemusíte do dalekého Karibiku. Vybírat můžete mezi velkými širokými plážemi, i malými romantickými zátokami – každý si najde to, co mu vyhovuje nejvíce. Největší výhodou je, že se o pláže nemusíte dělit s tisíci dalších turistů.

Chudá, ale bohatá zároveň

Ač patří mezi nejchudší regiony Evropy, nádherná nedotknutá příroda, perfektní podmínky pro potápění a nepřeplněné pláže ji řadí mezi nejatraktivnější letoviska, pokud toužíte po originální dovolené v teple. Nádherné výhledy, hory, pláže, blankytně modré moře, jeskyně, vodopády… to vše naleznete v Kalábrii.

Nezapomeňte vyzkoušet také místní vynikající kuchyni a dezert – zmrzlinu Tartufo (zmrzlinová koule plněná likérem, nebo ovocem a obalená v čokoládě, oříšcích, či kokosu), která právě v této oblasti vznikla.

Vyniká pěstováním oliv, vinné révy, citrusů a také rybolovem. Nenarazíte zde na otravné prodejce suvenýrů a pohodlně si můžete odpočinout ve stínu borovic. Není to sen?

Nejkrásnější místa v Kalábrii

Krásu přírody ocení každý sám, pokud se však chcete vypravit do města, určitě nevynechejte Tropeu. Díky bohaté historii a kulturnímu dědictví je právě pro milovníky dějin perfektním cílem. Historické centrum města tvoří labyrint úzkých uliček, kostely, renesanční palác a obchody. Nečeká vás zde však jen historie, ale i divoká příroda, sportovní vyžití a bujarý noční život.

Pokud chcete poznat tradiční jihoitalskou atmosféru, zamiřte do Capo Vaticano, které je ideální pro klidnou, rodinnou a romantickou, ničím nerušenou dovolenou. Pro něj jsou typické mořské majáky. Za pěkného počasí (které je zde pořád) můžete z útesů vidět sopku Stromboli. Pokud máte rádi výlety lodí, můžete se vydat na celodenní organizovaný zájezd na Liparské ostrovy, v programu je návštěva ostrovu Lipary, Vulcano a Stromboli.

Pro milovníky rozmanitosti je ideální destinací Briatico. Místní pláže jsou velmi různorodé, koupat se můžete na těch s krásným bílým pískem a pro potápění v hlubinách moře zvolte skalnaté pláže. Navštívit můžete i zbytky středověkého hradu.

Nenechejte si ujít také hlavní město Catanzaro, národní parky Sila, Pollino a Aspromonte, či přístavní historické město Crotone. Nadšení cestovatelé mohouvyužít jedinečné příležitosti přeplavit se trajektem z Villa San Giovanni do Messiny a navštívit největší italský ostrov Sicílii. V přístavní Messině najdete celou řadu památek a výhodné nákupní možnosti. Náročnější si nenechají ujít slavnou Taorminu s výhledem na Etnu a Řecko-římské divadlo.

Nalákali jsme vás na krásy Kalábrie? Můžeme už jen dodat, že naživo je vše ještě stokrát hezčí. Pokud chcete krásnou dovolenou v teple, stačí si jen vybrat ubytování v Kalábrii a těšit se, až se v kalendáři termín vašeho odpočinku přiblíží a vy vyrazíte objevovat nová místa.

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací