Nejkrásnější moře Itálie? Objevte Kalábrii | Italia Travel

Nejkrásnější moře Itálie? Objevte Kalábrii

25. 03. 2017

Nejkrásnější moře v Itálii nabízí Kalábrie na samém jihu této rozmanité země. Hornatou Kalábrii omývá ze tří stran výjimečně čistá mořská voda. A právě tady, v klidném kraji dosud nepoznamenaném masivní turistikou, si můžete skvěle odpočinout.

Doporučujeme vám destinaci Capo Vaticano, kterou proslavily písčité pláže, skalnaté útesy a azurově modré moře. Můžete si tu užít rodinnou dovolenou, nebo třeba v utajených zátokách romantiku ve dvou. Na své si přijdou také potápěči, turisté,  milovníci windsurfingu a dalších sportovních aktivit. Kalábrie a zvláště okolí letoviska Capo Vaticano nabízí mimořádně pěkné pláže, zejména kilometrovou pláž v zátoce Grotticelle, pokrytou jemným bílým pískem a lemovanou útesy. Místní panenskou krajinu zdobí borovicové a olivové háje.

Kromě přírodních krás naleznete v Capo Vaticano i množství restaurací, kaváren a stylových obchodů. Tamní zajímavostí je pěstování červené cibule. Ochutnejte také feferonkový salám la´nduja či bylinkový likér vecchio amaro del capo. Když už budete v jižní Itálii, vypravte se k nádhernému pohoří Sila, výběžku Apenin. Navštivte i Tropea – město na skále, pevnost Murat v městečku Pizzo a středověké jádro města Serra San Bruno. Loď vás doveze i k sopce Stromboli na Liparských ostrovech.

Tipy  na ubytování v Capo Vaticano

Všem milovníkům klidu, členitých pláží a průzračné mořské vody poslouží v Capo Vaticano hotel Agrumeto v těsné blízkosti pláže. Na pokoji s rodiči tu může být ubytováno dítě do 13 let. Ocitnete se přímo uprostřed subtropické vegetace, přičemž můžete využívat veškeré vymoženosti – bazén s lehátky, bar i restauraci s krásnými výhledy. Přímo z komplexu uvidíte ostrov Sicílii a sopku Stromboli na Liparských ostrovech, jejichž směrem zapadá každý večer slunce.

Levnější ubytování v Kalábrii, ale také přímo u moře, nabízejí apartmány Villaggio Agrumeto. Součástí ubytování je oplocená zahrada s bazénem, park, restaurace a bar s velkou terasou pro večerní animační programy či diskotéky. I zde naleznete jemný bílý písek v kombinaci se skalisky a pláž vhodnou pro děti. Zkrátka, tu pravou prázdninovou romantiku!

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací