Navštivte San Marino, pátý nejmenší stát na světě | Italia Travel

Navštivte San Marino, pátý nejmenší stát na světě

20. 05. 2018

Přemýšlíte, kam vyrazit na výlet, když jste na dovolené v Itálii? Ať už se sluníte na Palmové riviéře nebo v Rimini, tedy ve střední části východního pobřeží Itálie, skvělým způsobem, jak si dovolenou zpestřit, je návštěva San Marina. Třetí nejmenší evropská země (hned po Vatikánu a Monaku) a pátá nejmenší na světě, a přesto má co nabídnout. Jste zvědaví?

Malinký stát na vrcholku hory

San Marino leží v italském vnitrozemí, jen co by kamenem dohodil do turistického centra města Rimini. Rozkládá se na 61 km2 a žije zde přibližně 32 tisíc obyvatel, ale ročně jej navštíví až 3 miliony turistů. Hlavním městem je stejnojmenné San Marino a největším městem je Dogana. San Marino je pravděpodobně nejstarší stále existující republikou na světě, bylo údajně založeno již v roce 301, což naznačuje bohatou historii města.

San Marino

Co si nenechat ujít?

Nejvyšší vrcholem země je Monte Titano, vysoká 755 metrů, kde stojí tři pevnosti – La Rocca, La Cresta a Montale. Všechny tři jsou vyobrazeny na státní vlajce i na státním znaku San Marina a ze všech je krásný výhled na okolí. Určitě si nenechte ujít výměnu stráží v typických uniformách na náměstí Piazza della Libertà před radnicí Palazzo Pubblico. Nezapomenutelná je i cesta lanovkou z parkoviště do historického centra.

San Marino

Pro perfektní zážitek se stačí jen procházet v klikatých uličkách, po hradbách, nebo navštívit věže a kochat se nádhernou krajinou. San Marino nenabízí jen nádherné památky, velký výběr muzeí, množství kostelů, ale i příjemné procházky v parcích. Na okraji San Marina narazíte na obchůdky, kde můžete zakoupit nejen suvenýry, známky, šperky a oblečení, ale také různé alkoholické nápoje, například likéry, nebo slavné italské limoncello. Mnoho zboží zde pořídíte za bezkonkurenční ceny a co se týká nákupů, San Marino se opravdu vyplatí.

Pokud jste o San Marinu slyšeli hlavně díky Formuli 1, nemůžete minout muzeum známého automobilového konstruktéra Enza Ferrariho. Zde si můžete prohlédnout na 250 aut této značky, a to od nejstarších modelů po ty současné. Dalšími oblíbenými cíli turistů jsou muzeum historických zbraní, voskové muzeum a krásné akvárium a terárium.

Muzeum Ferrari San Marino

Doprava do San Marina

V San Marinu není žádné letiště, proto jediná cesta do tohoto státu vede po silnici vedoucí z nedalekého letoviska Rimini, kam lze dojet po přímořské cestě z Benátek či po dálnici z Bologni, směřující na jih Apeninského poloostrova. Auto můžete nechat v Borgo Maggiore a do hlavního města vyjet lanovkou nebo dojít pěšky (asi 15 minut). Parkoviště přímo v centru bývají plná. Z Rimini do San Marina jezdí také pravidelná autobusová doprava.

Vyberte si z nabídky ubytování v Rimini, nebo na Palmové riviéře a vyrazte na výlet do krásného historického státečku, odkud si odnesete spoustu zážitků.

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací