Na vánoční svátky do italských Alp | Italia Travel

Na vánoční svátky do italských Alp

20. 10. 2018

Chcete si letos užít vánoční volno na perfektně upravených svazích? Alpy k lyžování přímo vyzývají a v období Vánoc má toto místo nezapomenutelnou atmosféru. V italských Alpách je spousta středisek, kde zažijete krásné svátky plné sněhu, zimních sportů, dobrého jídla a zábavy. Rádi vám dáme několik tipů, jak si užít vánoční dovolenou na maximum.

Horská střediska pro perfektní zimní dovolenou

Dolomiti Superski
Oblíbeným cílem lyžařů jsou italské Dolomity, jejichž královnou je hora Marmolada (3 342 m n. m.). Nezapomenutelné lyžařské zážitky vám nabídne komplex Dolomiti Superski, který sdružuje 12 kvalitních středisek v této oblasti a všechna můžete navštívit právě se stejnojmenným skipasem. Proto může být lyžování každý den úplně jiné.

Čeká tady na vás 460 vleků a lanovek, které spojují 1 200 km upravených sjezdovek. Nemusíte se bát nedostatku sněhu – technologicky vyladěný systém umělého zasněžování zaručí perfektní sněhové podmínky.

Čtyři oblasti propojuje proslulá Sella Ronda (1 535 až 2 510 m n.m.) – okruh vedoucí okolo masivu Gruppo del Sella. Sem patří nejvyhlášenější dolomitská střediska Alta Badia, Arabba/Marmolada, Val di Fassa a Val Gardena.

Alta Badia

Skirama Adamello Brenta

Východně od Dolomiti Superski se nachází menší Skirama Adamello Brenta (neboli Val di Sole – slunečné údolí), které zahrnuje šest rozlehlých lyžařských středisek. Každé z nich má své vlastní skipasy, ale pokud chcete lyžovat v celé oblasti, můžete si zakoupit skipas Super Skirama.

Největší popularitě a prestiži se těší místní areál Madonna di Campiglio, kde se každoročně koná jedna z nejstarších lyžařských soutěží – 3Tre. Mezi Čechy jsou nejoblíbenější Passo Tonale / Ponte di Legno, které láká na slavnou černou sjezdovku, a Marilleva / Folgarida, které je propojené v rámci skipasu Skiarea s Madonna di Campiglio a dá se tam levně ubytovat téměř na svahu.

Folgarida Marilleva sjezdovky

Alta Valtellina
Nedaleko známého švýcarského střediska se nachází Alta Valtellina spojující destinace Livigno, Bormio a Santa Caterina. Na první pohled vás zaujmou dlouhá údolí a okolní horské masivy. V rámci jednoho skipasu si zalyžujete na více než 225 km kvalitně upravených sjezdovkách.

Aktivity pro volný čas, když si chcete oddechnout od lyžování

V Dolomiti Superski areálech na vás čeká 1 777 km běžkařských tratí, které si milovníci bílé stopy opravdu zamilují. Ve všech střediscích jsou samozřejmostí kluziště, paragliding, lezecké stěny, procházky na sněžnicích, či vyjížďky na sněžných skútrech.

Součástí jsou i lyžařské školy pro děti a další aktivity, kterými je zabavíte, zatímco vy si dáte něco dobrého – třeba vyhlášené bombardino. Kolem Vánoc se konají také vánoční trhy, k dostání je výborné svařené víno a cukroví.

Tipy na cestu – na co nezapomenout

Svou dovolenou si zamluvte s dostatečným předstihem, protože horské oblasti jsou v sezóně velmi vytížené. Proto vybírejte včas, ať se můžete rozhodnout, které středisko bude tím nejlepším právě pro vás. Pokud budete na svahu trávit přímo Vánoce, nezapomeňte na dárečky pro své nejbližší, v hotelích bývá v rámci animačních programů převlečený Santa Claus, který dětem dárky na Štědrý večer rozdá.

Doporučujeme si zjistit informace o silnicích a dálnicích přes svátky a vyrazit dříve, abyste se vyhnuli nekonečným kolonám.

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací