Madonna di Campiglio, poetické jméno pro dokonalé lyžování | Italia Travel

Madonna di Campiglio, poetické jméno pro dokonalé lyžování

21. 08. 2018

Madonna di Campiglio je perfektním cílem vaší zimní dovolené. Krásná horská příroda v údolí, udržované sjezdovky, běžkařské tratě a spousta dalších volnočasových aktivit – to vše vás zde čeká. Zavítejte do tohoto prestižního světově známého střediska ještě letos.

Krásná příroda, rychlé a bezpečné sjezdovky

Horské středisko Madonna di Campiglio leží mezi Dolomity a alpskými horskými skupinami, ledovci Adamello a Presanella na severu Itálie. Rozléhá se v nadmořské výšce 787 až 2 504 m. Je centrem lyžařského komplexu Skiarea Campiglio, do kterého patří i Marilleva, Folgarida a Pinzolo a dohromady tvoří 150 km sjezdovek připravených pro každoroční zájemce o zimní sporty. Můžete si vybrat místní skipas pouze pro 1 oblast (Folgarida Marilleva, Madonna di Campiglio nebo Pinzolo), pokud jste nároční lyžaři, doporučujeme rozšířený pro celou Skiarea Campiglio.

Madonna di Campiglio sjezdovky

Je místem konání jedné ze tří nejstarších lyžařských soutěží v Evropě – 3Tre na stejnojmenné sjezdovce. Jde o lyžařské středisko s letitou historií a je jedním z nejvýznamnějších míst pro lyžování v Alpách. Láká na rozmanitost, bohatý výběr sjezdovek různých obtížností a svou prestiž, protože je považováno za špičku v oblasti Val di Sole.

Sjezdovky jsou rychlé, bezpečné a dostatečně široké. Na jihovýchodě v lokalitě Pradalago očekávejte spíše kratší a cvičné sjezdovky, ale z jejího vrcholu vede černá Amazzonia až do centra města. Na jihu v Cinque Laghi najdete hlavně červené stezky a dostanete se odsud do střediska Pinzolo. Na severním svahu Monte Spinale se můžete těšit na sportovní tratě a černou sjezdovku Direttissima. Všechny svahy jsou pečlivě propojeny a moderní lanovky vám nabídnou výhled na krásnou vysokohorskou přírodu kolem.

Sněhové podmínky jsou díky poloze ideální, pro jistotu je zde velká vybavenost umělým zasněžováním, takže se nemusíte bát zimní dovolené bez sněhu. Jezdí sem slavné osobnosti a každoročně se zde koná závod Světového poháru ve sjezdovém lyžování. V oblasti je každým rokem nové a modernější vybavení, neustálé investice zaručí stoprocentní spokojenost i během vaší dovolené.

Madonna di Campiglio panorama

Když vás lyžování unaví

V Madonna di Campiglio můžete navštívit snowpark Ursus pod Passo Grosté v nadmořské výšce 2 500 m. Časté jsou kulturní programy pod širým nebem, které lákají turisty ze všech koutů světa. V okolí Campo Carlo Magno a Ritorto je přes 30 km udržovaných tras pro milovníky bílé stopy.

V centru střediska naleznete spoustu obchodů, barů, restaurací a kaváren. Wellness nabízí téměř každý hotel a na bazén si můžete zajet do 20 km vzdáleného Spiazza. Zkusit musíte i sněžnice, bruslení, paragliding, či jízdu se psím spřežením.

Ubytování v Madonna di Campiglio

Vyberte si z naší bohaté nabídky ubytování v Madonna di Campiglio, nebo Pinzoloa užijte si luxusní dovolenou ve středisku plném rozličných aktivit se svahy, které zlákají i zapřisáhlé nelyžaře.

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací