Lyžování pro náročné, to je Santa Caterina | Italia Travel

Lyžování pro náročné, to je Santa Caterina

24. 09. 2018

Patříte mezi zkušené lyžaře? Vyzkoušejte italské středisko Santa Caterina v oblasti Alta Valtellina. Je zárukou skvělého lyžování až do pozdního jara, často tam budete králem plání, kterého nezdržují žádné čekací fronty, a ubytování si můžete vybrat přímo u sjezdovky.

Santa Caterina je od Prahy vzdálená pouhých 740 km, které lze dobře zdolat po vlastní ose. Rozprostírá se v úchvatné oblasti národního parku Stelvio, poblíž horského průsmyku Passo Gavia. Santa Caterina proslula i díky místní rodačce Deborah Compagnoni, několikanásobné mistryni světa ve sjezdovém lyžování. Dalším známým rodákem je Pietro Vitalini. Díky úrovni místních tratí se Santa Caterina v nedávné minulosti dvakrát stala spolupořadatelem mistrovství světa v alpských disciplínách.

Santa Caterina

Jeden z hotelů s přátelskou domácí atmosférou, Alle Tre Baite, najdete na klidném slunném místě pouhých 50 m od skiareálu. Nedaleko je i zastávka skibusu. Centrum městečka Santa Caterina s nákupními možnostmi je odtud maximálně 10 minut chůze. V hotelu s polopenzí vám navíc ubytují zdarma až dvě děti do šesti let. Další možností mohou být Apartmány Valfurva, určené maximálně pro 4 osoby. Nečekejte ale na poslední chvíli, kdy ubytovací kapacity rychle mizí. Využijte už předem časově omezené slevy z ceny plánované zimní dovolené.

Jaké sjezdové tratě nabízí Santa Caterina a její okolí

Santa Caterina nabízí 35 km sjezdových tratí výrazně sportovního charakteru – dvě modré, dvanáct červených a dvě černé. Většina se nachází na severních svazích Cresta Sobretta (2775 m n. m.), což je zárukou vynikajících sněhových podmínek až do dubna. Výborně ale funguje i systém umělého zasněžování. Určitě si nenechte ujít několikakilometrový sjezd z vrcholu Cresta do Santa Cateriny. Toto vyhlášené lyžařské středisko má i 18 km běžeckých tratí, skialpinistické trasy, volné terény a provozuje také malý snowpark s half-pipe (U-rampou).

Santa Caterina

Dalších 68 km sjezdovek je pro vás k dispozici v blízkých střediscích Bormio a Valdidentro. Skipasy Alta Valtellina nebo 4 Valli platí pro celou oblast.

Pokud vyhledáváte adrenalinové lyžařské zážitky, neváhejte. Santa Caterina spolu s okolními svahy uspokojí každého náročného a profesionálního lyžaře.

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací