Lignano - další z turistických destinací severního Jadranu | Italia Travel

Lignano - další z turistických destinací severního Jadranu

08. 02. 2018

Chcete zažít úžasnou dovolenou v Itálii? Zvolte si letovisko jménem Lignano a neuděláte chybu. Společně s dalšími oblastmi severní Itálie – Bibione a Caorle, patří k nejprodávanějším a nejoblíbenějším cílům, kam se vypravit na dovolenou za sluncem a mořem. A pokud se chcete vyhnout českým davům, hurá do Lignana.

Blízko z Česka, blízko k moři

Lignano leží v severní Itálii v půli trasy mezi Benátkami a Terstem a z České republiky se tam dostanete do 10 hodin jízdy autem, což je tak akorát i pro cestování s malými dětmi.

Rozprostírá se v oblasti Friuli na hranici s benátským regionem na poloostrově, který omývá Jadranské moře a laguna Marano.

Pláže jsou zde písčité s velmi pozvolným sklonem, nemusíte se tedy strachovat o své děti, protože do velké hloubky by musely ujít značný kus cesty.

Různé části letoviska vás ohromí

Jako byste navštívili úplně odlišná místa - tak se budete cítit v proměnlivém Lignanu. Dělí se do tří částí, z nichž nejznámější je město Lignano Sabbiadoro. Leží v centru poloostrova a naleznete zde velké množství obchodů, butiků, barů, kaváren a restaurací, hotelů, apartmánů a barů. Denní i noční život je zde velmi rušný a stále je co dělat.

Klidnější části Lignano – Pineta je spíše ubytovací oblastí. Na své si zde přijdou milovníci přírody, protože je plná borovicových parků a alejí. Ještě více si však užijí oblast Lignano Riviera. Také zde je mnoho parků a zeleně, dominují hlavně kempy. Můžete zde obdivovat moderní přístav, nebo si zahrát golf.

Všechny části spojuje několikakilometrová pláž. V Lignanu nehledejte velké hotelové komplexy, zaměřuje se spíše na menší ubytování.

Vyžití pro malé i velké

Dospělí i děti ocení návštěvu jednoho z největších aquaparků v Evropě – Aquasplash v oblasti Pineta, děti potěší i zábavní park Gulliverlandia a dostatek hřišť a atrakcí naleznete i v okolí pláží a ubytování.

Nezapomeňte v místních stáncích a restauracích ochutnat italské speciality, protože i jídlo patří mezi kulturu země, a to italské patří mezi světovou špičku. Vydejte se i na místní trhy, kde seženete vše od oliv, přes krásné šaty, kvalitní boty a parfémy až po mořské plody a můžete tady nakoupit originální dárky pro své blízké.

Na celodenní výlet si můžete naplánovat návštěvu zoologické zahrady Punta Verde s více než 1500 druhy zvířat, nebo lázní Lignano Terme, které se specializují na thalassoterapii neboli procedury s využitím mořské vody. A takový relax si zaslouží každý.

Čistá písčitá pláž

Pláž je zde dlouhá téměř 8 kilometrů a široká je asi 150 metrů. Díky pozvolnému vstupu do moře je skvělá i pro děti, neplavce a zdravotně postižené. Pláž je uklízena každý den a jsou zde plavčíci, kteří dohlédnou na vaši bezpečnost.

Součástí pláží jsou atrakce jako hřiště pro plážový volejbal a fotbal, půjčovny vodních šlapadel, skútrů, stolní tenis, stolní fotbálek, dětské houpačky a prolézačky, animační programy pro děti, sportovní program s hudbou, posilovací stroje a jiné. Na několika místech dlouhé pláže je zdarma organizován minimálně 2x denně sportovní program pro dospělé a děti (ranní rozcvička, pillates/jóga, aerobic, zumba, acquagym, spinning, baby dance). Vybere si opravdu každý.

Sezóna probíhá od května do září a nejteplejšího počasí si užijete během července a srpna, kdy teploty dosahují více než 30 °C.

Zamilovali jste se do Lignana tak, jako my? Vyražte za svou letní dovolenou právě do tohoto letoviska a nebudete litovat. Vyberte si naší široké nabídky ubytování v Lignanu to správné pro vás a můžete se těšit na letní dovolenou podle vašich představ.

Celá řada ubytování nabízí plážový servis v ceně (tj. slunečník a 2 lehátka), kde si můžete nejen odpočinout, ale ponechat pro své děti plážové hračky, a to po celou dobu pobytu, abyste je denně nemuseli nosit do apartmánu nebo do hotelu.

Pokud si vyberete ubytování bez plážového servisu, můžete si jej zaplatit přímo na místě nebo si donést vlastní slunečník či plážový stan na veřejnou pláž, která je označena jako spiaggia pubblica. 

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací