Láká vás italské Livigno? Jaké novinky chystají na sezónu 2018/19? | Italia Travel

Láká vás italské Livigno? Jaké novinky chystají na sezónu 2018/19?

23. 07. 2018

Kam vyrazit na zimní dovolenou? Letos zkuste italské Livigno. Představíme vám několik důvodů, proč je toto středisko skvělou volbou i pro vás.

Livigno je perfektním cílem zimní dovolené

Livigno je celosvětově známé lyžařské středisko v Itálii v oblasti Lombardie v nadmořské výšce 1 816 m. Leží v Alpách nedaleko hranic se Švýcarskem v údolí řeky Aqua Granda. Ve městě a okolí se nachází sjezdovky v celkové délce 115 km a 30 km běžkařských tras, řada snowparků, dětských zábavních parků a dalších atrakcí, takže svou zábavu si zde najde opravdu každý. Sjezdovky jsou rozděleny do dvou částí – Mottolino a Carosello 3000.

Livigno ski park

Livigno je skvělé i pro předvánoční a pozdní jarní dovolenou, teploty jsou stále nízké a sníh je v perfektní kondici i na jaře. V tomto období zde každoročně bývá speciální akce SKI FREE – při ubytování v partnerských hotelech či apartmánech získáte skipas zdarma. Jde také o velmi výhodné místo pro nákupy značkového oblečení, kosmetiky, alkoholu a dalšího zboží, protože se zde neplatí DPH ani spotřební daň.

Na co se můžete těšit?

Dokonalé podmínky pro lyžování nabízí Livigno od konce listopadu až do začátku května. Těšit se můžete na perfektně upravené sjezdovky v různých výškách – od 1800 až do 2900 m. n. m. a 12 černých, 37 červených a 29 modrých drah.

Livigno restaurace

Od letoška se na vrchol Carosello 3000 dostanete rychleji po nové lanové dráze San Rocco, která měří 2 794 m a zdolává převýšení 900 m. Kabiny lanovky pojmou 10 lidí a obsahují vnitřní a vnější držáky lyží. Více o středisku se můžete dočíst na jeho webové stránce.

Byla zde také otevřena nová biatlonová aréna, která svými 12 elektronickými moderními terči a běžeckými trasami láká sportovce z celého světa. Pro relaxaci po sportovních výkonech navštivte odpočinkové centrum a aquapark Aquagranda. Přijeďte si užít zimní dovolenou tam, kde se připravovaly Martina Sáblíková i Gabriela Koukalová.

Nemusíte zde jen lyžovat – středisko nabízí spoustu dalšího vyžití, jako jsou například speciální kola pro ježdění po sněhu, výlety na koních, sněžnicích, či skútrech. Když budete unavení, stačí se jen natáhnout na lehátko a pozorovat tu krásu okolo. Nebo si zajít na dobré jídlo, které je jedním z hlavních lákadel Itálie. V Livignu je kuchyně ovlivněná Švýcarskem, těšit se můžete na výborné sýry, voňavé bylinky a samozřejmě bombardino.

Jak se nejlépe dostat z ČR do Livigna

Do Livigna se můžete dostat jak letadlem, tak autem. Letecky zvolte cestu na letiště do italského Milána (z Prahy seženete i levné letenky se společnostmi WizzAir a RyanAir), nebo do švýcarského Zurichu. Z letišť v okolí jezdí do Livigna autobusová doprava Livigno Express, kterou se pohodlně dostanete přímo do střediska.

Při cestě autem si můžete vybrat ze dvou tras, přičemž obě mají z Česka kolem 700 km. První variantou je o cca hodinu rychlejší trasa přes švýcarský tunel Munt La Schera (v sobotu je pro vjezd do Livigna otevřen až odpoledne, jindy nonstop, průjezd je zpoplatněn). Druhou variantou je cesta průsmykem Passo del Foscagno, lázeňským městem Bormio. U obou tras je nutné mít zimní pneumatiky a sněžné řetězy. Příjemným bonusem jsou nízké ceny pohonných hmot, netankujte tedy po trase, ale až po příjezdu do Livigna.

Livigno outlet

Už stačí jen vybrat to nejlepší ubytování v Livignu a vyrazit na skvělou aktivní dovolenou v italských Alpách. 

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací