Kam vyrazit k moři na podzim | Italia Travel

Kam vyrazit k moři na podzim

25. 05. 2017

Chcete si užívat vyhřátého moře na podzim? V době, kdy už je všude klidněji, a veškeré služby jsou také levnější? Dobrá volba! Tato dovolená se může zařadit k vašim nejkrásnějším.

Máme pro vás tipy na pobyty v Itálii, na oblasti, kde je v září a říjnu nejtepleji. Ideální je zamířit do jižní Itálie, kde působí africké klima. Navštívit můžete Sicílii, region Emilia Romagna, Kalábrii, Kampánii… Všechny 4 oblasti si přiblížíme.

Tam si žijó… A vy už Sicílii nemusíte vidět jen v bió

Sicílie, největší ostrov Středozemního moře, je onou špičkou italské „boty“. Mezi hlavní památky metropole Palermo na severozápadě ostrova patří Normanský palác. Dalším známým městem je Taormina s úchvatným výhledem na nejvyšší evropskou sopku Etna, která je stále činná. Neopomeňme ani města Catania nebo Syrakusy s mnoha historickými památkami. Mezi cílová místa dovolených na Sicílii patří Cefalu, Letojanni či Giardini Naxos.

Rimini, Cesenatico… I v oblasti Emilia Romagna je na podzim výtečně

Mezi atraktivní letoviska oblasti Emilia Romagna patří RiminiRiccione, Milano Marittima, Cattolica, Cesenatico, Lido Adriano a Lido delle Nazioni. Typické jsou zde pláže s jemným pískem. Kromě přímořských letovisek můžete obdivovat i historická města, například Bologna, Ravenna či Modena. Oblast Emilia Romagna proslula také svou kuchyní. Pochází odtud například parmská šunka (prosciutto di Parma) a parmezán (parmigiano).

Poznejte Capo Vaticano – nejkrásnější oblast Kalábrie

Kalábrii prožijete nezapomenutelnou dovolenou v destinaci Capo Vaticano, jejíž romantické pláže pod vysokými skalami patří mezi přední na světě. Doporučujeme vám zde například tříhvězdičkový rodinný hotel Punta Faro, v němž ubytují 1 dítě do 13 let na pokoji s rodiči zdarma. Ještě celé září se zde můžete těšit z průměrné teploty moře 24 stupňů, a k tomu si dopřávat skvělou jihoitalskou hotelovou kuchyni (ve formě polopenze). Pobyt s vlastní dopravou se hodí pro všechny věkové kategorie.

Dalšími vyhledávanými místy italské Kalábrie jsou Praia a Mare nebo Santa Maria del Cedro. Nenechte si zde ujít návštěvu centrálního historického městečka Tropea s poutavými  přírodními scenériemi i architekturou. Ideální doba na návštěvu Kalábrie je v první polovině září.

Vše, co čekáte od dovolené, vám nabídne Kampánie

Kampánie s metropolí Neapol je jednou z nejmalebnějších částí jihozápadní části Itálie a turisté ji vyhledávají stále více. Romantickou přírodu podél Tyrhénského moře doplňují významné historické památky, například ve městech Paestum, Agropoli, Marina di Camerota a Palinuro.

Platí, že sněním a plánováním vše začíná. Pokud jsme vás inspirovali, tak právě teď může začít i vaše dovolená u moře na podzim v Itálii!

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací