Jedete do Passo Tonale? Máme pro vás tipy, co musíte vyzkoušet | Italia Travel

Jedete do Passo Tonale? Máme pro vás tipy, co musíte vyzkoušet

16. 07. 2018

Plánujete zimní dovolenou a nevíte, kterou lokalitu letos navštívit? V Itálii, na hranicích mezi Lombardií a Trentinem, se v úpatí ledovce Presena nachází Passo Tonale – lyžařské středisko s krásnou přírodní scenérií v nadmořské výšce od 1 884 až do 3 100 m.

Vyžití si zde najde každý – lyžařské dráhy všech obtížností, ohromující příroda, nepřeberné množství ubytovacích kapacit, snowparky, dětské zábavní parky, výlety na sněžnicích, sněhové tobogány i wellness centra. To je Passo Tonale. Vypravíte se sem i vy? Dáme vám několik tipů, proč vyrazit zrovna sem a co neminout.

Passo Tonale

Sjezdovky pro začátečníky i milovníky adrenalinu

Ve spojení se sousedními středisky Ponte di Legno a Temu nabízí Passo Tonale na 100 km upravených sjezdovek vybavených 28 moderními vleky. Celý komplex je propojen bezplatným skibusem, lanovkami, i sjezdovkami. Díky lokalitě v blízkosti ledovce si užijete lyžování téměř po celý rok.

Své si zde najdou lyžaři všech schopností – je zde dostatek začátečnických i adrenalinových tras (pro zkušené doporučujeme černou sjezdovku Paradiso – 2,7 km jízdy s převýšením 700 m). Svahy jsou situovány na sever a Passo Tonale v této oblasti rok co rok otevírá sjezdovky první a zavírá je jako poslední. Slunečný jižní svah je naopak ideální i pro lyžařské začátečníky díky méně a středně obtížným tratím. Pro snowboard doporučujeme návštěvu Adamello Freestyle Areny, kde si užijete zábavu na překážkách a skicross drahách.

Passo Tonale lanovka

Univerzální skipas

Doporučujeme si pořídit rozšířený skipas Superskirama Dolomiti, pokud jste nároční lyžaři, neboť se dostanete i do 10 okolních středisek. Místní skipas Adamello Ski – je cenově výhodný, zahrnuje Passo Tonale, Ponte di Legno a Temu. Celkově je v oblasti možnost umělého zasněžování pro 95 % sjezdovek, takže dovolené bez sněhu se bát nemusíte.

Zábava i pro děti

Od poloviny ledna do konce března se zde každý týden pořádají zábavné odpoledne a večery pro děti. Zahrnují hudbu, malování na obličej, soutěže, cukrovinky atd. a pro rodiny s dětmi jsou zdarma. Na sjezdovce Scoiattolo je v provozu dětská lyžařská školka, krytý pojízdný koberec a zábavní park Fantaski, kde se o děti starají vyškolení animátoři. Vyrazit s dětmi můžete i na kluziště. Passo Tonale je rájem pro děti a doporučujeme především rodinám s dětmi, kteří se chtějí naučit lyžovat.

I mimo lyžování je zde stále co dělat

Chcete si od lyžování odpočinout nějakou jinou zábavnou aktivitou? To v Passo Tonale nebude problém. Můžete vyrazit na výjezd na sněžných skútrech s průvodcem, na exkurzi na sněžnicích, či vyjet se psím spřežením, nebo na sněžných motokárách. V Ponte di Legno je vám k dispozici krytý bazén.

Samozřejmostí jsou udržované běžkařské trasy. V údolí v Ponte di Legnu je k dispozici hned několik pěkných stop o délce 9 km, v průsmyku se nachází 5 km běžecká a v centru běžeckého lyžování ve Vermigiu najdete šest okruhů o délce 30 km celkem.

Passo Tonale hotel

Najděte své perfektní ubytování v Passo Tonale a vyrazte na dokonalou dovolenou plnou zábavy, na kterou budete ještě dlouho vzpomínat.

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací