Jedete do Caorle? Co nezmeškat v létě 2018 | Italia Travel

Jedete do Caorle? Co nezmeškat v létě 2018

04. 05. 2018

Severoitalské přímořské městečko Caorle získává každoročně Modrou vlajku – ocenění evropské komise za mimořádně čisté pláže a důslednou ochranu životního prostředí. Půvabná destinace, která dokázala spojit starobylou romantiku se soudobou infrastrukturou, je vynikajícím tipem na letní dovolenou 2018.

Do letoviska Caorle se výborně dostanete po vlastní ose, protože je od Prahy vzdáleno jen 790 km a od Brna 700 km. Historický ráz Caorle se zvonicemi kostelů, krásnými náměstími a galerií soch pod širým nebem je stálicí, na kterou se můžete spolehnout zas a zas. Stejně jako na Levante (východní) a Ponente (západní) písčitou pláž s pozvolným vstupem do vody, kterou oceňují především rodiče malých dětí. V sezóně 2018 jistě uvítáte i wi-fi zdarma na plážích v Caorle.

V nabídce bezplatných služeb se předhánějí rovněž místní atraktivní hotely. Žádané je třeba ubytování včetně stravy až dvou dětí do sedmi let zdarma na pokoji s rodiči nebo prarodiči, například v hotelech Metropol, Regina a Playa e Mare Nostrum. Lehátka a slunečníky na pláži jsou pro hotelové hosty taktéž zdarma. V jednotlivých částech Caorle (Ponente, Levante, Lido Altanea a Porto Santa Margherita) však naleznete kromě hotelů i pohodlné a přitom cenově dostupné apartmány. Klientům, kteří potřebují ušetřit na ubytování doporučujeme levnější Porto Santa Margherita, pokud máte rádi moderní komplexy, tak je pro Vás vhodnou volbou Lido di Altanea.

Zabavíte se v lunaparku, akvaparku, na koncertu i na bio trhu

Ani v létě 2018 nemohou děti vynechat lunapark v Caorle, podobný české Matějské pouti. Ohromí je i přilehlý akvapark Aquafollie, v němž určitě vyzkoušejí tobogány, skluzavku, divokou řeku, vodopád a whirlpool. Novou atrakcí je Fisherman's Bay – Rybářský záliv.

caorle-plaz-kostel

V Caorle se nenudí ani dospělí: pořádají se tu pravidelné víkendové koncerty a v sobotu dopoledne místní trhy. Během dovolené můžete narazit i na tematické trhy, například bio, řemeslný či potravinový trh. Stánky s oblečením, potravinami, květinami, ovocem nebo zeleninou vám nabídnou jakostní produkty, které jsou navíc často levnější než v kamenném obchodě. Průběžně se v městečku a jeho okolí konají také ochutnávky znamenitých italských vín.

Pěknou akcí jsou zářijové rybářské slavnosti Vivistoria s tradicí od 10. století, jimiž vrcholí kulturní rok. Obyvatelé Caorle při nich chodí městem v historických kostýmech.

caorle-ulice

V rámci dovolené do Caorle si rozhodně dopřejte výlet do slavných Benátek, které jsou opravdu blízko. Podle zkušeností je tam nejlepším návštěvním dnem středa nebo čtvrtek, naopak v pondělí jsou Benátky přeplněné turisty, o víkendu je zase velký provoz na silnicích.

Poznejte novou část Caorle Altanea, která vznikla na zelené louce

Vaše luxusní dovolená se může odehrát v Lido di Altanea, nové části Caorle, která vznikla mezi ulicemi Porto Santa Margherita a Duna Verde. Zdejší rozsáhlé, čisté a pro děti zcela bezpečné pláže, spousta zeleně a celková vybavenost vábí nové návštěvníky i ty, kteří se tu vracejí opakovaně. Výjimkou nejsou ani každoroční hosté. 

V Lido di Altanea funguje řada moderních ubytovacích zařízení. Jedním z nich jsou apartmány Villaggio Giardini di Altea, ideální pro rodiny s dětmi. Komplex třípatrových rezidencí a dvoupatrových vilek s bazény se skládá ze tří samostatných, na sebe navazujících částí – Olmi, Lecci a Tigli. V blízkosti je supermarket Aliper i další obchody, restaurace a zmrzlinárny. Areál je vzdálený 5 km od historické části Caorle, s níž ho propojuje cyklostezka, a hned vedle je i golfové hřiště. Vezměte si proto s sebou kola, koloběžky, in-line brusle i golfové vybavení. Můžete se těšit také na plážové cvičení nebo dětské diskotéky, je zde bohatý animační program pro děti. A jedna praktická novinka: turistický vláček vás bezplatně doveze na pláž i zpátky, abyste se s tím množstvím věcí nemuseli tahat.

caorle-409091_640

Nezmeškejte akční ceny a last moment nabídky, které platí pro ubytování v Caorle před vypuknutím hlavní sezóny. Koupání, sportování, zábava a příjemné ubytování na dovolené v italském Caorle opravdu stojí za to!

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací