Italské Alpy pro náročné lyžaře? Zkuste Kronplatz | Italia Travel

Italské Alpy pro náročné lyžaře? Zkuste Kronplatz

13. 08. 2018

Znáte Kronplatz, neboli Plan de Corones? Rádi vás blíže seznámíme s tímto lyžařským střediskem v Jižním Tyrolsku, které vás svou kvalitou, množstvím sjezdovek, vybavením a dostupnými aktivitami naláká na krásnou zimní dovolenou.

Perfektní místo pro lyžaře, snowboardisty i běžkaře

Plan de Corones se nachází na severu Itálie v nadmořské výšce 975–2275 m. V nejvyšším bodu se tyčí hora Concordia. Na severu vybíhají vysoké hory hřebene Alp, které jsou ideálním cílem pro nadšence do zimních sportů, stejně jako na jihovýchodě u majestátních "bledých vrcholků" Dolomit, které jsou na seznamu světového dědictví UNESCO.

stredisko-italie-kronplatz

Foto: Oficiální turistické stránky střediska Kronplatz

Těšit se můžete na 115 km sjezdovek, z nichž lze všechny uměle zasněžovat, a tak se nemusíte bát nedostatku sněhu a můžete vyrazit klidně i na jarní lyžování – Kronplatz bude stále v nejvyšší kondici. Z vrcholu vedou sjezdy, které mají převýšení přes 1 000 m. Nahoru se dostanete jednou ze 4 lanovek, které vedou přímo od úpatí hory. Pro milovníky adrenalinu jsou zde připraveny černé sjezdovky Sylvester a Hernegg. Modrých sjezdovek je zde 57 km a červených 40 km. Středisko je dostatečně velké, aby uspokojilo i opravdu náročné lyžaře, ale Kronplatz není jen jejich cílem. Skvělé sjezdy si užijí i příznivci snowboardu, pro běžkaře jsou zde připraveny trasy v celkové délce více než 200 km.

O krásách této oblasti se můžete přesvědčit na webových kamerách Kronplatz.

Zábava pro děti i dospělé

Pokud vyrážíte na zimní dovolenou s dětmi, je Kronplatz skvělou volbou. K dispozici jsou lyžařské školy, zejména na slunném širokém svahu směrem na Olang. Na severu i jihozápadu jsou cvičné louky s dětskou lanovkou. Dětský park s figurkami ocení ti nejmenší. Restaurace na vrcholu nabízí speciální dětský salonek, kde si mohou objednávat z vlastního menu.

Kromě lyžování, běžek či snowboardu můžete vyzkoušet i další aktivity. V areálu se nachází bazén, kluziště, sáňkařské dráhy, tenisové kurty i fitness. U nástupních stanic lanovek najdete aquapark Cron4 s řadou tobogánů, divokou řekou, masážními tryskami i bazénky pro děti. Milovníci nočního života ocení diskotéky a zábavné večery s hudbou. Pro ty, kdo mají rádi adrenalin, je zde snowpark a lanovka zip-line.

Samozřejmostí je návštěva středověkého města Bruneck. Pokud toužíte po kultuře, nevynechejte Messnerovo muzeum Ripa, kde nahlédnete do života horských národů.

Už začínáte balit?

Plan de Corones je opravdu skvělým místem pro dovolenou, kde si každý najde svou zábavu – ať už se chcete věnovat zimním sportům, relaxovat, zažít adrenalin, nebo se dobře najíst. Středisko se stalo oblíbeným dostupným cílem českých lyžařů – z ČR vás čeká cesta dlouhá cca 650 km z Prahy, 670 km z Brna, nebo 840 km z Ostravy.

Vyberte si z nabídky ubytování v Kronplatz a zažijte zimní dovolenou v kouzelném prostředí italských Dolomit s těmi nejlepšími službami.

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací