Hledáte menší letoviska v Itálii? Zkuste Duna Verde, nebo Eraclea Mare | Italia Travel

Hledáte menší letoviska v Itálii? Zkuste Duna Verde, nebo Eraclea Mare

27. 06. 2018

Pokud toužíte po dovolené na místě, které není na předních stranách katalogů cestovních kanceláří a hledáte lokalitu, která nebude plná turistů, máme pro vás skvělý tip! Menší italská letoviska Duna Verde a Eraclea Mare v provincii Benátky jsou perfektním cílem pro pohodovou dovolenou, kterou si užijete, ať už jedete dva, s  rodinou, nebo s partou přátel.

Klid a pohoda v přírodě, to je Duna Verde

Duna Verde je italské letovisko ležící mezi Caorle a Eraclea Mare, přičemž od historického centra Caorle je vzdálené 8 km, což je skvělou příležitostí pro pěkný výlet. Cca 60 km je vzdáleno od Benátek. Duna Verde leží přímo u moře a po celém pobřeží se táhne borovicový les, který místu dodává klidnou atmosféru. Je označováno jako nejzelenější letovisko na severu Itálie. Zajímavostí je jeho kruhovité centrum, kde není žádné náměstí ani hlavní ulice.

Duna Verde

Duna Verde se vyznačuje především klidnou polohou, velkým prostranstvím a moderními ubytovacími kapacitami. Písečná pláž mírně se svažující do moře je dlouhá 9 kilometrů a nepřijdete ani o bazény, obchody, bary, nebo tenisové kurty. Zahrát si můžete plážový volejbal, fotbal, v nabídce je vodní lyžování, kánoe, veslování a mnoho dalších vodních sportů. Dlouhá pláž vybízí k rannímu joggingu. Nezapomeňte vyrazit na místní trh, který se koná každý týden ve středu na Piazzale Madonneta.

Perfektní relax v Eraclea Mare

Eraclea Mare leží v rovněž v provincii Benátky v severní části Itálie. Letovisko Caorle je vzdáleno cca 10 km. Společně s Duna Verde patří k nejnovějším moderním lokalitám pro dovolené v Itálii. Od Benátek je vzdáleno necelých 70 km. Díky hustému borovicovému porostu, který nabízí příjemný stín, se Eraclea Mare přezdívá „Zelená perla“, což napovídá, že dovolená zde bude v klidném duchu na dosah ke krásné přírodě.

Eraclea Mare

Místo je doporučováno i turistům s dýchacími potížemi a především rodinám s dětmi. V sezoně jsou v místním přístavu k dispozici aktivity jako například kurzy plachtění. Milovníci jízdy na koni zase mohou navštívit jezdecký klub a vydat se na projížďku po přírodě či k laguně. Pískem pokryté široké pláže pozvolna sestupují k moři. K pláži patří promenáda, kterou určitě využijete k romantickým procházkám. Eraclea Mare nabízí dostatek restaurací, kaváren i obchodů, pro noční život a diskotéky je ale nutno navštívit nedaleká města Eraclea nebo Caorle. Najděte si nejlepší ubytování v Eraclea Mare a vyrazte na dovolenou snů.

Výlety v oblasti Benátsko

Obě letoviska jsou perfektním výchozím bodem pro výlety po okolí. Zajet můžete do blízkého Lignana, Benátek nebo do přístavního města Terst, případně se vydejte lodí do zmiňovaného Caorle – největším lákadlem je vynikající rybí kuchyně. Mezi Eraclea Mare a řekou Piave se táhne písčitá laguna Mort Lagoon s průzračnou vodou, jejíž návštěvu si nenechejte ujít. V okolí Duna Verde a Eraclea Mare je stále co vidět, pokud se vám bude chtít zvednout ze stínu omamně vonících borovic a vylézt z azurového čistého moře.

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací