Folgarida Marilleva, poznejte jedno z nejoblíbenějších italských středisek | Italia Travel

Folgarida Marilleva, poznejte jedno z nejoblíbenějších italských středisek

10. 08. 2018

Lyžařské středisko Folgarida / Marilleva každoročně láká turisty ze všech koutů světa. Češi si jej oblíbili zejména jako zimní dovolenou za dobrou cenu s ubytováním takřka na sjezdovce. Zvažujete v zimě vyrazit právě sem? Potom je tento článek přesně pro vás.

Na lyžovačku mezi horské masivy do Folgarida / Marilleva

Oblíbené horské středisko leží na svazích nad městem Mezzana. Folgarida a Marilleva jsou dva areály kompletně propojené sjezdovkami, Marilleva je trochu níže než Folgarida. Nacházejí se v proslulém lyžařském ráji, údolí Val di Sole, mezi Brentskými Dolomity, ledovcem Adamello a Ortlerskými Alpami. Díky kapacitě hotelů a horských chat oblast nabízí ubytování téměř na sjezdovce za přijatelnou cenu. Nemusíte se děsit dlouhých přejezdů.

Folgarida Marilleva sjezdovky

Ve Folgarida / Marilleva na vás čeká 63 km tratí, z nichž je 20 km modrých, 30 km červených a 13 km černých. Sjezdovky střediska se proplétají v nadmořské výšce 1 300-2 180 m n.m. Z resortů Folgarida 1 300 a Marilleva 1 400, které se nachází přibližně ve středu svahu, vyrážejí lanovky na zalesněné vrcholy s dvoutisícovkami Monte Vigo a Monte Spolverino. Lesy chrání sjezdovky před nepříznivým počasím. Ve středisku převládají jednodušší tratě a je zde připraveno několik cvičných luk a lyžařských škol. V Marilleva 900 najdete 40 km pravidelně udržované běžkařské stezky, takže ani milovníci bílé stopy nepřijdou zkrátka.

Lanovkou z Monte Vigo se s rozšířeným skipasem Skiarea Campiglio jednoduše dostanete do sousedních středisek Madonna di Campiglio a Pinzola. Dohromady vám areály nabídnou až 150 km perfektně upravených sjezdovek.

Co dělat, když se vám nebude chtít lyžovat?

Ve Folgaridě je venkovní kluziště, zimní stadion pro bruslení a curling a stadion pro noční lyžování. Ani děti se zde nebudou nudit – ve Folgaridě je Family park. V Marillevě můžete navštívit vyhlášený Snowpark Halfpipe Val Panciana s 14.000 m² plochy a kryté tenisové kurty, rovněž je zde prostor pro noční lyžování. Vyzkoušet si můžete i klasické vysokohorské aktivity, jako je paragliding, samozřejmostí jsou školy pro začátečníky a děti.

Folgarida Marilleva panorama

6 důvodu, proč si letos vybrat středisko Folgarida / Marilleva

  1. Rozumný poměr ceny a kvality.
  2. Ideální podmínky pro začátečníky i pokročilé.
  3. Propojenost se světoznámým střediskem Madonna di Campiglio.
  4. Lyžování v oblíbeném areálu Val di Sole v krásné přírodě.
  5. Dostatek dalšího vyžití pro děti i dospělé.
  6. Snadná dostupnost z ČR.

Vyberte si z nabídky ubytování ve Folgarida / Marillevaa můžete se začít těšit na zimní dovolenou na skvělých sjezdovkách v horské přírodě obklopené panoramaty skalních masivů.

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací