First minute na letní Itálii je tady. Nejvíce Čechů opět pojede k pobřeží severní Itálie | Italia Travel

First minute na letní Itálii je tady. Nejvíce Čechů opět pojede k pobřeží severní Itálie

09. 01. 2019

Zima je v plném proudu, ale vy už se nemůžete dočkat léta? Začněte se těšit ještě více tím, že si zamluvíte letní dovolenou! First minute nabízí největší výběr zájezdů za skvělé ceny a svůj pobyt v Itálii budete mít jistý a včas.

Víte, kam se každoročně vypraví nejvíce Čechů? Je to sever Itálie, o jehož nejoblíbenějších destinacích si povíme právě nyní. Výhodou severní Itálie je zejména dopravní dostupnost z České republiky – jde o jednu z nejbližších lokalit, pokud se chcete vydat k moři. Střediska jsou udržovaná a připravená na každoroční turistickou sezónu. Na své si přijdou všichni – rodiny s dětmi, zamilované páry i party přátel.

Lokalita má co nabídnout, ať už chcete jen relaxovat na pláži, objevovat krásy přírody, máte rádi adrenalin při vodních sportech, či rádi jezdíte na kole. Na severu Itálie se rozlévá Jadran. Pláže jsou zde většinou písčité a často se pyšní oceněními za čistotu i kvalitu služeb. Do moře se svažují pomalu, a tak nemusíte mít strach o děti.

Bibione pláž

Čím láká letovisko Bibione?

8 km dlouhá pláž v  Bibione, které je součástí města San Michele al Tagliamento, každý rok láká turisty z celého světa. Kvalitu služeb a bohaté vyžití pro návštěvníky je pro nás samozřejmostí, proto vybereme důvody, proč si z nabídky dovolených vybrat právě Bibione.

Vyniká tím, že se člení do 4 částí, ve kterých si každý najde to své. V moderní oblasti Lido dei Pini vás čekají butiky a obchůdky a k prohlédnutí (a pro pěknou fotku) je zde krásný starý maják. Část Pineda je ideálním cílem pro rodiny s dětmi, stejně jako Lido del Sole. V oblasti Spiaggia můžete navštívit vyhřívaný bazén a vyhlášené tržiště s lokálními výrobky, kde můžete nakoupit dobroty a upomínkové předměty pro své blízké. Spiaggia láká milovníky nočního života. Velkou výhodou Bibione je pláž pro pejsky tzv. Pluto beach.

Caorle historie

Pravá italská dovolená v Caorle

Mezi ústími řek Livenza a Lemene se rozkládá okouzlující Caorle. Jde o oblast, která si i přes cestovní ruch zachovala své historické kouzlo a atmosféru – dominuje mu zvonice kostelů a náměstíčka. 18 km dlouhá pláž už na vás čeká!

A proč vyrazit zrovna do Caorle? Zbystřete, pokud si rádi užíváte vodní zábavu a nechcete jen plavat v moři – velkým lákadlem této lokality je aquapark Aquafollie. Každý rok se zde koná mezinárodní soutěž ve stavění soch z kamenů a tyto sochy poté obklopují pobřežní promenádu, která je při západu slunce jako vystřižená z romantického filmu. Milovníky sportu nalákají sportovní paláce Pallamare a Palaexpomar, kde si můžete zahrát tenis, golf, nebo si zacvičit v posilovně. Těšit se můžete i na řemeslné, či bio trhy.

Lignano letecky

Objevte proměnlivé Lignano

Vyrazte do borovicového ráje, který obdivoval i Ernest Hemingway. Letovisko tří tváří – to je Lignano. Nejznámější část Lignano Sabbiadoro leží uprostřed poloostrova a je plná kaváren, restaurací, hotelů, barů a obchůdků – ideální pro všechny, kdo si užívají nakupování a noční život. Klidnější částí je Pineta, kde se před denním shonem schováte pod košatými borovicemi a dopřejete si pořádnou siestu. Sabbiadoro a Pineta jsou vzájemně propojené lesní promenádou, která se na noc uzavírá. Zde si můžete ve stínu borovic zajezdit na bruslích nebo na kole, příp. si jít ráno zaběhat, je zde klid, žádný provoz a slyšíte zde pouze cikády. Kempy, zeleň a krásné parky dominují oblasti Riviera. Všechny části spojuje pláž se všemi službami a zajištěním, které si jen umíte představit.

Lido di Jesolo

Poslední z našeho výčtu oblíbených destinací severní Itálie a zároveň největší z nich je Lido di Jesolo. 15 km dlouhá pláž nabízí spoustu atrakcí a oblast je vyhlášená především bujarým nočním životem a zábavou. Těšit se můžete na diskotéky jako na Ibize a také na koncerty a bohatý kulturní program. Promenáda táhnoucí se kolem moře je obklopena obrovskými turistickými komplexy a přezdívá se jí italské Miami. Najdete zde největší aquapark v severní Itálii Aqualandia. 

nebo použijte pokročilé hledání

Potřebujete poradit?Po – Pá   09:00 – 17:00
+420 725 542 330+420 702 022 210+420 725 535 096
CZ - Kč CZ - Kč SK - €

Autobusové zájezdy | Děti zdarma | Akční nabídka | Doprava | Ke stažení | O nás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací